اظهارات رئیس اداره منابع طبیعی دهلران درباره رفع تصرف اراضی ملی دهلران
اظهارات رئیس اداره منابع طبیعی دهلران درباره رفع تصرف اراضی ملی دهلران
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران گفت: ۵۰ هکتار از اراضی ملی شهرستان دهلران از چنگال متصرفان خارج شده است.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، «نصرالله پارسه» ، اظهار کرد: ارزش این میزان اراضی ۲۰میلیارد ریال برآورد شده است.

وی اظهار کرد: ازابتدای سال جاری تاکنون این میزان اراضی برابر اجرای آرای صادره از مراجع قضائی و اجرای مجموعه قوانین حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور از دست متصرفین خارج و در اختیار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران قرار گرفته است.

پارسه ادامه داد: بر اساس تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور وظیفه حفاظت و حراست از اراضی ملی و عمومی به عهده ادارات منابع طبیعی است.

وی گفت: خوشبختانه همکاری و تعامل دستگاه قضایی به خصوص رئیس دادگستری شهرستان دهلران در بحث برخورد با متخلفان اراضی ملی در شهرستان قابل تقدیر است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان دهلران، افزود: حفاظت از عرصه‌های ملی رسالت اصلی و اولویت کاری اداره منابع طبیعی است و با پایش روزانه یگان حفاظت این اداره عرصه بر متصرفان اراضی ملی تنگ شده است

پارسه با اشاره به اینکه حفاظت و احیاء عرصه های ملی شهرستان مستلزم مشارکت همه جانبه و آگاهانه اقشار مختلف مردم و دوستداران و همیاران طبیعت و همکاری دستگاه های مربوطه است، خاطرنشان کرد: از مردم انتظار می رود که به محض مشاهده تخریب و تصرف اراضی ملی مراتب را از طریق تلفن رایگان امداد جنگل(۱۵۰۴) و یا خط تلفن ۳۳۷۲۴۵۵۹ اطلاع دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی