از متفاوت ترین موکب اربعین حسینی در شهر مهران دیدن کنید!
از متفاوت ترین موکب اربعین حسینی در شهر مهران دیدن کنید!
موکب های زیادی در مسیر های منتهی به شهرستان مهران در شهرهای ایوان، سرابله، ملکشاهی، دهلران، دشت عباس، موسیان و….ایجاد شده است که همه مشغول خدمت به زائرین هستند.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، این روزها استان ایلام میزبان قدوم مبارک زائرین اربعین حسینی است و مهران میعادگاه عاشقان و دلدادگان اهل بیت عصمت و طهارت است.

فوج فوج خیل جمعیت می آید جمعیتی که همه نام حسین برلب دارند و سختی سفر را به جان خریده اند مهران مثل همیشه آماده پذیرایی وبدرقه مسافرین کوی عشق است و موکب های زیادی در مسیر های منتهی به شهرستان مهران در شهرهای ایوان، سرابله، ملکشاهی، دهلران، دشت عباس، موسیان و….ایجاد شده است که همه مشغول خدمت به زائرین هستند.

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

در میان این خیل عظیم موکب ها، موکبی هست که حس عجیبی دارد اولین بار است برپا شده است و حال و هوای دیگری دارد، اگر بگوئیم کربلاست بیهوده سخن نگفته ایم زیرا هر روز پرده خوانی از روایت روز عاشورا به اجرا در می آید مسلم ابن عقیل به کوفه می آید ظهر عاشورا فرا می رسد ۷۲تن شهید می شوند، کودکان به اسیری می روند، اگر بگویم اینجا بیعت با حسین علیه السلام است بازهم درست نوشتم زیرا اینجا کودکان با دستان پاک و کودکانه خویش بر پرده ای عشق و ارادت خویش را ابراز و با خلق اثری زیبا بیعت ادامه دادن راه حسین را ترسیم می کنند، اگر بگوئیم در این موکب نام حسین جوانه می زند و سبز می شود باور کنید زیرا کودکان با دستان آسمانی خویش در گلدان های کوچک بذر می کارند و هر بار با ذکر سلام بر حسین (ع)آن را آبپاشی می کنند و با هر سلامی گلدان ها رویش می کنند، اگر بنویسیم ایستگاه فداکاری است، درست نوشته ایم زیرا در ایستگاه نقاشی این موکب کودکان دستان جدا شده ای را ترسیم می کنند تا عهد و پیمان برادری شکسته نشود ،دستانی بریده ومشکی بردندان تا بلکه آبی به خیمه ها رسانده شود! آری این موکب حال و هوای عجیبی دارد! نوپاست.اما در دل خود به قدمت چهارده قرن حرف برای گفتن دارد.

این متفاوت ترین موکب فرهنگی اربعین در مهران متعلق به کتابداران ایلامی است که با عشق وصف ناپذیری شبانه روز درحال ارائه خدمت به زائرین اربعین حسینی بویژه کودکان و نوجوانان است.

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

موکب اربعین حسینی در شهر مهران

حتما حتما به کتابخانه امام رضا (ع) شهر مهران که موکب در آنجا واقع شده است سری بزنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]