پیش بینی هواشناسی در بهمن ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی در بهمن ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی کشور در بهمن 1400 را مورد بررسی کارشناسان قرار دادیم.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی هواشناسی در بهمن ۱۴۰۰ را توسط کارشناسان در نوداد برتر مشاهده کنید.

آخرین وضعیت هواشناسی تا بهمن ۱۴۰۰

سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور گفت: گزارش‌های دریافتی پلیس از مراکز کنترل ترافیک در سراسر کشور حاکی از آن است که در حال حاضر ترافیک در مسیر شمال به جنوب محور چالوس در محدوده‌های میانک و تونل کندوان و همچنین مسیر شمال به جنوب محور هراز در محدوده بایجان پرحجم و در مقاطعی نیمه سنگین است. تردد در دیگر بخش‌های این محور‌ها بدون مشکل خاصی در حال انجام است.

وی ادامه داد: بار ترافیکی در آزادراه کرج – قزوین در محدوده پایانه شهید کلانتری و آزادراه قزوین – کرج حدفاصل پایانه شهید کلانتری تا پل فردیس نیز پرحجم و نیمه سنگین گزارش شده و در دیگر محور‌های مواصلاتی کشور تردد به آرامی و به شکل روان در حال انجام است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره وضعیت جوی جاده‌های کشور نیز گفت: در برخی از محور‌های استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان بارش برف و باران و در برخی محور‌های دو استان اردبیل و کردستان نیز بارش باران گزارش شده است؛ لذا لازم است رانندگان مقررات مربوط به رانندگی در این شرایط از جمله رانندگی با سرعت مطمئنه، رعایت فاصله طولی و … را رعایت کنند.

شیرانی با اعلام شماره تلفن ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از شروع سفر با این شماره تماس گرفته واز وضعیت جوی و ترافیکی جاده‌ها با خبر شوند.


مطالب مرتبط:


پیش بینی آب و هوا در بهمن ۱۴۰۰ توسط کارشناسان

کارشناس هواشناسی گفت: در غرب، جنوب غرب و همچنین در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، تهران و البرز و بخش‌هایی از گیلان و مازندران بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی ، گفت: امشب در نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات البرز بارش باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

او گفت: در دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، تهران و البرز و بخش‌هایی از گیلان و مازندران بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: این شرایط شنبه در غرب، جنوب غرب، سواحل غربی خلیج‌فارس، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان، جنوب استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و بخش‌هایی از مازندران و گیلان ادامه خواهد داشت.

ضیائیان گفت: در نواحی شمال شرق کشور بارش پراکنده انتظار می‌رود. روز یکشنبه گستره فعالیت سامانه بارشی به نواحی جنوب غرب سواحل غربی خلیج‌فارس و بخش‌هایی از شرق و مرکز کشور محدود خواهد شد.

او گفت: روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی جدید مجدد در نیمه غربی کشور، سواحل غربی دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های البرز در استان‌های قزوین، تهران، البرز و ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس و بخش‌هایی از اصفهان، شمال فارس و جنوب استان‌های مرکزی بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

کارشناس هواشناسی گفت: روز سه‌شنبه به تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته شده و در جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی زاگرس بارش باران پیش بینی می‌شود.

او گفت: آسمان تهران نیمه ابری تا ابری است و بیشترین دمای تهران ۱۳ درجه و کم ترین آن ۴ درجه است.

پیش بینی هواشناسی تا بهمن ۱۴۰۰

پیش بینی هواشناسی تا بهمن 1400

پیش بینی هواشناسی تا بهمن ۱۴۰۰

سازمان هواشناسی با اشاره به آغاز فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به تشدید بارش‌ها و وقوع سیلاب، آب‌گرفتگی معابر و کولاک برف در ۲۴ استان هشدار داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و شمالی بارش باران، وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا این شرایط در غرب، جنوب غرب،‌برخی مناطق مرکزی، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس و همچنین استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل زنجان، قزوین، البرز و تهران ادامه دارد و برای استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال بوشهر و جنوب استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش‌های ادامه خواهد داشت.

یکشنبه در استان‌های  واقع در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران، وزش باد شدید موقتی و گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود. در بخش‌هایی از مرکز، شرق و شمال شرق نیز شاهد بارش‌های پراکنده خواهیم بود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی دوشنبه آینده در نیمه غربی کشور و سه‌شنبه علاوه بر نیمه غربی در شمال شرق شاهد بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید خواهیم بود.

طی امروز تا سه‌شنبه آینده بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به‌صورت برف است و با توجه به وزش باد شدید احتمال کولاک برف وجود دارد. شمال خلیج‌فارس از امروز تا یکشنبه مواج خواهد بود. امروز آلودگی هوا در برخی شهرهای صنعتی و پرجمعیت کشور ادامه خواهد داشت.

*توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰

نوع مخاطره: بارش باران در مناطق گرمسیر گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف.

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ : قزوین، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب خوزستان، ارتفاعات استانهای البرز، تهران و شمال بوشهر.

شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ : آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی و شمال بوشهر، جنوب آذربایجان غربی، شمال فارس.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ : جنوب کردستان، همدان، مرکزی، تهران، کرمانشاه، ایلام، البرز، قزوین، جنوب زنجان، غرب آذربایجان غربی و قم.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ : ارتفاعات استانهای تهران، البرز و قزوین، قم، مرکزی، آذربایجان غربی، شمال فارس، شمال بوشهر، غرب کردستان و همدان.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ : سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، گلستان، اردبیل، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، بوشهر، فارس، مرکزی، غرب اصفهان، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی.

اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال تاخیر در پرواز.

توصیه: پرهیز از رفت وآمد غیر ضروری بین شهری، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و عدم صعود عشایر کوچ‌رو به ارتفاعات.

*توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

زمان شروع: جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶

زمان پایان: سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰

نوع مخاطره: بارش باران، گاهی توام با وزش باد شدید موقت، در مناطق گرمسیر همراه با رعد و برق و در نواحی سردسیر و ارتفاعات بارش برف

منطقه اثر:

جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ : جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، لرستان، ایلام، نیمه شمالی خوزستان، شمال غرب چهارمحال و بختیاری.

شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ : خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، غرب اصفهان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ارتفاعات استانهای البرز، تهران، قزوین.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ : چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، ارتفاعات غرب اصفهان، شمال فارس و شمال بوشهر.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ : چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، غرب اصفهان.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ : آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و ارتفاعات استانهای تهران، البرز و قزوین.

اثر مخاطره: جاری شدن روان‌آب، آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، تاخیر و یا احتمال لغو پرواز، مسدود شدن جاده های کوهستانی و برف گیر

توصیه: پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از هر گونه فعالیت‌های کوهنوردی، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، جمع آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آمادگی فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]