«شاد» هک نمی‌شود/ مراقب کلاهبرداران باشید
«شاد» هک نمی‌شود/ مراقب کلاهبرداران باشید
شبکه دانش آموزی شاد با توجه به فرآیندهای احراز هویت و همچنین براساس تدابیر فنی اتخاذ شده توسط تیم فنی، به راحتی هک نمی‌شود و آنچه تحت عنوان «هک شاد در رسانه‌ها» مطرح شده، کلاهبرداری با استفاده از اکانت‌های جعلی است.

به گزارش نودادبرتر؛ شبکه دانش آموزی «شاد» با توجه به فرآیندهای احراز هویت و همچنین براساس تدابیر فنی اتخاذ شده توسط تیم فنی، به راحتی هک نمی‌شود و آنچه تحت عنوان «هک شاد در رسانه‌ها» مطرح شده، کلاهبرداری با استفاده از اکانت‌های جعلی است.

به گزارش روابط عمومی زیست بوم آموزش مجازی شاد، در پی انتشار خبری مبنی بر هک کانال‌های شاد و انتشار مطالب نامتعارف لازم به توضیح است تیم فنی شاد، با بکارگیری لایه‌های امنیتی و اتخاذ تدابیر امنیتی تاکنون توانسته است جلوی حملات هکرها را گرفته و مانع از انتشار اطلاعات و یا هرگونه دسترسی غیر مجاز به دیتای کاربران شود.

مطالب مرتبط:

فرآیند ایجاد کانال در شاد، منوط به درخواست مدیران و صرفا از طریق واحدهای فناوری آموزش و پرورش امکان‌پذیر است؛ لذا عملا ایجاد کانال‌های نامتعارف در شاد، غیرممکن است، اما برخی مدیران کانال‌ها با در اختیار گذاشتن کد فعال‌سازی حساب کاربری خود، راه را برای سودجویی کلاهبرداران باز کرده‌اند.

با استقبال نظام آموزشی کشور از شاد، و حضور گسترده دانش آموزان، معلمان و مدیران در این پلتفرم، برخی سودجویان با ایجاد حساب‌های کاربری جعلی به نام پشتیبان شاد، اقدام به ورود غیرقانونی به حساب کاربری مدیران کرده و با سوء استفاده از دسترسی مدیران، و حذف آنها از کانال‌های موجود، اقدام به انتشار مطالبی برای جذب مخاطب و در نهایت فروش کانال کرده‌اند.

این گزارش تأکید می‌کند، تنها حساب کاربری رسمی پشتیبانی شاد @shadsupport و @shadsupport2 تنها ربات پشتیبانی شاد @shadAppSupportBot در این پلتفرم است. همچنین کارشناسان پشتیبانی شاد، تنها با شماره « ۰۲۱۲۸۴۲۵۳۱۳» با کاربران تماس میگیرند.

شاد از کاربران خواسته است، کد فعال‌سازی شاد را تحت هیچ شرایطی در اختیار افراد دیگر نگذارند؛ همچنین مدیران در صورتی که مورد سوءاستفاده کلاهبرداران قرار گرفتند می‌توانند در تماس با مرکز پشتیبانی شاد به شماره تماس ۰۲۱۴۳۰۸۱، دسترسی سودجویان را قطع و کانال خود را بازیابی کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی
  • منبع خبر : فارس