شرایط ثبت نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ + ویدیو
شرایط ثبت نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ + ویدیو
ثبت نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از 25 مرداد 1401 آغاز شد.

به گزارش سرویس بیمه نودادبرتر، برای اطلاع شرایط ثبت نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ با نودادبرتر همراه باشید.

معرفی صندوق بیمه روستاییان و عشایر

سال قبل ذیل قانون وزارت رفاه و تامین اجتماعی تصویب شد که توسط سازمان بیمه سلامت ارائه می‌شود.

بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در ذیل قانونی که وزارت رفاه و تامین اجتماعی در سال ۱۳۸۳ در راستای کاهش فاصله طبقاتی و فقر و همچنین کمک به زیرساخت‌های اجتماعی، اقتصادی قانون نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی را به تصویب رساند قرار دارد. بودجه اجرایی بیمه مذکور توسط صندوق بازنشستگی کشوری، فولاد، تامین اجتماعی و همچنین صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزات، روستاییان و عشایر تامین می‌شود.

ویدیو شرایط ثبت نام صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر از ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

جزئیات ثبت نام بیمه روستاییان

برای ثبت نام در بیمه روستایی فرد متقاضی شاخص‌هایی مانند سن، وضعیت محل سکونت و شغل متقاضی در نظر گرفته می‌شود و شخص باید تابع جمهوری اسلامی و شاغل در حوزه صنایع و قالی‌بافی باشد.

همچنین بازه سنی زنان برای این پوشش بیمه‌ای بین ۱۸ تا ۴۵ سال و برای مردان از ۱۸ تا ۵۰ سال است.

متقاضی همچنین باید دارای شغل فصلی و ساکن در شهرهایی با کمتر از ۲۰ هزار نفر جمعیت، راننده حمل مسافر یا باربر به روستاهای کم جمعیت، پرسنل ادارات وابسته به کشاورزی، نظام مهندسی، منابع طبیعی و دامپزشکی و یا مشغول در یکی از ۱۳۰ شغل تعاون روستایی باشد.

سایت ثبت نام بیمه روستاییان

سایت ثبت نام بیمه روستاییان

سایت ثبت نام بیمه روستاییان

برای ثبت نام بیمه روی این لینک کلیک کنید

جدول حق بیمه روستایی در سال ۱۴۰۱

قابل توجه است که رئیس سازمان امور عشایری ایران در اسفند سال گذشته از اختصاص بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی برای بیمه عشایری خبر داد.

شخص متقاضی چه مبلغی باید پرداخت کند؟ تعهدات بیمه چیست؟

برای بیمه شدن شخص متقاضی بیمه روستایی باید ۱۵ درصد درآمد خود را به عنوان حق‌بیمه پرداخت کند که ۱۰ درصد آن سهم دولت و ۵ درصد باقی مانده سهم بیمه‌شده است که در صورت بروز رخدادهایی چون خشکسالی، حوادث غیرطبیعی و آفات خراب کننده محصولات کشاورزی و باغ داری دولت ۵ درصد مابقی حق بیمه را نیز پرداخت خواهد کرد. تعهدات این بیمه نامه، خدمات درمانی، از کار افتادگی، پیری و فوت را شامل می‌شود.

مراحل ثبت نام بیمه روستایی و عشایر

جهت ثبت نام شخص متاقضی باید با به همراه داشتن اصل و کپی شناسنامه یا کارت ملی متقاضی و افراد تحت تکفل او، یک قطعه عکس ۳ در ۴ متقاضی ثبت‌نام، تاییدیه محل سکونت و تأییدیه مشاغل برای رانندگان و باربری‌ها به تعاونی‌های روستا، عشایر و دهیاری‌ها مراجعه نمایند.

قابل توجه است که تاییدیه محل سکونت را می‌توان از دهیاری و شورای روستا، شرکت تعاونی روستا و عشایر، صنف رانندگان حمل و نقل و مسافربری، جهاد سازندگی، شورای صنفی و یا با دفترچه دام و پروانه چرای دام دریافت کرد.

مشمولین این صندوق است

بر همین اساس ۲ سوم از حق بیمه افراد توسط دولت پرداخت می‌شود و بیمه‌شدگان صندوق تنها یک سوم از حق بیمه خود را پرداخت خواهند کرد. ۳. قابلیت نقل و انتقال سوابق بیمه با سایر صندوق های بیمه‌ای ۴. حق بیمه اقتصادی و مناسب با ماهیت فعالیت کشاورزان، روستاییان و عشایر


مطالب مرتبط:


خدمات صندوق بیمه روستاییان و عشایر

۱.پرداخت مستمری بازنشستگی ۲. پرداخت مستمری از کارافتادگی ۳.پرداخت مستمری به بازماندگان

شرایط عضویت در صندوق بیمه روستاییان و عشایر

سطح درآمدی صندوق بیمه روستاییان و عشایر

سطح درآمدی صندوق بیمه روستاییان و عشایر

۱.داشتن حداقل ۱۸ سال سن و حداکثر ۵۰ سال ۲.سکونت در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر بیست هزار نفر ۳. اشتغال در حوزه صنابع دستی و هنرهای سنتی ۴.اشتغال در مشاغل زنبورداری،بافندگانی قالیبافی،فرشبافی، گلیم و جاجیم بافی ۵.رانندگان حمل بار و مسافران بین شهری ۶.کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی

مراجعه به کارگزاری بیمه روستاییان و عشایر

به منظور عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در گام اول ضروری است به یکی از ۱.۸۰۰ کارگزاری معتبر در سراسر کشور مراجعه نمایید.

مدارک لازم جهت عضویت در صندوق

کارت ملی ( خود فرد و تمامی افراد تحت تکفل) ، شناسنامه ( خود فرد و تمامی افراد تحت تکفل) ، یک قطعه عکس( خود فرد و تمامی افراد تحت تکفل) ، افراد ساکن در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر معرفی‌نامه از نهاد معرف ، افراد ساکن در روستا معرفی‌نامه از دهیاری

ثبت‌نام

استعلام اطلاعات هویتی فرد از سامانه ثبت احوال، تکمیل فرم‌های ثبت نام و قرارداد و درنهایت دریافت شناسه پرداخت جهت واریز حق بیمه در این مرحله در کارگزاری‌های صندوق انجام می گردد.

شیو‌ه‌های پرداخت حق بیمه

شما می توانید با مراجعه به شعب بانک کشاورزی و واریز حق بیمه به شماره حساب ۶۰۰۶۰۹ بانک کشاورزی را انجام دهید و یا مراجعه به درگاه‌های پر داخت در سایت صندوق حق بیمه خود را واریز نمایید.

خدمات سامانه آنلاین روستا

افراد تحت پوشش بیمه روستایی می‌توانند با مراجعه به سامانه روستا به نشانی ضمن دسترسی به اخبار و اطلاعات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، از خدمات آنلاینی مثل مشاهده فیش حقوقی مستمری بگیران و سوابق بیمه در صندوق بیمه روستایی و همچنین دریافت شناسه پرداخت حق‌بیمه و پرداخت آنلاین بهره‌مند شوند.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۳]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی