انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام عملاً برگشت ناپذیر است
انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام عملاً برگشت ناپذیر است
در روزهای اخیر مصاحبه ای عجیب از یکی از نمایندگان استان کرمانشاه درباره انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام سبب شد تا مردم ایلام و همچنین مسئولان استان ایلام به این موضوع واکنش نشان دهند.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، سالها دفتر نفت و گاز غرب کشور در استان کرمانشاه دایر بوده در صورتی‌که فعالیت ۹۵ درصد از شرکت های نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام بوده و هست، حال نماینده استان کرمانشاه در مصاحبه ای عجیب از تبعات سخت انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام دم میزند، در صورتی‌که بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ و در لایحه بودجه ۱۴۰۲ که نیز به آن اشاره شده است، عملاً برگشت ناپذیر است اما یکی از نماینده کرمانشاه ابراز می دارد استان ایلام نباید به این موضوع بپردازد! چرا که با مطالبه گری به موقع استاندار ایلام و نمایندگان استان ایلام این موضوع را باید تمام شده فرض کنیم و این سبب دلخوری این نماینده شده اما سوال مهم، اینکه چطور شما می فرمایید این موضوع مهم نفت و گاز سبب دلخوری مردم کرمانشاه شده، اما مردم استان ایلام  نباید دلخور باشند در حالی‌که این موضوع سالهاست درد مشترک مردم استان ایلام بوده است.

بررسی انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام

مردم استان ایلام لیاقتشان بیشتر از این‌هاست و تحقق این موضوع موجب دلگرمی مردم شده است. مردم رنج‌دیده این دیار امید دارند که با مطالبه گری مسئولان امر، بخشی از مشکلاتشان برطرف شود.

در مصاحبه های استاندار ایلام و نمایندگان استان در مجلس نیز بارها اشاره شده است که راه‌اندازی دفتر مستقل نفت و گاز استان ایلام در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصویب شده و پس از طی فرآیندهای قانونی این مهم به زودی محقق می‌شود .

استان ایلام تولید کننده ۹۵ درصد نفت و گاز غرب کشور

استان ایلام تولید کننده ۹۵ درصد نفت و گاز غرب کشور , خبرنگار مریم بالوی فیلی

اگر به بررسی میزان تولید نفت و گاز غرب کشور بپردازیم می بینیم که ۹۵ درصد نفت و گاز غرب کشور در استان ایلام تولید می شود و از ۱۴۵ هزار بشکه تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در روز بیش از ۱۴۰ هزار بشکه آن در استان ایلام صورت می گیرد.

میزان اشتغال نیروهای بومی و غیربومی در شرکت های نفت و گاز استان ایلام

طبقه گفته مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ایلام، ۹ هزار و ۵۰۰ نفر هم اکنون در صنعت های نفت، گاز و پتروشیمی در ایلام مشغول به کار هستند که ۷۰ درصد آنها را بومی و ۳۰ درصد غیربومی تشکیل می دهند.

در پایان گفتنی است استان ایلام دربردارنده نزدیک به ۶ درصد از ذخایر نفتی و ۱۱ درصد از ذخایر گازی کشور است و تاکنون میدان‌های نفتی و گازی متعدد مشترک و غیرمشترکی از جمله دهلران، چنگوله، آبان، آذر، چشمه‌خوش، پایدار، پایدار غرب، دانان، دالپری، باباگیر، بانکول و دلاوران در آن اکتشاف شده‌اند و به گفته وزیر نفت، هم‌اکنون روزانه بالغ بر ۲۱۰ هزار بشکه نفت و بیش از ۶ میلیون مترمکعب گاز در استان ایلام تولید می‌شود. جالب توجه است که بخش عمده‌ای از تولید روزانه نفت این استان به میدان نفتی آذر با تولید روزانه ۶۰ تا ۷۰ هزار بشکه نفت مربوط است.

می طلبد نمایندگان محترم استان کرمانشاه عدالت را مدنظر قرار دهند و مطابق نص صریح قانون عمل کنند و بدور از حاشیه سازی به حقی که متعلق به استان ایلام است و سالها ادا نشده بود، احترام بگذارند چرا که طبق بودجه ۱۴۰۲ و گفته استاندار و نمایدگان استان ایلام انتقال پرونده مالیاتی نفت و گاز غرب به ایلام عملاً برگشت ناپذیر است و وزیر اقتصاد و رییس سازمان امور مالیاتی نیز در جریان این موضوع هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]