شیک ترین شال و روسری در سال ۲۰۲۱+ عکس ها و جزئیات
شیک ترین شال و روسری در سال ۲۰۲۱+ عکس ها و جزئیات
شیک ترین شال و روسری در سال 2021 را در نودادبرتر مشاهده کنید.

به گزارش نودادبرتر؛ شیک ترین شال و روسری در سال ۲۰۲۱ را می توانید طبق سلیقه خود هم از نظر کیفیت،ظاهر، جنس، قیمت، رنگ و … انتخاب کنید تا روزگار خوش و دلچسبی را داشته باشید.

نحوه خرید یک شال و روسری در سال ۲۰۲۱

برای خریدن شال و روسری نیاز به دانستن سایز نیست ، تنوع ، رنگ و طرح های بسیار متنوعی دارد ،

قیمت شال یا روسری بطور متوسط با یک وعده غذای خارج از منزل برابری می کند‌ ، پس چه هدیه ایی بهتر از خرید شال یا روسری ؟

اما همین خرید به ظاهر ساده چنانچه با دقت و توجه همراه نباشد ، می تواند به بدترین خرید منجر شود ،

۵ نکته ی زیرمی تواند کمک قابل توجه ایی به خرید شال و روسری  مناسب کند.

شال یا روسری در سال ۲۰۲۱ :

اولین نکته ایی که باید به آن توجه داشت انتخاب شال یا روسری است

باید توجه داشته باشید که شخص مورد نظر شما بیشتر به شال علاقمند است یا روسری ؟

سر نخوردن ، راحت بودن ، و عدم نیاز به مرتب کردن مدام آن از نکاتی است که در انتخاب شال یا روسری عامل مهمی است.

رنگ و طرح شال و روسری در سال ۲۰۲۱:

یکی از مهمترین نکات ، طرح و رنگ شال و روسری است ، شال و روسری یکی از متنوع ترین پوشاک است ،

این تنوع هم یک حسن برای انتخاب است ، هم خرید را یکم مشکل و تصمیم گیری را سخت می کند ، به همین دلیل باید به نکاتی توجه نمود که برای هر شخص و سلیقه متفاوت است و متناسب با سلیقه فرد خریداری شود .

طرح های سنتی : طرح های همراه با بوته جقه ، گل و .. که بیشتر در بین بانوان مسن طرفدار دارد.

طرح های مدرن : شامل طرح های نقاشی ، کوبیسم ، چهار خانه ، زنجیری و کمربندی  …

تک رنگ : شال یا روسری ساده که معمولا نخی است و انتخاب رنگهای خاص و منحصر به فرد آن می تواند هدیه بسیارمناسبی باشد.

جنس شال یا روسری در سال ۲۰۲۱ :

جنس شال یا روسری یکی از مهمترین نکات انتخاب شال و روسری مناسب برای خرید است.

شال و روسری نخی : شال یا روسری های نخی زیر مجموعه ی پارچه های پنبه ای می باشد ، به راحتی شست و شو می شوند ، بدلیل عبور دادن گرما از خود و خنک بودن ، مناسب ترین جنس شال یا روسری برای فصل گرماست ، به راحتی اتو می شود ، کمتر از سایر جنس ها سر میخورد

شال و روسری حریر : پارچه ای لطیف ، خنک ، سبک ، نازک و لخت است ، بدلیل نازکی حجاب نداشتن ، روسری های حریر بیشتر از شال حریر موجود است ، به نسبت نوع نخی ، قیمت آن گران تر است و سر خوردن آن به نسبت روسری با شال نخی بیشتر است .

شال و روسری ساتن : پارچه ی ساتن ، نوعی پارچه براق است  که سطحی صاف دارد ، معمولا پشتشان مات است به نسبت نمونه ی روسری ابریشمی ارزان تر است و بیشتر در تهیه روسری های مجلسی و رسمی کاربرد دارد .

شال و روسری ابریشم : شال یا روسری ابریشم سبک و لطیف و مقاوم هستند ، چهار فصل استفاده شده و دیر تر چروک می شوند ، معمولا برای محصولات مجلسی استفاده شده و گران قیمت هستند.

جنس شال یا روسری در سال 2021

جنس شال یا روسری در سال ۲۰۲۱

کیفیت ظاهری شال و روسری در سال ۲۰۲۱ :

هنگام خرید روسری و شال ، اگر برای خودتان خرید می کنید ، به راحتی بیش از مد توجه کنید ، اگر برای شخصی هدیه می خرید ، سلیقه شخص مورد نظر مهمترین اولویت برایتان باشد ، نه نظر فروشنده یا مد روز و … بسته بندی زیبا و شکیل هم از اهمیت خاصی برخوردار است ، دقت کنید که شال و روسری زده دار ، نخ کش ، لک ، جابجائی چاپ و … نداشته باشد.

ترجیحا سعی کنید از فروشنده قول تعویض بگیرید که اگر شخص مورد نظر شما ، سلیقه ی شما را نپسندید ، بتواند با سلیقه خود ، با شال یا روسری دیگری تعویض نماید.

قواره شال و روسری در سال ۲۰۲۱:

قواره شال و روسری در سال 2021

قواره شال و روسری در سال ۲۰۲۱

معمولا هرچه قواره شال یا روسری بزرگتر باشد ، بهتر و راحتتر است ، مگر آنکه بزرگی زیاد برای فصل گرما مناسب نباشد یا …سایز استاندارد روسری ۹۰ سانت و شال ۶۰-۷۰ سانت عرض در ۱۸۰ سانت طول می باشد،

اما پیشنهاد ما برای شال عرضی حدود ۸۰ تا ۱ متر (بدلیل تا شدن و حجاب داشتن) و روسری قواره ایی حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ (بدلیل گره خوردن و مشخض نبودن گردن ) می باشد ، هرچند که در کل قواره امری سلیقه ایی است .

تناسب رنگ در لباس پوشیدن یکی از مهمترین اصول خوش پوشی است. از طرفی مانتو و روسری یا شال از اصلی‌ترین لباس‌های خانم‌های ایرانی به حساب می‌آید که رعایت تناسب رنگ و ست کردن درست آن‌ها کلید اصلی برای داشتن یک استایل خوب است. در این مقاله گروه مد و پوشاک ستاره قصد دارد تا اصول اولیه ست کردن شال و روسری با مانتو را برای خانم‌های ایرانی بیان کند. ابتدا به سراغ ست‌های رنگی ساده می‌رویم و بعد از آن برای ست‌های رنگی پیچیده‌تر به سراغ دایره رنگ یا چرخه رنگ خواهیم رفت. در انتها نیز اصول اصلی انتخاب روسری و شال را بیان می‌کنیم.

اصول ست کردن شال با مانتو در سال ۲۰۲۱

در ابتدا چند اصطلاح مهم را به شما معرفی می‌کنیم.

  • ته رنگ: به ترکیب هر رنگ با سفید ته رنگی از رنگ اولیه گفته می‌شود که هر چقدر در این ترکیب رنگ سفید بیشتر باشد رنگ نهایی روشن‌تر است. رنگ سفید با ته رنگ‌ها به خوبی ست می‌شود و می‌توانید از این موضوع در ست کردن شال و روسری با مانتو استفاده کنید.
  • سایه رنگ: به ترکیب رنگ‌ها با رنگ سیاه، سایه رنگ گفته می‌شود که هر چقدر رنگ سیاه ترکیب بیشتر باشد، رنگ تیره‌تری حاصل می‌شود. رنگ سیاه و تن‌های رنگی به خوبی با هم تناسب دارند و ست می‌شوند.
  • تن رنگ: تن رنگ‌ها در واقع ترکیب هر رنگ با خاکستری است. رنگ خاکستری با تن‌های رنگی به خوبی ست می‌شود. مانند عکس زیر که پالتو خاکستری با یک شال تن رنگی بنفش ست شده است.
اصول ست کردن شال با مانتو در سال 2021

اصول ست کردن شال با مانتو در سال ۲۰۲۱

۱- ست کردن شال و روسری با مانتو طوسی در سال ۲۰۲۱

طوسی یکی از رنگ‌های خنثی است بنابراین به جز رنگ قهوه‌ای شما می‌توانید از سایر رنگ‌ها به عنوان روسری یا شال ست این مانتو استفاده کنید. اگر راهنمایی دقیق‌تری می‌خواهید بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با مانتو خاکستری و طوسی رنگ‌های پاستیلی و تن‌های رنگ‌های مختلف است.

از رنگ‌هایی که در ست کردن شال و روسری با مانتو با رنگ طوسی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند، رنگ زرشکی و صورتی است. همان طور که در دو تصویر زیر می‌بینید این دو رنگ به خوبی با طوسی ست می‌شود و در بین خانم‌ها از ست‌های پرطرفدار و دوست داشتنی هستند.

۲- ست کردن مانتو سفید با شال و روسری در سال ۲۰۲۱

برای ست کردن شال و روسری با مانتوی سفید که یک رنگ خنثی است، شما می‌توانید از همه رنگ‌ها به غیر از رنگ کرم، استفاده کنید. اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم بهترین رنگ‌ها، رنگ‌های روشن و ته رنگ‌ها و البته رنگ‌های پاستیلی است که به خوبی با این رنگ از مانتو ست می‌شوند.

۳- ست کردن روسری با مانتو مشکی در سال ۲۰۲۱

رنگ مشکی هم به عنوان یک رنگ خنثی با همه رنگ‌ها به جز رنگ قهوه‌ای و سرمه‌ای به خوبی ست می‌شود. بهترین رنگ‌هایی که با رنگ مشکی تناسب دارند رنگ‌های تیره و سایه رنگ‌ها هستند.

از ست‌های محبوب بین خانم‌های ایرانی در ست کردن شال و روسری با مانتو مشکی، زرشکی و قرمز است. ست کردن مانتوی مشکی با یک شال زرشکی و قرمز تیره یک انتخاب شیک برای خانم‌هایی است که رنگ قرمز با رنگ پوست و موی آن‌ها تناسب خوبی دارد.

۴- ست کردن با مانتو آبی کاربنی در سال ۲۰۲۱

آبی کاربنی هم یکی از رنگ‌های پرطرفدار در بین خانم‌های ایرانی است. برای ست کردن شال و روسری با مانتو آبی کاربنی در اولین گام می‌توانید از رنگ‌های مشابه مثل خود آبی کاربنی، سرمه‌ای و آبی استفاده کنید.

اما اگر به دنبال ست رنگی جذاب‌تری هستید به سراغ رنگ زرد لیمویی و سبز روشن بروید. بهترین و پرطرفدارترین ست رنگی با آبی کاربنی استفاده از شال و روسری زرد لیمویی است.

اگر این رنگ‌ها را در ست کردن روسری با مانتو آبی کاربنی دوست ندارید به سراغ رنگ سفید بروید. سفید می‌تواند یک ست دخترانه شیک برای شما بسازد.

اگر اهل پوشیدن رنگ‌های روشن نیستید بهتر است یک روسری یا شال مشکی یا سرمه‌ای را با مانتوی آبی کاربنی ست کنید.

استفاده از دایره رنگ در سال ۲۰۲۱

استفاده از دایره رنگ در سال 2021

استفاده از دایره رنگ در سال ۲۰۲۱

برای انتخاب ست‌های رنگی پیچیده‌تر و شیک‌تر بهترین راهکار استفاده از دایره رنگ است. دایره رنگ یک روش ساده برای ست کردن رنگ‌ها در کنار یکدیگر است. در مرکز دایره سه رنگ اصلی قرار دارد. در دایره خارجی سه رنگ ثانویه که از ترکیب رنگ‌های اصلی پدید می‌آید را می‌بینیم و در دایره آخر ترکیب‌های دو به دو این ۶ رنگ اولیه و ثانویه دیده می‌شود.

برای استفاده از دایره رنگ باید در جهت عقربه‌های ساعت روی دایره رنگ حرکت نمود.

سه قانون اصلی و مهم برای استفاده از دایره رنگ وجود دارد و رنگ‌های موجود در این دایره را به سه دسته تقسیم می‌کند که با این تقسیم بندی می توانید رنگ های متناسب را در کنار یکدیگر بچینید.

۱- استفاده از رنگ‌های مکمل در سال ۲۰۲۱

این رنگ‌ها در چرخه رنگ روبری هم قرار دارند. ست کردن رنگ‌های مکمل خیلی باب نیست، اما اگر دوست دارید دو رنگ مکمل استفاده کنید بهتر است از ته رنگ، تن یا سایه یکی از رنگ‌های مکمل در کنار رنگ دیگر استفاده کنید. مثلا در مورد دومین بنفش و زرد بهتر است دومین بنفش در کنار زرد زرچوبه‌ای یا زرد طلایی استفاده شود.

۲- استفاده از رنگ‌های مشابه در سال ۲۰۲۱

در واقع هر رنگ با دو خانه کناری خود، سه رنگ مشابه هستند. (حرکت در جهت عقربه‌های ساعت). این سری از رنگ‌ها به خوبی با یکدیگر ست می‌شوند و بین شال و مانتوی شما تناسب رنگ ایجاد می‌کند. اغلب مردم این سری از ست‌های رنگی را دوست دارند.

۳- ست‌های رنگی متضاد برای مانتوهای دخترانه در سال ۲۰۲۱

اگر یک رنگ روی دایره در نظر بگیرید با گذشتن از سه خانه به خانه چهارم برسید، رنگ اول و چهارم رنگ‌های متضاد هستند.
این قانون رنگی می‌تواند پرکاربردترین قانون برای دخترخانم‌های ایرانی باشد. استفاده از رنگ‌های متضاد برای ست کردن شال و روسری با مانتو، دخترانه‌تر است.

تا این جا از دایره رنگ برای استخراج ست‌های دو رنگ برای ست کردن شال و روسری با مانتو استفاده کردیم. اکنون به سراغ ست‌های سه تایی و ست‌های چهارتایی از رنگ‌ها می‌رویم.

۴- ست‌های سه رنگی مناسب برای مانتو و شال در سال ۲۰۲۱

روی دایره رنگ مانتوی خود را انتخاب کنید. پس از سه خانه، خانه چهارم رنگ دوم و دوباره بعد از گذشت از سه خانه رنگ سوم شما به دست می‌آید که بسته به سلیقه می‌توانید برای شال یا شلوار از هر یک استفاده نمایید.

۵- ست‌های چهار رنگی مناسب برای مانتو و روسری در سال ۲۰۲۱

اما برای خانم‌هایی که از ۴ رنگ در پوشش خود استفاده می‌کنند. روی دایره رنگ، رنگ مانتوی خود را انتخاب کنید، بعد از گذشت از دو خانه رنگ دوم به دست می‌آید. دوباره با گذشت از دو خانه رنگ سوم و بعد از گذشت دو خانه رنگ چهارم به دست می‌آید. این بخش برای خانم‌هایی است که می‌خواهند از مانتو و شال‌های گلدار و طرحدار استفاده نمایند و یا خانم‌هایی که می‌خواهند از کیف و کفش‌های رنگی استفاده و رنگ آن را با استفاده از دایره رنگ تعیین کنند.

با استفاده از قوانین بالا شما می‌توانید به راحتی ست‌های رنگی مناسب و زیبایی برای خود بسازید.

نکات مهم در ست کردن شال و روسری با مانتو در سال ۲۰۲۱

نکات مهم در ست کردن شال و روسری با مانتو در سال 2021

نکات مهم در ست کردن شال و روسری با مانتو در سال ۲۰۲۱

۱- بهتر است مانتو‌های طرح دار را با شال و روسری‌های ساده ست کنید و اگر روسری‌های طرح دار بیشتر به شما می‌آید از مانتو‌هایی با پارچه‌های ساده استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید یک مانتوی طرح دار را با یک روسری شلوغ ست کنید سعی کنید رنگ‌های اصلیشان یکی باشد. مثلا یک مانتوی راه راه سفید و صورتی را با یک شال و روسری طرحدار ست کنید که رنگ غالب آن صورتی یا سفید است.

۲- اگر می‌خواهید یک استایل تک رنگ داشته باشید (استایل مونوکروم) سعی کنید از جواهرات و اکسسوری‌های شاین استفاده نکنید. مثلا از کفش و کیف شتری رنگ استفاده کنید. البته باید آرایشان نیز غلیظ نباشد و از یک رژ لب کم رنگ مثل کالباسی استفاده نمایید. همچنین از آرایش‌های چشم دودی و عربی نیز اجتناب کنید.

۳- بهتر است برای ست کردن شال و روسری با مانتو به رنگ سال و رنگ‌های توصیه شده برای هر فصل دقت نموده و رنگ لباس‌های خود را از بین این رنگ‌ها انتخاب کنید.

۴- رنگ‌های پاستیلی به خوبی با هم ست می‌شوند و شما می‌توانید از این ویژگی به خوبی استفاده کنید.

۵- برای انتخاب رنگ شلوار نیز می‌توانید از دایره رنگ استفاده نموده و یک رنگ متناسب با رنگ مانتو و شال یا روسری خود انتخاب کنید، ولی در اغلب موارد بهتر است شلوار و روسری یا شال شما همرنگ باشند.

اصول اساسی در انتخاب روسری و شال در سال ۲۰۲۱

مهمترین گام برای ست کردن شال و روسری با مانتو، انتخاب درست شال و یا روسری است که مناسب صورت شما باشد. عواملی مانند رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ موهای شما در انتخاب درست شال و روسری بسیار مهم است.

  • اگر می‌خواهید به سبک محجبه روسری و یا شال سر کنید تنها فاکتور‌های موثر در انتخاب رنگ روسری شما رنگ پوست و رنگ چشم‌های شماست.
  • اگر رنگ پوست شما گرم است (به مچ دست خود نگاه کنید اگر رگ‌های دستتان به رنگ سبز دیده می‌شود رنگ پوست شما گرم و اگر رگ‌ها به رنگ آبی دیده می‌شود رنگ پوست شما سرد است) بهترین رنگ‌ها برای شما قرمز، زرد، نارنجی و سبز زیتونی است. اما اگر رنگ پوست سردی دارید به سراغ رنگ‌هایی مثل آبی، بنفش، نقره‌ای و خاکستری بروید.
  • برای افرادی که رنگ چشم‌های روشنی دارند (مثل آبی و سبز) بهتر است از شال و روسری‌هایی به رنگ چشم خود استفاده کنند تا رنگ چشمشان جلوه زیباتری داشته باشد.
  • سبک و مدل روسری سر کردن تاثیر زیادی در انتخاب رنگ آن دارد.
  • فاکتور سوم در انتخاب رنگ روسری یا شال رنگ موهاست. برای انتخاب روسری و شال باید رنگ پوست و مو را همزمان در نظر گرفت.

۱- رنگ پوست سرد و مو‌های تیره یکدست و بدون هایلایت: افرادی که رنگ پوست سردی دارند و مو‌های طبیعی و معمولی دارند، بهتر است از رنگ‌های سرد مثل بنفش و آبی، رنگ‌های خاکستری و نقره‌ای استفاده کنند.

۲- رنگ پوست گرم و مو‌های بلوند و قهوه‌ای بدون هایلایت: کسانی که مو‌های بلوند طلایی و یا قهوه‌ای دارند و پوست آن‌ها گرم است بهتر است از رنگ‌هایی مانند آبی روشن، بنفش روشن، صورتی، نارنجی، نقره ای، خاکستری روشن و این قبیل رنگ‌ها استفاده کنند. در واقع این افراد باید از رنگ‌های روشن استفاده کنند و روسری‌هایی با رنگ‌های تیره برای آنان مناسب نیست.

۳- پوست گرم و مو‌های تیره: خانم‌هایی که مو‌های تیره رنگ با هایلایت داشته مثل قهوه‌ای تیره و یا شرابی و پوستی با رنگ گرم دارند بهتر است از رنگ‌هایی مانند طلایی، زیتونی، آجری و خاکستری برای روسری‌ها و شال‌های خود استفاده کنند.

۴- رنگ پوست گرم و مو‌های روشن: پوست‌های گرم با مو‌های روشن و هایلایت مانند بلوند هایلایت و یا مو‌های نارنجی و قرمز روشن بهتر است از رنگ‌های روشن و رنگ‌های پاستیلی برای انتخاب روسری‌های خود استفاده کنند.

  • اگر روی صورتتان دانه‌های قرمز دارید و یا گونه‌های قرمزی دارید از پوشیدن روسری و شال‌های قرمز و صورتی اجتناب کنید، زیرا این شال و روسری ها، قرمزی صورت شما را بیشتر نمایان می‌کنند.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی