پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی 1400 توسط کارشناسان اعلام شد.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی ۱۴۰۰ توسط کاشناسان را در نودادبرتر مشاهده کنید.

آخرین وضعیت ترافیک کشور در دی ۱۴۰۰

ترافیک تهران، موضوعی که اکثر شهروندان از آن گلایه مند هستند و مدیریت شهری دوره‌های مختلف هم همیشه برای کاهش ترافیک کارگروه‌هایی را تشکیل و محدودیت‌هایی را اعمال کردند اما گویا پایانی ندارد و گریبان‌گیر خیابان‌ها و معابر و از همه مهمتر شهروندان شده است، این مسئله بسیار پرتکرار بوده و تاریخچه‌ای قدیمی دارد و مشخص نیست که چه زمانی قرار است به پایان برسد اما شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در روزهای بارانی خارج از منزل و یا محل کار باشید، با نگاهی به معابر و بزرگراه‌ها می‌توانید شاهد حجم گسترده‌ای از خودروها  و ترافیکی سرسام آور باشید به طوری که  با بارش باران و برف معابر تهران یکباره بسته می شود و شاهد صف طولانی خودروها در خیابان های شهر می شویم.


مطالب مرتبط:


پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی ۱۴۰۰

پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی 1400

پیش بینی هواشناسی کشور در هفته اول دی ۱۴۰۰

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و‌ آینده‌نگری سازمان هواشناسی، امروز در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران، وزش باد شدید موقتی، گاهی رعدوبرق و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف پیش‌بینی شده است. شدت بارش‌ها امروز برای استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد،‌ لرستان، ایلام و خوزستان است.

به تدریج‌ از اواخر وقت امروز سامانه بارشی بخش‌هایی از مرکز و شمال شرق را نیز در بر خواهد گرفت.

فردا به تدریج از شدت بارش‌ها در شمال غرب، غرب و دامنه‌های البرز مرکزی کاسته شده و فعالیت سامانه بارشی در بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، یزد، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی به‌صورت بارش پراکنده و در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

روز دوشنبه سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور شده و به‌تدریج استان‌های واقع در غرب، شمال غرب، جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های البرز و زاگرس مرکزی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی روز سه‌شنبه به‌تدریج از شدت بارش در شمال غرب و غرب کشور کاسته شده و در جنوب غرب،‌ ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی و نواحی شمال شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت و اواخر وقت سه‌شنبه فعالیت سامانه بارشی به اتمام می‌رسد.

از ظهر روز چهارشنبه سامانه بارشی دیگری از شمال غرب وارد کشور خواهد شد. طی ۵ روز آینده در مناطق کوهستانی و سردسیر، کاهش دید به دلیل وقوع مه و کولاک برف پیش‌بینی شده و در مناطق مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.

*توصیف سامانه: نفوذ سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران در مناطق گرمسیر گاهی رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و نقاط سردسیر بارش برف.

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی و شمال بوشهر، جنوب آذربایجان غربی، شمال فارس.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸: جنوب کردستان، همدان، مرکزی، تهران، کرمانشاه، ایلام، البرز، قزوین، جنوب زنجان، غرب آذربایجان غربی و قم.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۹: ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و قزوین، قم، مرکزی، آذربایجان غربی، شمال فارس، شمال بوشهر، غرب کردستان و همدان.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰: سمنان، تهران، البرز، قزوین، زنجان، همدان، گلستان، اردبیل، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان، بوشهر، فارس، مرکزی، غرب اصفهان، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و شمال خراسان جنوبی.

اثر مخاطره: احتمال آب‌گرفتگی معابر، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتمال برخورد صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها و احتمال تأخیر در پرواز.

توصیه: پرهیز از رفت وآمد غیر ضروری بین شهری، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و عدم صعود عشایر کوچ‌رو به ارتفاعات.

*توصیف سامانه: تشدید فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش باران، گاهی توأم با وزش باد شدید موقت، در مناطق گرمسیر همراه با رعد و برق و در نواحی سردسیر و ارتفاعات بارش برف

منطقه اثر:

شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۷: خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، غرب اصفهان، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ارتفاعات استان‌های البرز، تهران، قزوین.

یکشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۸: چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، لرستان، ارتفاعات غرب اصفهان، شمال فارس و شمال بوشهر.

دوشنبه ۱۴۰۰/۰۹/۲۹: چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، غرب اصفهان.

سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۳۰: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و ارتفاعات استان‌های تهران، البرز و قزوین.

اثر مخاطره: جاری شدن رواناب، آب‌گرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی، کاهش دید و احتمال کولاک برف در جاده‌های کوهستانی، تأخیر و یا احتمال لغو پرواز، مسدود شدن جاده‌های کوهستانی و برف‌گیر

توصیه: پرهیز از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، بازگشایی آبروها و دهانه پل‌ها، تجهیز خودروها به ادوات زمستانی و اطمینان از سوخت کافی، جلوگیری از هر گونه فعالیت کوهنوردی، عدم جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، جمع‌آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و آمادگی فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی.

پیش بینی کارشناس هواشناسی

پیش بینی کارشناس هواشناسی

پیش بینی کارشناس هواشناسی

کارشناس هواشناسی گفت: از امشب تا سه شنبه بارش ها در مناطق مختلف ادامه دارد و سه شنبه به تدریج سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه امشب سامانه بارشی در نوار غربی ، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران و برخی نواحی در جنوب، مرکز، شرق و شمال شرق کشور فعالیت دارد گفت: در مناطق سردسیر و کوهستانی زاگرس و البرز بارش برف و در استان‌های جنوبی البرز، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

او ادامه داد: امشب در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و لرستان، بارش شدت خواهد داشت. یکشنبه موقتاً فعالیت سامانه در شمال غرب و غرب کاهش می‌یابد.

ضیائیان بیان کرد: در استان‌های خوزستان ،جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، بوشهر، یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی بارش پیش‌بینی می‌شود.

او اظهار کرد: روز دوشنبه در کل نوار غربی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال غرب خراسان شمالی، بوشهر، برخی مناطق اصفهان، یزد و خراسان رضوی بارش رخ خواهد داد و در شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، غرب لرستان، جنوب ایلام، کردستان و جنوب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت.

ضیائیان بیان کرد:روز سه‌شنبه علاوه بر مناطق اعلام شده در مناطق شمال شرق و مرکز کشور نیز بارش پراکنده و وزش باد رخ خواهد داد و به تدریج این سامانه از کشور خارج خواهد شد.

اودرباره آب و هوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف تا نیمه ابری است و بیشترین دمای تهران ۱۱ درجه و کمترین آن ۳ درجه خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی
  • منبع خبر : هواشناسی