پیش بینی بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱ + ترکیب دو تیم
پیش بینی بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱ + ترکیب دو تیم
به گفته کارشناسان باید مقابل انگلیس با پنج مدافع بازی کرد و شجاع خلیل‌زاده در دفاع راست بازی کند.

به گزارش سرویس ورزشی نودادبرتر، برای اطلاع از پیش بینی بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱ و همچنین ترکیب دو تیم با نودادبرتر همراه باشید.

ساعت بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱

 تیم ملی فوتبال ایران در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از ساعت ۱۶:۳۰ روز دوشنبه آینده ۳۰ آبان ۱۴۰۱ به مصاف انگلیس می‌رود. در آستانه این بازی، هنوز مشخص نیست که کارلوس کی روش تیم ایران را با چه نفرات و با چه سیستمی روانه میدان می‌کند.

پیش بینی بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱

پیش بینی بازی ایران با انگلیس در 30 آبان 1401

پیش بینی بازی ایران با انگلیس در ۳۰ آبان ۱۴۰۱

هومن افاضلی مربی پیشین تیم ملی و کارشناس فوتبال پیش بینی کرد که سیستم ایران مقابل انگلیس حضور با دو هافبک دفاعی و مهاجم راس تدارک دیده شده است و ایران با آرایش ۱-۳-۲-۴ به میدان می‌رود.

افاضلی گفت:

اگر کی روش تصمیم بگیرد سردار آزمون در ترکیب نباشد آرایش ۱-۲-۳-۴ هم می‌تواند به تیم کمک کند. آنچه در دو بازی اول تدارکاتی (مقابل سنگال و اروگوئه) دیدیم سیستم ۱-۳-۲-۴ بود.

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد:

اگر من باشم، مقابل انگلیس با پنج مدافع بازی می‌کنم یعنی سیستم ۱-۴-۵ را انتخاب می‌کنم.

افاضلی در پاسخ به این سئوال که در این صورت انتخابش برای مدافعان تیم ملی بخصوص دفاع چپ کدام نفرات است؟ گفت:

این به پلن بازی بستگی دارد یعنی اینکه می‌خواهیم ابتدای بازی هجومی باشیم یا فشار حریف را بگیریم. استفاده از ابوالفضل جلالی برای این بازی بعید است چون تجربه بین المللی کمی دارد و با سیستم کی روش هم آشنا نیست. امتیاز او در برنامه‌های هجومی است.

وی ادامه داد:

فکر می‌کنم کی روش سمت بازیکنانی می‌رود که محتاطانه بازی می‌کنند و نسبت به پستی که دارند در کار دفاعی وفادارتر هستند. چون در آن قسمت از زمین (سمت راست هجومی انگلیس) رحیم استرلینگ بازی می‌کند باید یک مدافع سرعتی داشته باشیم. به نظرم میلاد محمدی شانس بیشتری دارد. وحید امیری هم هست. احسان حاج صفی تجربه زیادی دارد ولی شاید تجربه او در فاز دفاعی خیلی مناسب نباشد.

این کارشناس فوتبال در خصوص احتمال استفاده همزمان از مهدی طارمی و سردار آزمون مقابل انگلیس و سپس برنامه‌هایی که کی روش برای برد مقابل ولز و آمریکا دارد، اظهار کرد:

مسئله اول آرایش تیم است. مسئله بعدی شرایط آزمون است و اینکه آیا می‌رسد بازی کند یا نه. حضور سردار می‌تواند وزنه بزرگ برای تیم ملی باشد. اینکه باید بازی دوم و سوم را ببریم؛ موافقم. ولز و آمریکا در واقع آلمان و پرتغال نیستند. البته باید در نظر داشته باشیم این تیم ملی ما انسجام سال ۲۰۱۸ را ندارد برای اینکه این یک پروژه دو ماهه برای کی روش است.

افاضلی تاکید کرد:

آن تیم یک پروژه هشت ساله بود. این بچه‌ها در آن شرایط ذهنی نیستند. این سئوالی است که بعد از بازی با انگلیس می‌توان به آن جواب داد. بازی با انگلیس خیلی مهم است و به شما نشان می‌دهد کجا ایستاده‌اید.

وی درباره مدافعان مرکزی ایران مقابل انگلیس گفت:

با وجود هری کین در تیم انگلیس، فکر می‌کنم مرتضی پورعلی گنجی به خاطر میانگین قدی در ترکیب ایران بازی می‌کند. کسی که در خط دفاعی می‌تواند کین را پوشش بدهد، مرتضی است. بین شجاع خلیل زاده و محمدحسین کنعانی زادگان هم فکر می‌کنم شانس کنعانی بیشتر باشد.

کارشناس فوتبال درباره پست دفاع راست و انتخاب احتمالی کی روش گفت:

رامین رضاییان سال‌ها با کی روش بازی کرده و می‌داند چطور بازی کند. صادق محرمی هم در لیگ قهرمانان اروپا بازی می‌کند و شرایط خوبی دارد. صادق سرعتی تر از رامین است و سخت‌تر جا می‌ماند ولی رامین یک امتیاز دارد و این است که وقتی به او می‌گویند، در دفاع می‌ماند. با این حال اگر من باشم شجاع خلیل زاده را دفاع راست می‌گذارم.


مطالب مرتبط:


ترکیب تیم ملی ایران مقابل انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲

ترکیب تیم ملی ایران مقابل انگلیس در جام جهانی 2022

ترکیب تیم ملی ایران مقابل انگلیس در جام جهانی ۲۰۲۲

بیرانوند و امیری

حضور علیرضا بیرانوند و وحید امیری در ترکیب اصلی تیم ملی در دیدار مقابل انگلیس قطعی است.

دیگر چیزی تا سوت آغاز جام جهانی باقی نمانده و تیم ملی کشورمان هم اولین دیدار خود را دوشنبه مقابل انگلیس برگزار خواهد کرد.

شاگردان کی‌روش در آخرین دیدار دوستانه خود مقابل تونس، ناکام بودند و با دو گل شکست خوردند.

پرسپولیس در تیم ملی ۴ نماینده دارد و علیرضا بیرانوند، وحید امیری، مرتضی پورعلی گنجی و مهدی ترابی نفرات دعوت شده از صدرنشین لیگ برتر به تیم ملی هستند.

ترکیب اصلی ها

در این بین حضور ۲ پرسپولیسی در ترکیب اصلی تیم ملی برای دیدار مقابل انگلیس قطعی خواهد بود.

علیرضا بیرانوند گلر شماره یک تیم ملی خواهد بود و اگر اتفاقی رخ ندهد، علیرضا انتخاب اول کی‌روش برای دروازه تیم ملی در دیدار مقابل انگلیس خواهد بود.

علیرضا عملکرد بسیار خوبی در این فصل داشته و بیشترین کلین شیت را در ترکیب پرسپولیس به ثبت رسانده است. در کنار آمادگی بالا،

تجربه بین المللی بیرانوند و حضور در جام جهانی قبلی باعث شده تا کی‌روش برای درون دروازه تیمش فقط به او فکر کند. در کنار بیرانوند، وحید امیری دیگر نماینده پرسپولیس در ترکیب اصلی تیم ملی خواهد بود.

مصدومیت امیری و حضور پورعلی گنجی

قدرت جنگندگی و دوندگی بالای امیری و همچنین چند پسته بودن وحید، از او یک بازیکن بدون جانشین در ترکیب تیم ملی ساخته و در تفکرات کی‌روش

هم جایگاه ویژه ای دارد. مرتضی پورعلی گنجی شماره ۸ پرسپولیس و تیم ملی هم شانس حضور در ترکیب اصلی تیم ملی را دارد

ولی این احتمال هم وجود دارد که یکی از بین شجاع خلیل زاده و مجید حسینی جایگزین مرتضی در ترکیب اصلی تیم ملی شوند.

مرتضی در کنار بیرانوند و امیری در ترکیب اصلی تیم ملی برای دیدار مقابل تونس قرار گرفت و یک نیمه بازی کرد. با این حال نمی‌شود

با قاطعیت از فیکس بودن پورعلی گنجی در دیدار مقابل انگلیس حرف زد.

حضور مهدی ترابی

چهارمین نماینده پرسپولیس مهدی ترابی است. ترابی که فصل خوبی را سپری نکرد، در لیست نهایی کی‌روش قرار گرفت و شنیده‌ها از

تمرینات تیم ملی حاکی از آن است که مهدی یکی از آماده ترین بازیکنان اردوی تیم ملی است. با این حال نمی‌شود برای فیکس بودن ترابی در

بازی اول مقابل انگلیس شانسی قائل شد. این احتمال وجود دارد که در صورت نیاز، ترابی یکی از گزینه‌های اصلی کی‌روش برای تعویض خواهد بود

و احتمالا فرصت بازی در جام جهانی را بدست خواهد آورد.

ترکیب تیم ملی انگلیس مقابل ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

تیم ملی فوتبال کشورمان در اولین مسابقه خود در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به مصاف تیم ملی انگلیس خواهد رفت.

هنوز مشخص نیست که چه بازیکنانی در ترکیب اصلی سه‌شیر برای دیدار مقابل کشورمان قرار می‌گیرند ولی رسانه‌ اسکای اسپورت در گزارشی تحلیلی مدعی شد که باید «جود بلینگهام» در ترکیب اصلی قرار گیرد.

اسکای اسپورت، دقایقی پیش در برنامه تحلیلی خود مدعی شد که اگر بلینگهام در ترکیب اصلی مقابل ایران قرار نگیرد، یقیناً ساوتگیت

تحت فشار و انتقاد قرار خواهد کرد. این رسانه تحلیل کرد که باید ستاره ۱۹ ساله دورتموند در بازی مقابل ایران بازی کند.

بلینگهام یکی از آماده‌ترین بازیکنان انگلیس در این فصل است. بازیکنی که در سن ۱۹ سالگی توانست کاپیتان دورتموند نیز شناخته شود

در پست میانی، دکلن رایس به احتمال فراوان در ترکیب قرار خواهد گرفت ولی برخی از کارشناسان انگلیس معتقدند که شاید به جای بلینگهام ، ساوتگیت از کلوین فیلیپس استفاده کند.

کارشناسان اسکای مدعی شدند که فیلیپس بازیکن مدنظر ساوتگیت در ترکیب انگلیس است، اما این بازیکن در این فصل به دلیل مصدومیت

کتف اصلا نتوانست در منچسترسیتی به میدان برود. او آماده نیست ولی سرمربی انگلیس می‌خواهد به او اعتماد کند و از او به عنوان بازیکن اصلی استفاده کند.

کارشناسان این شبکه معتبر انگلیسی مدعی شدند که به هیچ وجه نباید فیلیپس جایگزین بلینگهام شود زیرا در این صورت ساوتگیت با انتقاد شدیدی مواجه خواهد شد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی