نتیجه بازی ایران با آمریکا در ۸ آذر ۱۴۰۱ / شرایط صعود تیم ملی ایران چگونه است؟
نتیجه بازی ایران با آمریکا در ۸ آذر ۱۴۰۱ / شرایط صعود تیم ملی ایران چگونه است؟
تیم ملی فوتبال ایران بازی آخر خود در جام جهانی قطر را باید با آمریکا انجام دهد.

به گزارش سرویس ورزشی نودادبرتر، برای اطلاع از نتیجه بازی ایران با آمریکا در ۸ آذر ۱۴۰۱ و همچنین پاسخ به سوال شرایط صعود تیم ملی ایران چگونه است؟

ایران با یک بازی نچندان خوب مقابل تیم جوان آمریکا با یک گل شکست خورد و شکست مقابل امریکا به چهارمین شکست ایران در دور گروهی تبدیل شد تا به جای تاریخ‌سازی و طلسم شکنی، افسوس و ناراحتی را در چهره شاگردان کی‌روش ببینیم. آنها با ۳ امتیاز قطر را ترک خواهند کرد و باید از حالا خود را آماده جام ملت های آسیا و جام جهانی بعدی کنند.

ساعت بازی ایران با عربستان در ۸ آذر ۱۴۰۱

ساعت بازی ایران با عربستان در 8 آذر 1401 , پیش بینی بازی ایران آمریکا , جام جهانی 2022 قطر

بازی‌های دور سوم این گروه روز سه‌شنبه، هشتم آذر ساعت ۲۲:۳۰ به صورت همزمان برگزار می‌شوند و تیم ملی ایران نیز با آمریکا بازی می کند

جزئیات دو بازی گذشته ایران

تیم ملی فوتبال ایران که در نخستین دیدار گروه B بیست و دومین دوره رقابتهای جام جهانی برابر انگلیس ۶ بر ۲ شکست خورده بود، از ساعت ۱۳:۳۰ دقیقه جمعه (۴ آذر) در دومین بازی خود به قضاوت ماریو آلبرتو اسکوبار از گواتمالا در ورزشگاه احمد بن علی به مصاف تیم ملی ولز رفت و با نتیجه ۲ بر صفر حریف را شکست داد. روزبه چشمی (۹۸) و رامین رضائیان (۱۰۰) برای ایران گل زدند.

شرایط صعود تیم ملی ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲

در جدول رده‌بندی گروه A، انگلیس با ۴ امتیاز اول است و ایران با ۳ امتیاز در رده دوم قرار دارد. آمریکا با ۲ امتیاز سوم و ولز با یک امتیاز در رده چهارم جای گرفته‌اند.

با توجه به بازی ایران با آمریکا در دور پایانی مرحله گروهی و دیدار ولز و و انگلیس، ایران در صورت پیروزی یا تساوی در بازی خودش به مرحله حذفی جام جهانی صعود می‌کند.

پس از انجام بازی‌های ایران-آمریکا و ولز-انگلیس در هشتم آذر، از ۹ حالت ممکن، در ۵ حالت ایران به دور حذفی صعود می‌کند و در یک حالت هم این شانس را دارد که با توجه به تعداد گل‌های رد و بدل شده در این دو بازی راهی مرحله حذفی شود. تیم‌ملی در ۳ حالت به طور قطع نمی‌تواند راهی مرحله بعد شود و از جام جهانی خداحافظی خواهد کرد.

اگر تیم‌ملی مقابل آمریکا به پیروزی برسد و انگلیس مقابل ولز با باخت یا تساوی متوقف شود، شاگردان کی‌روش اتفاق شگفت‌انگیزی را رقم می‌زنند و به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعد صعود می‌کنند.

وضعیت جدول گروه B بعد از بازی دوم

وضعیت جدول گروه B بعد از بازی دوم , بازی ایران با آمریکا , پیش بینی بازی ایران آمریکا , جام جهانی 2022 قطر

حالت‌های صعود به مرحله حذفی جام جهانی

۱- برد ایران و برد انگلیس؛ صعود انگلیس به عنوان تیم اول و ایران به عنوان تیم دوم

۲ – برد انگلیس و تساوی ایران؛ صعود انگلیس به عنوان تیم اول و ایران به عنوان تیم دوم

۳ – برد انگلیس و شکست ایران؛ صعود انگلیس به عنوان تیم اول و آمریکا به عنوان تیم دوم

۴ – تساوی انگلیس و برد ایران؛ صعود ایران به عنوان تیم اول و انگلیس به عنوان تیم دوم

۵ – تساوی انگلیس و تساوی ایران؛ صعود انگلیس به عنوان تیم اول و ایران به عنوان تیم دوم

۶ – تساوی انگلیس و شکست ایران؛ صعود انگلیس به عنوان تیم اول و آمریکا به عنوان تیم دوم

۷ – شکست انگلیس و برد ایران؛ صعود ایران به عنوان تیم اول و (ولز/انگلیس) به عنوان تیم دوم

۸ – شکست انگلیس و تساوی ایران؛ صعود (انگلیس/ولز/ایران) به عنوان تیم اول و (انگلیس/ولز/ایران) به عنوان تیم دوم

۹ – شکست انگلیس و شکست ایران؛ صعود آمریکا به عنوان تیم اول و (ولز/انگلیس) به عنوان تیم دوم


مطالب مرتبط:


نتیجه بازی ایران با آمریکا در ۸ آذر ۱۴۰۱ چه می شود؟

نتیجه بازی ایران با آمریکا در 8 آذر 1401 چه می شود , پیش بینی بازی ایران آمریکا , جام جهانی 2022 قطر

چرخابی: باید برای برد به دیدار آمریکا برویم

کارشناس فوتبال کشورمان بر این اعتقاد است که تیم ملی در مصاف با آمریکا باید با هدف کسب سه امتیاز و پیروزی وارد زمین شود.

وی در مورد دیدار تیم ملی مقابل آمریکا خاطرنشان کرد: اگر در باد پیروزی برابر انگلیس بخوابیم قطعاً کارمان برابر آمریکا سخت خواهد شد. آنها تیمی جوان و دونده هستند که خیلی سخت گل می‌خورند، ولی خوشبختانه سخت هم گل می‌زنند. تیم ملی می‌تواند حتی با یک مساوی هم شانس صعود داشته باشد، ولی ما نباید به این مسائل توجه کنیم. فکر می‌کنم تیم ملی باید تمام تمرکزش را بگذارد تا بتواند مقابل آمریکا سه امتیاز را بگیرد.

بهروز سلطانی: مقابل ولز بی‌نقص بودیم/ آمریکا را راحت شکست می‌دهیم

او درباره بازی ایران و آمریکا گفت: اگر با سیستم بازی امروز مقابل آمریکا به میدان برویم، نتیجه می‌گیریم. ولز و آمریکا به تساوی رسیدند و باتوجه به این مساله باید بگویم آمریکا را راحت شکست می‌دهیم. ما مقابل ستارگان ولز عالی بازی کردیم و رمزی و گرت بیل در زمین بی‌اثر شده بودند. ایرانی‌ها بسیار خوب بازیکنان ولز را از کار انداخته بودند و ما هم لذت بردیم.

نتیجه بازی ایران با آمریکا در 8 آذر 1401 , پیش بینی بازی ایران با آمریکا , جام جهانی 2022 قطر

توضیحات بازیکن آمریکا درباره بازی با ایران

ستاره آمریکا: تمام تمرکز ما روی ایران استتایلر آدامز، ستاره تیم ملی آمریکا، می‌گوید این تیم دیگر فقط باید به بازی برابر ایران فکر کند.ستاره آمریکا: تمام تمرکز ما روی ایران است

صعود یا حذف آنها از مرحله گروهی به نتیجه بازی برابر ایران در دیدار آخر این مرحله بستگی دارد و آدامز معتقد است که او و هم‌تیمی‌هایش باید تمام توان‌شان را در این بازی به کار بگیرند.

این هافبک آمریکایی در این باره به خبرنگاران گفت:« کار ما به هیچ وجه هنوز تمام نشده است. ما باید با تیمی باکیفیت مانند ایران روبرو شویم. به همین دلیل نیاز داریم که صددرصد تمرکز خودمان را روی این بازی و مقابله با ایران بگذاریم.»

او درباره عملکرد تیمش در بازی برابر انگلیس اظهار داشت:« فکر نمی‌کنم که ما در این بازی شایسته پیروزی بودیم. این بازی در انتها کاملا پایاپای پیش رفت. آنها شانس‌هایی داشتند و ما هم فرصت‌هایی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم. با این حال، قدرت و کیفیتی که داریم را در این دیدار به همه در جام جهانی نشان دادیم.»

کی‌روش: باید برابر آمریکا کار را تمام کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان این که بازیکنانش برابر ولز یک روز فوق العاده را پشت سرگذاشتند گفت: این شروع کار ما بود و باید در دیدار با آمریکا کار صعود را تمام کنیم.

کارلوس کی روش پس از این دیدار گفت: این تازه شروع کار ماست. باید بتوانیم در بازی با آمریکا کار را تمام کنیم.

کی روش ادامه داد: ما در دو بازی که انجام دادیم لازم بود از فرصت ها استفاده کنیم. مهم بود امید خودمان را همچنان حفظ کنیم و از دیگر بازی ها حتی قبل از جام جهانی نیز یاد بگیریم. ولی امروز گل زدیم و سه امتیاز کسب کردیم. ما باید اطمینان داشته باشیم اینقدر خوب هستیم که به دور بعدی صعود کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد حریف آخر مرحله مقدماتی هم گفت: آمریکا تیم ملی خیلی خوبی است. آمادگی ما از امروز برای آنها آغاز می شود. ما مطالب مزخرف را کنار می گذاریم. ما برد را به طرفداران فوتبال در ایران تقدیم می کنیم.

کی روش درباره بازگشت به مسیر پیروزی گفت: این برد خیلی مهم بود. من سال ها در فوتبال بودم و امروز احساس کردم در یک بازی واقعی هستم. ما نیاز بود هوادارن خودمان را نگاه کنیم. نود دقیقه لذت و خوشحالی برای دو تیم شاهد بودیم. امروز ما به عنوان ایران خوشحالتریم چون بردیم. قطعا هواداران ولز نیز از این موضوع لذت بردند چون فوتبال برگزار شد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی