سلامت مردم از اولویت های دولت سیزدهم است
سلامت مردم از اولویت های دولت سیزدهم است
فرماندار شهرستان سیروان با اشاره به اینکه سلامت مردم از مهم ترین اولویت های دولت است، گفت: تجهیز اوژانس شهر لومار و مجوز احداث بیمارستان برای این شهرستان نیازمند نگاه ویژه دولتمردان است.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، به نقل از روابط عمومی فرمانداری سیروان؛ علیرضا رئیسی در دیدار با نماینده وزیر بهداشت که در محل فرمانداری سیروان برگزار شد،افزود: تکمیل و تجهیز اورژانس شهر لومار باید در اولویت قرار گیرد و مجوز احداث بیمارستان این شهرستان که در مرحله ماده ۲۰ وزارت بهداشت می باشد تسریع و تعجیل گردد.

فرماندار شهرستان سیروان ادامه داد: احداث بیمارستان از مهم ترین نیاز مندی های مردم منطقه است و این شهرستان از معدود مناطقی است که بیمارستان ندارد.

وی از پرسنل حوزه بهداشت درمان شهرستان که در ایام کرونا در خط مقدم بودند، قدردانی و تصریح کرد: با تلاش دولت و همکاری مردم عزیز آمار مبتلا و فوتی به صفر رسیده که بسیار خوشحال کننده است.

فرماندار سیروان گفت: پروژه زایشگاه و پانسیون پزشکان شهر لومار با ۱۲۵ متر مربع در دوطبقه با اعتباری بالغ بر ۲۴ میلیارد ریال از در هفته دولت توسط نماینده عالی دولت در استان کلنگ زنی و با پیشرفت ۴۰ درصدی در حال اجرا است.

رئیسی افزود: در سال های گذشته از سوی خیرین ۲ دستگاه سونوگرافی و رادیولوژی برای اورژانس شهر لومار خریداری شده بود که هم اکنون مورد استفاده آحاد مختلف مردم قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: خدمات خوبی در حوزه بهداشت و درمان انجام شده و در حال پیگیری می باشد اما می طلبد که نگاه ویژه ای برای رفع مشکلات زیرساختی در حوزه بهداشت و درمان این شهرستان شود.

همچنین در این دیدار نماینده وزیر بهداشت قول مساعد برای پیگیری مجوز بیمارستان و مشکلات حوزه بهداشت و درمان این شهرستان در وزارت را داد و گفت :تا پایان سال جاری خدمات خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام می شود.

آقابابایی با اشاره به اینکه مجوز خانه بهداشت روستا چم شیر عرب رودبار تا قبل از سال جدید صادر می شود، اظهار داشت: یک دستگاه دیسی شوک به ارزش بیش از ۴۵۰ میلیون تومان، یک دستگاه یونیک دندانپزشکی به ارزش بیش از ۵۰۰ میلیون تومان، یک دستگاه اتو آنالیزور به ارزش ۷۰۰ میلیون تومان به این شهرستان اختصاص می یابد و مجوز استخدام ۲ پرستار برای این منطقه اخذ می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]