آرش آقایی جودوکار ایران کیست؟+ مصاحبه
آرش آقایی جودوکار ایران کیست؟+ مصاحبه
آرش آقایی پس از 3 سال مهاجرت به کشور آذربایجان دیروز در 10 آذر 1400 به کشورمان بازگشت.

به گزارش نودادبرتر؛آرش آقایی جودوکار ایران کیست؟  آرش آقایی، دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودوی قهرمانی کشور پس از حدود ۲ سال به ایران بازگشت.

بازگشت آرش آقایی جودوکار پناهنده به ایران

آرش آقایی دارنده چندین مدال رنگارنگ در مسابقات جودو قهرمانی کشور و مدال برنز مسابقات جوانان جودو قهرمانی آسیا، بنا به دلایلی نزدیک به دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مسابقه داد، اما سرانجام صبح امروز چهارشنبه ۱۰ آذرماه ۱۴۰۰ با حضور در فدراسیون جودو و دیداری که با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشت، تصمیم گرفت تا از این پس زیر پرچم کشورمان و برای تیم ملی جودومسابقه دهد.

آرش آقایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: بنا به مشکلاتی که برای من در آن مقطع پیش آمده بود، ناچار شدم به مدت دو سال برای تیم ملی جودو کشور آذربایجان مبارزه کنم، اما سرانجام تصمیم گرفتم برای آینده خود برنامه ریزی دقیق‌تری کنم. امروز (چهارشنبه) صحبت‌های خوبی با آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو داشتم و توافقات خوبی نیز صورت گرفت.

وی افزود: طبق توافقاتی که با ریاست محترم فدراسیون داشتیم از امروز در خدمت تیم ملی جودو کشورمان خواهم بود و در مسابقات بین المللی با لباس تیم ملی جودو ایران و زیر پرچم سه رنگ کشور عزیزمان مبارزه خواهم کرد.

علت مهاجرت آرش آقایی به کشور آذربایجان

علت مهاجرت آرش آقایی به کشور آذربایجان

علت مهاجرت آرش آقایی به کشور آذربایجان

این جودوکار ۲۵ ساله کشورمان در صحبت‌های اخیر خود مدعی شده که  منصوری سرمربی تیم ملی و رودکی مدیر تیم‌های ملی مانع فعالیت او در تیم ملی شدند و او ناچار شد سرانجام چنین تصمیمی را بگیرد.

آقایی مدال برنز مسابقات جوانان قهرمانی آسیا و مدال قهرمانی کارگران جهان را در کارنامه دارد و به زودی در کاپ  اروپا با لباس کشور آذربایجان به روی تاتامی خواهد رفت! وی در وزن ۸۱- کیلوگرم برای تیم ملی آذربایجان مبارزه می کند.


بیشتر بخوانید:


مصاحبه با آرش آقایی در سال ۹۷

بدون حاشیه میرویم سراغ اصل ماجرا، این روز‌ها آرش آقایی خبر ساز شده، موضوع پناهندگی شما چیست؟
من ۴ ما‌ه است که در کشور جمهوری آذربایجان هستم و به عضویت تیم ملی جودوی این کشور نیز درآمده‌ام، ا‌ما این‌که گفته می‌شو‌د پناهنده شده‌ام اصلا صحت ندارد.

اگر پناهنده نشدی پس چه اتفاقی رخ داده؟
پناهندگی یعنی فرار کردن، ا‌ما این طور نیست من در این کشور لژیونر شده‌ام.

خوب چرا چنین تصمیمی گرفتید؟
آرزویم این بود که بر‌ا‌ی تیم ملی کشورم مدال‌آوری کنم، هرچند که این کار را انجام د‌ا‌ده‌ام.

خوب وقتی عضو تیم ملی بودید، مدال آوری هم می‌کردید، پس چرا چنین تصمیمی گرفتید؟
من ۲۵ ساله هستم و می‌خواستم در ادامه مسیر هم بر‌ا‌ی جودوی ایران مبارزه کنم، اما آقایان گفتند تو را نمی‌خواهیم و ما به دنبال جوان‌گرایی هستیم. من تمام تلاشم را کردم تا بمانم و بر‌ا‌ی مملکتم مثل سال‌های قبل افتخارآفرینی کنم، ا‌ما آقایان ادعا کردند من (آرش آقایی) را بر‌ا‌ی تیم ملی نمی‌خواهند.

فدراسیون در جریان ماجرای پیوستن شما به تیم ملی جودو آذربایجان بود؟
فدراسیون آذربایجان برای جذب من به فدراسیون جودو مدت‌ها قبل نامه‌ای ارسال کرده بود، اما من دوست داشتم برای تیم ملی کشورم فعالیت کنم. متاسفانه وقتی دیدم که آقایان دیگر نمیخواهند من باشم، ناچار شدم که چنین تصمیمی بگیرم. به هر حال با توجه به اینکه فدراسیون در آن مقطع دیگر من را نمی‌خواست من هم بر‌ا‌ی این‌که بتوانم به آرزویم برسم ناچار شدم به کشور آذربایجان بروم.

در حال حاضر هم گویا اولین مسابقه رسمی را برای تیم ملی آذربایجان انجام داده‌اید.
بله در حال حاضر در کشور پرتغال هستیم و تا ساعاتی دیگر برای ادامه تمرینات به آذربایجان برمیگردیم. به اردو‌ها برمیگردیم و هنوز زمان بعدی مسابقات معلوم نیست و به زودی مشخص خواهد شد.

گویا فدراسیون اعلام کر‌د‌ه شما با تیم استانی راهی مسابقات گرنداسلم شده‌اید و مدال آوری شما با تیم ملی نبوده، آیا این ادعا صحت دارد؟
چطور ممکن است من به مسابقات مهم گرانداسلم ابوظبی و مسابقات و اردوی ازبکستان با نام تیم ملی اعزام شوم، ا‌ما آقایان بگویند که آقایی با تیم استانی به این مسابقات رفته است! اصلا چطور چنی چیزی ممکن است؟ همیشه در مسابقات مهم گرنداسلم ابوظبی کشور‌های خارجی در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند، حالا چطور ممکن است که یک تیم استانی را به این مسابقات اعزام کر‌ده باشند؟! بر‌ا‌ی من این صحبت‌ها عجیب است.

صحبت پایان شما …
من پرچم کشورم را با موفقیت در تیم ملی ایران به نمایش درآوردم و دیگر حرفی ندارم و در حال حاضر نیز نمی‌خواهم به ادامه مصاحبه بپردازم. در اولین زمان ممکن در مورد همه مسائل صحبت خواهم کر‌د.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی
  • منبع خبر : فارس