باسره: از ابتدای سال تاکنون ۵۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای مددجویان هزینه شده است
باسره: از ابتدای سال تاکنون ۵۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای مددجویان هزینه شده است
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان دهلران بالغ بر 524 میلیارد ریال اعتبار را در سطح شهرستان دهلران در زمینه های کمک های بلاعوض و تسهیلات هزینه کرده است.

به گزارش سرویس استان ها نودادبرتر، «عبد الرضا باسره» در نشست خبری با اهالی رسانه ضمن تبریک فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت مهدی (عج)، یگانه منجی عالم بشریت، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان دهلران بالغ بر ۵۲۴ میلیارد ریال اعتبار را در سطح شهرستان دهلران هزینه کرده است که این اعتبار در قالب هم کمک های بلاعوض و هم کمک های تسهیلاتی بوده و از این رقم ۴۶۰ میلیارد ریال آن به صورت تسهیلات بانکی در قالب وام های کارگشایی و تسهیلات اشتغالزایی و ۶۳ میلیاردریال هم کمک های بلاعوض بوده که این رقم سوای مستمری ماهیانه مددجویان کمیته امداد پرداخت می شود، هزینه شده است.

نشست خبری کمیته امداد با خبرنگاران , خبرنگار مریم بالوی فیلی

وی افزود: در حوزه برنامه های فرهنگی که یکی از فعالیت هایی است که کمیته امداد نگاه خاصی به آن دارد و طبق رهنمودهای رهبر انقلاب هم برای خانواده های تحت حمایت و هم برای دانش آموزان و دانشجویان برنامه آموزشی داریم که در قالب یک کانون دائم در سطح شهر دهلران که همه روزه فعال است و بالغ بر ۸ کانون روستایی محلات در بخش مرکزی و دشت عباس و موسیان فعال هستند و برنامه های فرهنگی را ارئه می دهند.

باسره یادآور شد: در حوزه فرهنگی بالغ بر ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است که این هزینه در اختیار ۸۲۴ دانش آموز ۱۴۱ دانشجو قرار گرفته است که بالغ بر  ۶۴۷ میلیون تومان شهریه دانشجویان پرداخت شده است.

وی با اشاره به برنامه فرهنگی کمیته امداد برای برگزاری اردوهای عتبات و عالیات، افزود: بالغ بر ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کمیته امداد برای اردوهای مشهد مقدس و اماکن مقدسه و اردوهای یک روزه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان دهلران یادآور شد: در قالب کمک هزینه تحصیلی به دانش آموزان و دانشجویان بالغ بر  ۳ میلیارد و ۹۱۶ میلیون ریال و همچنین در حوزه آموزش خانواده ۱۱۷میلیون ریال در حوزه کانون ها ۵۹۹ میلیارد ریال و در حوزه امر به معروف، حجاب و  عفاف و آموزش کارکنان و خانواده هایشان ۵۰ میلیون ریال نیز هزینه شده است.

نشست خبری باسره رئیس کمیته امداد دهلران با رسانه ها , خبرنگار مریم بالوی فیلی

باسره ادامه داد: در حوزه حمایت های اجتماعی، در شهرستان دهلران بالغ بر ۶۷ میلیارد ریال هزینه شده که این هزینه در حوزه عمران ۱۵ میلیارد ریال، تامین اجاره مسکن و کمک به مستاجران که ۵۸۸ مورد اجاره مسکن پرداخته شده بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۵۷ میلیون ریال بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان دهلران، گفت: ۱۰۸ مورد جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت، ۵ قلم کالای اساسی، یخچال، تلویزیون، اجاق گاز، لباس شویی، جارو برقی، به مبلغ ۲۵ میلیارد ریال و همچنین ۷۹۰ کمک موردی با رقمی بالغ بر ۴ میلیارد و ۷۶۷ میلیون ریال، ۱۸۳ مورد لوازم خانگی تحویل داده شده و ۴ میلیارد و ۵۰۹ میلیون ریال در حوزه حمایت اجتماعی هزینه شده است.

باسره در ادامه افزود: در حوزه حمایت های درمان، امسال کمیته امداد دهلران ۲ میلیارد و ۳۱۷ میلیون ریال در قالب فرانشیز درمان، کمک به بیماران صعب العلاج هزینه شده است و همچنین در راستای توانمندسازی خانواده های تحت حمایت و افراد قابل شرایط در موضوع ایجاد اشتغال در ۵۴۲ فرصت شغلی، در ۴۴۲ فقره بالغ بر ۳۹۳ میلیارد ریال در قالب تسهیلات هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تسهیلات خرد اعم از وام های کارگشایی، ودیعه مسکن و تسهیلات درمانی ۳۱۴ فقره بالغ بر ۴۶ میلیارد و ۸۷۰ میلیون ریال تامین بخشی از نیازمندی ها پرداخت شده است، گفت: در کنار این خدمات کمیته امداد در موضوع مساعدت های خیرین با رشدی  ۱۳۸ درصدی همراه بوده که امسال ۱۰۸ میلیارد ریال جمع آوری از منابع مردمی بوده است.

باسره در پایان بر تاکید بر ضرورت حمایت خیرین از کمیته امداد، افزود: حمایت از محسنین و مشارکت مردم در امر پرداخت زکات از موضوعاتی مهمی است کمیته امداد دست یاری خود را به سوی مردم در این زمینه ها برای کمک به مستمندان دراز می کند.

گفتنی است در پایان این جلسه از اهالی رسانه تجلیل و قدردانی شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۵]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی