ساعت بازی دربی استقلال با پرسپولیس در ۱۳ آذر ۱۴۰۰
ساعت بازی دربی استقلال با پرسپولیس در ۱۳ آذر ۱۴۰۰
ساعت بازی دربی استقلال با پرسپولیس در 13 آذر 1400 مشخص شد.

بعد از آنکه بازی استقلال و نساجی در هفته پنجم و دیدار پرسپولیس و صنعت نفت در هفته ششم با حضور تماشاگران برگزار شد، این بحث مطرح شد که یا تمام دیدارهای هفته هفتم با حضور تماشاگر برگزار خواهد شد یا اینکه در هیچکدام از این دیدارها خبری از حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها نخواهد بود.

در شرایطی که پایگاه خبری فوتبالی، ۲ روز قبل از احتمال بسته شدن مجدد درهای ورزشگاه‌ها به روی تماشاگران خبر داده بود، مشخص شد که بازیهای هفته هفتم، دوباره در ورزشگاههای بدون تماشاگر برگزار خواهد شد.

در حالیکه هنوز معلوم نیست تکلیف دربی – که شنبه هفته آینده برگزار خواهد شد – چه می‌شود، خبرآنلاین مدعی شده این بازی با حضور ۳۰ درصد تماشاگر در ورزشگاه آزادی انجام می شود. بر این اساس چیزی حدود ۳۰ هزار بلیت بین طرفداران دو باشگاه توزیع می شود که سهم هر یک ۱۵ هزار صندلی خواهد بود.

باید دید سازمان لیگ چه واکنشی به این خبر خواهد داشت و آیا بعد از مدتها شاهد حضور تماشاگران در دربی خواهیم بود یا نه.

ساعت بازی دربی استقلال در ۱۳ آذر ۱۴۰۰

دربی نود و هفتم تهران در روز شنبه ۱۳ آذر از ساعت ۱۶ بررگزار می شود.

برخی رسانه ها نسبت به سفر دراگان اسکوچیچ به اروپا به بهانه تماشای بازی لژیونرها انتقاداتی داشته اند اما خبردار شدیم سرمربی کروات تیم ملی زود به ایران باز می گردد.

اسکوچیچ پس از تماشای بازی سید مجید حسینی به تهران برمی گردد تا تماشاگر دربی پایتخت باشد.

دیدار رفت دو تیم استقلال و پرسپولیس تهران روز شنبه ۱۳ آذر ماه جاری در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد.

آخرین وضعیت استقلال در بازی با پرسپولیس در دربی ۱۳ آذر ۱۴۰۰

با اعلام پزشکان تیم استقلال خوشبختانه پس از انجام ام‌ آر ‌آی مشخص شد که این سنگربان تیم استقلال می‌تواند پس از یک هفته فیزیوتراپی به تمرینات تیم استقلال بازگردد.

مظاهری در فهرست تیم استقلال در دیدار با نفت آبادان حضور نداشت و با توجه به اینکه دربی روز شنبه برگزار می‌شود به این ترتیب در دربی هم حضور نخواهد داشت.

حال از اردوی استقلال خبر می رسد در صورت درخشش رضایی در بازی مقابل صنعت نفت، فرهاد مجیدی از او در بازی مقابل پرسپولیس استفاده خواهد کرد.

رضایی در دو بازی اخیر استقلال مقابل نساجی و گل گهر خوش درخشیده و موفق شده کلین شیت کند و مجیدی حساب ویژه ای رو او باز کرده است.

مظاهری: مشکلی برای حضور در دربی ندارم

سنگربان استقلال اعلام کرد که مصدومیت او جدی نیست و در صورت صلاحدید کادرفنی، می تواند در شهرآورد تهران به میدان برود.

نام رشید مظاهری برای سومین دیدار متوالی در لیست بازیکنان استقلال قرار نگرفت. پس از اینکه او در دو دیدار برابر نساجی و گل گهر تیمش را همراهی نکرد، در دیدار برابر صنعت نفت نیز نام او در میان بازیکنان دعوت شده، دیده نمی شود. باشگاه استقلال ظهر امروز از مصدومیت این بازیکن و نیاز به فیزیوتراپی به مدت یک هفته خبر داد و همین مسئله سبب شد با توجه به فاصله ۶ روزه تا دیدار با پرسپولیس، غیبت مظاهری در شهرآورد پایتخت نیز در رسانه ها اعلام شود.

اما سنگربان آبی ها در مصاحبه ای مدعی شد مصدومیت او چندان جدی نیست و به دربی می رسد. مظاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در ارتباط با مصدومیتش در تمرین روز گذشته استقلال گفت: روی یک ارسال بود که قصد داشتم توپ را جمع کنم، در آن لحظه استوکم به زمین گیر کرد و شانس آوردم اتفاق بدی برایم رخ نداد. حتی پایم را به حالت مخالف چرخاندم و به زمین افتادم. فقط چند ثانیه ترسیدم چون زانویم قفل کرده بود و نمی‌توانستم آن را باز یا جمع کنم. بعد از چند دقیقه عضلاتم شُل شد و پزشک تیم هم به من گفت که با توجه به شل شدن عضله، امکانش ضعیف است که با مصدومیت جدی مواجه شده باشم.

وی در خصوص اینکه باشگاه استقلال اعلام کرده نیاز به یک هفته فیزیوتراپی دارد و با این شرایط دربی شنبه آینده با پرسپولیس را به دلیل مصدومیت از دست داده، عنوان کرد: گاهی اوقات ممکن است یک بازیکن دچار مصدومیتی شود که در آن لحظه تصور کند اتفاق بدی برایش رخ داده است. من هم یک لحظه تصور کردم آسیب‌دیدگی‌ام حاد است ولی خوشبختانه همه چیز در حد سفت شدن عضله بود. MRI هم گرفتم و خدا را شکر مصدومیتم جدی نیست. با دو جلسه فیزیوتراپی ساده به شرایط ایده‌آل می‌رسم و مشکلی بابت حضور در دربی تهران ندارم، البته اگر فرهاد مجیدی صلاح بداند.

مظاهری خاطرنشان کرد: همانطور که گفتم فقط برای چند ثانیه احساس بدی داشتم ولی خدا را شکر اتفاق بدی برایم رخ نداد. حالا هم تابع تصمیم کادر فنی هستم. مشکلی برای بازی بعدی ندارم، اگر کادر فنی صلاح بداند که در لیست باشم آماده هستم و اگر هم قرار شد بازی نکنم باز هم برای موفقیت تیم دعا می‌کنم. بازیکن باید تابع تصمیم سرمربی باشد و منافع تیم از هر چیزی مهمتر است.

آخرین وضعیت پرسپولیس در بازی با استقلال در دربی ۱۳ آذر ۱۴۰۰

کاپیتان دوم پرسپولیس که به دلیل مصدومیت دیدار این هفته تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان را از دست داد، مشکلی برای حضور مقابل استقلال نخواهد داشت.

امید عالیشاه که در لحظه آخر به دلیل مصدومیت از ترکیب پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان خارج شد، مشکلی برای همراهی این تیم در دیدار برابر استقلال در دربی هفته هشتم نخواهد داشت.

کاپیتان دوم پرسپولیس که طی دیدارهای اخیر به عنوان زوج خط حمله در ترکیب سرخپوشان به کار گرفته می‌شد، با مصدومیت جزیی مواجه شد تا یحیی گل محمدی برای بازی با نفت مسجدسلیمان روی او ریسک نکند و شرایط را برای آمادگی بازگشت به ترکیب و در دیدار مقابل استقلال فراهم سازد.

عالیشاه بعد از تست پزشکی زیر نظر کادرپزشکی این تیم، اکنون مشخص شده که مشکلی ندارد و تمرینات گروهی خود را دنبال خواهد کرد تا برای رقابت حضور در ترکیب این تیم به دنبال جلب نظر یحیی گل محمدی باشد.

آل کثیر: دربی بدون تماشاگر شبیه پلی استیشن است

مهاجم سرخ‌ها مدعی است که تیمش بابت تاخیر در شروع بازی متضرر شده و تمرکز بازیکنان گرفته شد.

عیسی آل کثیر درباره بازی برابر نفت مسجدسلیمان و برتری تیمش در این بازی و همچنین مشکلات مالی سرخ‌پوشان به صحبت پرداخت.

مهاجم پرسپولیس با تبریک برد به هواداران این تیم درباره از دست دادن موقعیت ایده آلی که برای عبدی شکل داده بود گفت: این برد شیرین را به هواداران تبریک می گویم. به آن توپ حواسم بود و توپ ناگهان بلند شد و بنده خدا نتوانست ضربه بزند. مهم برد بود که خدا را شکر به آن رسیدیم.

وی درباره استوری مشترک در اعتراض به شرایط مالی نیز گفت: خب الان هفته نمی دانم چندم است اما هیچ دریافتی نداشتیم. دریافتی نداشتیم و حالا همه ما زندگی و خانواده داریم. امیدوارم مشکلات حل شود. یک سری از بازیکنان متاهل هستند و همه خانواده دارند که به خانواده نان می رسانند و امیدوارم قبل از دربی مشکلات حل شود. خودم هم تا الان هیچی در جیبم نیست.

آل کثیر درباره تاخیر بازی نیز اینطور واکنش نشان داد: نمی دانم چرا این اتفاقات افتاد. ما گرم کردیم و ناگهان ۲۰ دقیقه در رختکن منتظر ماندیم. کیفیت لازم را در نیمه اول نداشتیم و به همین خاطر بود و نمی دانم چه خبر بود.

وی درباره مدیرعاملی صدری و حل مشکلات این تیم گفت: امیدوارم که مشکلات را حل کند. هفت هفته است که دریافتی درست و حسابی نداشتیم. کار و زندگی ما فوتبال است. امیدوارم مشکلات تا قبل از دربی حل شود.

مهاجم پرسپولیس که سابقه گلزنی در دربی را نیز در کارنامه دارد، درباره بازی بعدی مقابل استقلال گفت: بله، دربی دارم و می دانم!

آل کثیر در واکنش به اینکه در آخرین دربی پنالتی تیمش را از دست داده واکنش جالبی داشت و گفت: از کجا یادتان مانده است! دربی همیشه بازی خاصی است و هر کس بیشتر تلاش کند و تمرکز داشته باشد موفق خواهد شد.

مهاجم سرخپوشان درباره اینکه آیا مشکلات مالی روی عملکردشان در دربی تاثیرگذار خواهد بود یا خیر گفت: الان هفته هفتم است و با تمام وجود کار کردیم. وقتی وارد زمین می شویم مشکلات را دور می ریزیم. اما بالاخره باید مشکلات تمام شود. اما وقتی مشکلات جمع شود تاثیر خواهد داشت اما امیدوارم قبل از این بازی حل شود.

آل کثیر با ابراز امیدواری برای حضور هواداران گفت: بازی قبل که هواداران بودند خیلی خوب بود و ذوق خاصی داشتیم. بدون تماشاگر نمی دانم اصلا حال نمی دهد و انگار دارید پلی استیشن بازی می کنید. سوت و کور است و امیدوارم در دربی اجازه حضور تماشاگران را بدهند. تماشاگران هم پروتکل را رعایت کرده و امیدوارم در این بازی حاضر شوند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی