کشف ۱۵۲ راس دام قاچاق در مرزهای دهلران
کشف ۱۵۲ راس دام قاچاق در مرزهای دهلران
فرمانده مرزبانی ایلام گفت: مرزبانان هنگ مرزی با رصد فعالیت‌های قاچاقچیان موفق به کشف و ضبط ۱۵۲ راس احشام( سبک) قاچاق در مرز دهلران شدند.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرماندهی مرزبانی استان ایلام، سرهنگ فرج رستمی روز یکشنبه اظهار داشت: در پی اخبار واصله مبنی بر فعالیت قاچاقچیان دام در حوزه هنگ مرزی دهلران با اجرای طرح انسداد مرز، اجرای کمین و گشت های هدفمند بررسی موضوع در دستور کار مرزبانان این یگان قرار گرفت.

وی تاکید کرد: قاچاقچیان در حالی که قصد داشتند با استفاده از تاریکی شب و بهره‌گیری از شیارها و تپه ماهورهای منطقه، مرزبانان را فریب و تعداد ۱۵۲ راس گوسفند قاچاق را از حوزه سرزمینی پاسگاه خارج کنند، با حضور مرزبانان غافلگیر و با به جا گذاشتن احشام از منطقه متواری می‌کردند.

فرمانده مرزبانی ایلام با بیان اینکه موضوع دستگیری قاچاقچیان در دستور کار است، یادآور شد: امروز اشراف اطلاعاتی و همکاری و هم پوشانی اطلاعاتی در سطح بالایی در بین نیروهای امنیتی و انتظامی وجود دارد که ثمره این تلاش‌ها برقراری نظم و امنیت پایدار درسطح شهرستان است.

سرهنگ رستمی اضافه کرد: نظارت و کنترل مداوم نوار مرزی و حراست از کیان مقدس ایران اسلامی از مهم‌ترین عوامل موفقیت مرزبانی بوده چرا که با برطرف کردن موانع ضمن فراهم کردن زمینه ایجاد و دست یابی به امنیت پایدار، دست قاچاقچیان و اخلاگران از دخالت در امنیت مرزها کوتاه شده است.

شهرستان گرمسیری و مرزی دهلران در مجاورت استان خوزستان و در ۲۲۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۱]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی