پیش بینی هواشناسی امروز ۲۲ آذر ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی امروز ۲۲ آذر ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی امروز 22 آذر 1400 منتشر شد.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی هواشناسی امروز ۲۲ آذر ۱۴۰۰ را در نودادبرتر ببینید.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود.

سازمان هواشناسی نسبت به بارش باران و برف و وزش باد شدید در ۱۹ استان هشدار داد.


بیشتر بخوانید:


سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی‌رنگ آورده است: فعالیت سامانه بارشی موجب بارش باران، برف، وزش باد شدید و احتمال رخداد رعدوبرق در مناطق با اقلیم گرم جمعه (۲۶ آذرماه) در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، شمال چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان و جنوب ایلام و شنبه (۲۷ آذرماه) در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق لرستان، کردستان و ارتفاعات استان‌های تهران و البرز می‌شود.

در این شرایط جوی جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌ها، تاخیر و یا احتمال لغو پرواز، بارش برف در ارتفاعات، احتمال مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و برفگیر دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به پرهیز از توقف و در تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از هر گونه فعالیت‌های کوهنوردی، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، جمع‌آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آمادگی فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی توصیه می‌شود.

سازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: بارش باران، برف و وزش باد جمعه (۲۶ آذرماه) برای استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، جنوب و غرب اصفهان، ارتفاعات البرز، تهران، قزوین و شمال غرب فارس و شنبه (۲۷ آذرماه) برای جنوب آذربایجان غربی، همدان، زنجان، مرکزی، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، شمال بوشهر، البرز، تهران، قزوین و قم پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید به‌ویژه در جاده‌های کوهستانی و مرتفع و احتمال تاخیر در پرواز وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ‌رو و اتخاذ تمهیدات لازم در فعالیت‌های کشاورزی توصیه می‌کند.

در هشدار نارنجی ‌رنگ سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود. هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی
  • منبع خبر : خبرنگاران جوان