بکارگیری نیروهای بومی در دهلران مطالبه جدی مردم است / گشایش چیلات باید در اولویت قرار بگیرد
بکارگیری نیروهای بومی در دهلران مطالبه جدی مردم است / گشایش چیلات باید در اولویت قرار بگیرد
نشست شورای اداری دهلران دوشنبه 25 مهر 1401 با حضور بازرس کل استان ایلام، فرماندار ویژه دهلران، امام جمعه دهلران و مدیران شهرستان برگزار شد.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، در جلسه شورای اداری شهردهلران دکتر صادقی افزود: بکارگیری نیروهای بومی در دهلران مطالبه جدی مردم است، گشایش چیلات باید در اولویت قرار بگیرد.

جزئیات جلسه شورای اداری دهلران در ۲۵ مهر ۱۴۰۱

لطیف صادقی روز دوشنبه در نشست شورای اداری دهلران با حضور بازرس کل استان با اشاره به مرز و وسعت دهلران اظهار داشت:راه اندازی کارخانه سیمان ، گشایش مرز چیلات ، تسریع در تکمیل پروژه های راه و تعیین تکلیف اراضی طایفه کاید خورده از مهمترین موضوعات در این شهرستان هستند.

وی تصریح کرد: مرز هم فرصت و هم تهدید است که تهدیدات آنرا در دفاع مقدس دیدیم و با جانفشانی ملت تهدید به فرصت تبدیل شد و نیاز است توجه به مرزها به لحاظ امکانات و تجهیزات بیشتر شود.

وی سرمایه گذاری در مرز و تکمیل جاده و زیرساخت های مرز چیلات را یادآور و افزود: نیاز است استان و وزارت خارجه برای گشایش چیلات و مراودات مرزی آن بیش از پیش اقدام کنند.

فرماندار ویژه دهلران به لزوم چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک و مهران تاکید کرد و از اقدامات اخیر راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای در این مسیرها تقدیر کرد و خواستار تسریع در عملیات اجرایی چهاربانده کردن دهلران به اندیمشک و مهران شد.

۹۰ درصد تولید نفت و گاز غرب کشور در دهلران انجام می شود

صادقی در بحث تخصیص ها و اعتبارات خواستار توجه ویژه به دهلران شد و افزود:

۹۰ درصد تولید نفت و گاز غرب کشور در دهلران است ، در کلزا رتبه سوم کشور را داریم و از طرفی در تولید گندم برند کشوری هستیم ، با توجه به این مزیت ها نیاز است به امکانات رفاه شهری ، ورزشی و گردشگری دهلران بیش از پیش توجه شود.

وی به سرمایه گذاری های کلان در نفت و گاز و  سایر حوزه ها در این شهرستان هم اشاره کرد و گفت:

بکارگیری نیروها و پیمانکاران بومی در راستای اشتغال باید در اولویت شرکت ها قرار گیرد.

فرماندار ویژه دهلران به گرمای بالای شهرستان در تابستان اشاره کرد و خواستار استقرار پست ثابت برق در دهلران شد و گفت:

تصفیه خانه آب ، تکمیل شبکه فاضلاب و توجه به عمران شهری و مبلمان شهری دهلران ضرورت دارد.

وی به وضعیت احداث جاده چمسرخ نیز پرداخت و افزود:

اختصاص اعتبار برای این پروژه و تکمیل کارخانه سیمان از دیگر درخواست هاب مردم منطقه است.

صادقی گفت:

راه اندازی کارخانه سیمان دهلران ، تکمیل و تسریع در پروژه های راه و گشایش مرز چیلات و تعیین تکلیف اراضی طایفه کایدخورده از مهمترین موضوعات هستند.

امام جمعه دهلران هم اشتغال جوانان را متذکر شد و بر بکارگیری نیروهای بومی و پیمانکاران بومی در شرکت ها تاکید کرد و افزود:

شرکت ها به مسئولیت های اجتماعی خود عمل کنند.

حجت‌الاسلام سید محسن موسوی بر لزوم توجه به راه ها و طرح هادی هم تاکید کرد و افزود:

حضور مدیران کل در شهرستان برای پیگیری امورات و توجه به اعتبارات شهرستان و استقرار ادارات در بخش ها و دفتر بازرسی و نمایندگی اوقاف در دهلران از دیگر موضوعات است.


مطالب مرتبط:


مردمی سازی بحث نظارت و بازرسی

مهدی اصلانی کرچی روز دوشنبه در نشست شورای اداری دهلران اظهار داشت:

مدیران همیشه باید در مقام پاسخگویی باشند، منابع و امکانات را مدیریت و دنبال راه حل جدید باشند و منابع و امکانات را بطور همزمان شناسایی کنند.

وی افزود:

سیاست های سازمان بازرسی بر مبنای نظارت پیشگیرانه است ، به مدیران برای موفقیت در جهت کسب رضایت مردم کمک و با کم کاری مدیران و ترک فعل آنها برخورد می کنیم.

بازرس کل استان ایلام بحث تمرکز بر بازرسی های مسئله محور را یادآور و تاکید کرد:

مدیران نباید دچار روزمرگی شده و برنامه داشته و از نظرات افراد صاحب نظر برای پیشبرد امور استفاده کنند ، مردم را در پیشبرد امور سهیم کنند ، مردمی سازی دولت و مشارکت آنها در امور را به جد مد نظر داشته باشند.

اصلانی افزود:

این سازمان با کمک مردم و مردمی سازی بحث نظارت و بازرسی را انجام می دهد و نتایج خوبی نیز از این رویه دریافت کرده است.

وی نظارت الکترونیک بر دستگاه های اجرایی را از دیگر مباحث ذکر کرد و گفت:

همه دستگاه ها باید عملکردها ، قوانین ، مقررات ، قراردادها و صورت وضعیت ها را در سامانه درج کنند و شفافیت مد نظر قرار دهند.

بازرس کل استان گفت:

در کنار رویکرد نظارت پیشگیرانه و به هنگام و همین طور حمایت از مدیران پاکدست و انقلابی و با رویکرد برنامه ریزی مسئله محور رویکرد مبارزه با فساد در دستور کار قرار دارد .

اصلانی افزود:

باید فرهنگ قانون مداری ، انتقاد پذیری و نظارت پذیری را تقویت کنیم ، چراکه این مهم در کاهش بروز فساد بسیار تأثیرگذار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی