پیش بینی هواشناسی کشور در دی ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی کشور در دی ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی کشور در دی 1400 منتشر شد.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی هواشناسی کشور در دی ۱۴۰۰ را در نودادبرتر ببینید.

آخرین وضعیت ترافیک و هواشناسی کشور

سرهنگ احمد شیرانی با بیان اینکه پایان این هفته زمان مناسبی برای سفر به برخی استان‌ها نیست، در این رابطه اظهار کرد: با عنایت به اعلام سازمان هواشناسی از روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۹/۲۶ تا پایان روز شنبه مورخ ۱۴۰۰/۹/۲۷ سامانه بارشی باران، برف و مه شدید، کاهش دید، کاهش دما استان‌های آذربایجان غربی، ارتفاعات تهران و البرز، شمال چهارمحال و بختیاری، کردستان، لرستان، شمال و شرق خوزستان و ایلام را دربر می‌گیرد که بر این اساس پایان این هفته زمان مناسبی برای سفر به این استان‌ها نیست.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور افزود: هموطنانی که نیاز به سفر ضروری دارند برای تردد به این استان‌ها باید آمادگی لازم برای رانندگی را در شرایط بارندگی داشته باشند.

وی تصریح کرد: رانندگان در این شرایط لازم است مدت زمان بیشتری را برای رسیدن به مقصد در نظر بگیرند و با توجه به شرایط بارندگی و لغزندگی جاده‌ها، احتیاط بیشتر و رعایت فاصله طولی بیشتر با خودرو جلویی را در دستور کار خود قرار دهند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه رانندگان باید در این شرایط،  در رعایت مستمر سرعت و سبقت به منظور پیشگیری از تصادفات هم دقت و توجه لازم را به عمل آورند، گفت: اطمینان از آماده به‌کار بودن خودرو در شرایط مذکور، سالم بودن برف‌پاک‌کن خودرو، داشتن زنجیر چرخ و سیستم گرمایش خودرو پیش از سفر در این شرایط بسیار ضروری است.

شیرانی متذکر شد: در این شرایط حذف سفر‌های غیرضروری،  استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حفظ آرامش و الزام در رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در رانندگی برای هموطنان توصیه می‌شود.

مطالب مرتبط:

پیش بینی هواشناسی کشور در دی ۱۴۰۰

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی طی ۳ روز آینده در اکثر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است و در مناطق صنعتی و پرتردد انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

روز جمعه با ورود سامانه بارشی در نیمه غربی کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی،‌ ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقتی، رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف پیش‌بینی شده است.

این شرایط شنبه هفته آینده در مناطق ذکرشده ادامه دارد و شدت بارش در ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش می‌یابد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی یکشنبه آینده بارش در مناطق شمال غرب کاهش می‌یابد و گستره فعالیت سامانه بارشی به مناطق غرب، جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی محدود خواهد شد.

امروز و فردا در بخش‌هایی از شرق و جنوب شرق کشور وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. از اواخر وقت فردا تا یکشنبه آینده غرب خلیج فارس مواج خواهد بود.

*توصیف سامانه: وزش باد و افزایش ارتفاع موج

زمان شروع: اواخر وقت پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵

زمان پایان: ظهر یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی ۱٫۵ تا ۲ متر و در نواحی فراساحل تا ۲٫۵ متر.

منطقه اثر:

پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۵: شمال خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان.

جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶: نیمه غربی و شمال خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر.

شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷: نیمه غربی و شمال خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸: شمال خلیج فارس، نواحی ساحلی و دور از ساحل خوزستان.

اثر مخاطره: آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه‌سنگین و اختلال در فعالیت‌های دریایی

توصیه: محدودیت در ترددهای دریایی، به‌ویژه اجتناب از تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و محدودیت در فعالیت‌های دریایی در ساحل و فراساحل.

*توصیف سامانه: پایداری هوا

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶

زمان پایان: جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶

نوع مخاطره: سکون نسبی در جو، همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا.

منطقه اثر: تهران، اصفهان و کرج.

اثر مخاطره: در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک) افزایش شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروه‌های حساس و در مناطق صنعتی و پرتردد، احتمال افزایش شاخص کیفیت هوا در حد ناسالم برای تمام گروه‌ها.

توصیه: پرهیز از هرگونه رفت‌وآمد غیرضروری در سطح شهرها، به‌ویژه برای سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، پرهیز از فعالیت‌های فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت مصرف سوخت‌های فسیلی و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان‌شهرها.

پیش بینی کارشناس هواشناسی

کارشناس هواشناسی گفت: از اواخر فردا سامانه بارشی وارد کشور می‌شود و زمینه ساز بارش باران و برف در برخی استان‌ها خواهد شد.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی ، با بیان اینکه طی امشب و فردا شاهد تداوم آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پر جمعیت هستیم گفت: از اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی وارد کشور شده و زمینه ساز بارش در برخی نقاط استان‌های خوزستان و آذربایجان غربی می‌شود.

او افزود: جمعه و شنبه این سامانه در استان‌های واقع در شمال غرب ،جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز سبب بارش باران ، وزش باد شدید موقت و رعدوبرق و در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی سبب بارش برف می‌شود.

این کارشناس هواشناسی اظهار کرد: یکشنبه شدت بارش‌ها در شمال غرب تشدید شده، ولی همچنان در غرب، جنوب غرب ، بخش‌های مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز بارش تداوم خواهد داشت. از جمعه تا دوشنبه هفته آینده شدت فعالیت سامانه بارشی در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی است.

او درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان پایتخت صاف تا قسمتی ابری وغبارآلود است . بیشترین دمای تهران به ۱۰ درجه و کمترین آن به۳درجه می‌رسد.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی
  • منبع خبر : سازمان هواشناسی