پیش بینی بورس در امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰+ جزئیات
پیش بینی بورس در امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰+ جزئیات
پیش بینی بورس در امروز 16 آذر 1400 اعلام شد.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی بورس در امروز ۱۶ آذر ۱۴۰۰ را در نودادبرتر ببینید.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۴ هزار واحدی روبرو شد. در جریان دادوستد‌های امروز بازار سرمایه بیش از ۹ میلیارد و ۳۷۴ میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان در بیش از ۳۳۴ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۴۷۳۷ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۳۳۷ هزار و ۶۱۷ واحد قرار گرفت.

 

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نماد‌های معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، پتروشیمی فناوران و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پردیس، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پتروشیمی جم با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازار‌های فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۳۲۶ میلیون ورقه به‌ارزش ۲ هزار و ۲۹۹ میلیارد تومان در ۱۸۵ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۷۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹ هزار و ۱۰۳ واحد قرار گرفت.

 

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نماد‌های پلیمر آریا ساسول، مدیرین انرژی امید تابان هور و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های بیمه سامان، سنگ آهن گهر زمین و توکاریل بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی
  • منبع خبر : تسنیم