پیش بینی قیمت خودرو در بهمن ۱۴۰۰
پیش بینی قیمت خودرو در بهمن ۱۴۰۰
قیمت خودرو در سال 1400 از ابتدای تاکنون دچار نوسانات زیادی شده که در آذر 1400 دوباره با افزایش همراه شد، کارشناسان برای بهمن 1400 پیش بینی جدید خود را ارایه دادند.

به گزارش نودادبرتر؛ پیش بینی قیمت خودرو در دی ۱۴۰۰ را توسط کارشناسان در نوداد برتر مشاهده کنید.

تصمیم دوست سیزدهم برای افزایش قیمت خودرو

سیدجواد حسینی کیا در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ”‏طرح ‎ واردات خودرو که از سوی شورای محترم نگهبان رد شد و به مجلس برگشت، در جلسه روز سه شنبه کمیسیون صنایع مجلس عینا با اضافه شدن ارز دارای منشا تصویب شد، تا پس از تصویب صحن علنی به ‎مجمع تشخیص مصلحت نظام برود“.

وزیر صمت گفت: قیمت‌گذاری خودرو روش‌های مختلفی دارد و برخی از محصولات مشمول قیمت‌گذاری نیستند.

سیدرضا فاطمی امین درباره قیمت‌ گذاری خودرو گفت: اوایل هفته آینده برنامه وزارت صمت با ۹ محور در حوزه خودرو منتشر خواهد شد که در آن راهبردها و سیاست های صنعت خودرو مشخص می‌شود.

وی ادامه داد: قیمت‌گذاری هم روش‌های مختلفی دارد برخی از محصولات مشمول قیمت‌گذاری نیستند.

قیمت خودرو در پایان آذر ۱۴۰۰

عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه مجلس به دنبال استیضاح فاطمی امین نیست از توافق مجلس و وزارت صمت برای تشکیل کارگروه بررسی قیمت خودرو خبر داد.

علیرضا سلیمی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به خبر جمع‌آوری امضاء از سوی نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: نمایندگان مجلس در هفته جاری از حوزه‌های انتخابیه سرکشی می‌کنند بنابراین در مجلس حضور ندارند و امکان جمع‌آوری امضاء برای استیضاح وجود ندارد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون صنایع نیز با فاطمی‌امین وزیر صنعت توافق کرده تا کارگروهی مشترک دولت و مجلس، در مورد افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودرو بررسی و تصمیم‌گیری کنند.

وی با تأکید بر اینکه کمیسیون صنایع به دنبال حل مشکلات مردم در حوزه قیمت خودرو است، گفت: بر این اساس با وزیر صنعت جلساتی برگزار شده و به توافقی دست یافته‌ایم و به دنبال حل موضوع هستیم؛ قطعاً استیضاح آخرین مرحله است و هنوز کمیسیون به چنین تصمیمی در مورد وزیر صنعت، معدن و تجارت نرسیده است بنابراین این خبر را تکذیب می‌کنم.

در حالی که افزایش قیمت ها در بازار خودرو در چند روز اخیر متوقف شده است اما خودروهای پراید کماکان در حال گران شدن هستند به طوری که پراید ۱۱۱ از ۱۸۰ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۸۳ میلیون تومان رسیده است و پراید ۱۱ نیز در این مدت ۲ میلیون تومان گران شده است و این خودرو امروز ۱۶۴ میلیون تومان قیمت خورده است.

خودروهای پژو اما امروز از نوسانات قیمتی در امان بودند؛ پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ امروز ۲۷۲ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۳۹۹ این خودرو نیز امروز ۲۶۱ میلیون تومان قیمت دارد.

در بین دیگر خودروهای موجود در بازار کوییک اتوماتیک پلاس مدل ۱۳۹۹ در ۲۴ ساعت گذشته ۰.۷۴ درصد گران شده است و این خودرو در حال حاضر ۲۷۰ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۱.۰۷ درصد گران شده است و ۲۸۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای سمند نیز سورن‏، ELX مدل ۱۳۹۹ در ۲۴ ساعت گذشته ۱.۸۵ درصد گران شده است و این خودرو در حال حاضر ۲۷۰ میلیون تومانقیمت خورده است.


مطالب مرتبط:


پیش بینی قیمت خودرو در بهمن ۱۴۰۰

پیش بینی قیمت خودرو در بهمن 1400

پیش بینی قیمت خودرو در بهمن ۱۴۰۰

بازار خودرو در روزهای پایانی پاییز همچنان راکد است. با توجه به نوسان افزایشی قیمت برخی خودروهای داخلی خریداران عقب‌نشینی کرده‌اند. آیا روند افزایشی قیمت خودرو متوقف می‌شود؟

هفته گذشته خودروسازان قیمت خودروهای ایرانی را ۱۸ درصد افزایش دادند. آیا در روزهای پایانی آذر قیمت خودرو ایرانی ثابت باقی می‌ماند؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت خودروهای داخلی در روز چهارشنبه( ۲۵ آذر ۱۴۰۰) اندکی افزایش داشته است.
قیمت پراید ۱۱۱ در بازار با افزایش دو میلیونی با نرخ ۱۸۰ میلیون تومان معامله شد. پراید ۱۳۱ نیز با نرخ ۱۶۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

خودرو تیبا هاچ بک مدل ۱۴۰۰ به نرخ ۲۰۰ میلیون تومان رسید. پژو ۲۰۶ تیپ دو با به قیمت ۲۷۲ میلیون رسید. پژو ۲۰۶ تیپ پنج نیز با قیمت ۳۱۰ میلیون در بازار موجود است.

یک کارشناس بازار خودرو با اشاره به وضعیت بازار گفت: بازار خودرو راکد است. با توجه به نوسان قیمت دلار خرید و فروش خودرو رونقی ندارد. پیش‌بینی می‌شود در روزهای پایانی آذر بازار خودرو همچنان راکد باقی بماند.

عماد جعفری به تجارت‌نیوز توضیح داد: برخی فروشندگان قیمت خودرو را بیش از نرخ واقعی آگهی می‌کنند اما هنگام نوشتن قرارداد، خودرو با قیمت کمتری فروخته می‌شود. یعنی در این شرایط بازار، قدرت چانه‌زنی برای خریداران واقعی وجود دارد.

او ادامه داد: در روزهای پایانی آذر علاوه بر افزایش ۱۸ درصدی قیمت خودروهای داخلی هیچ اتفاق جدید دیگری رخ نداده است. خودروهای ایرانی نیز با تخفیف به خریداران فروخته می‌شود.

جعفری اظهار کرد: با توجه به ابهامات از آینده مذاکرات و نوسان قیمت دلار فعلا خریداران از بازار خودرو عقب‌نشینی کردند. با این حال اما شرایط امروز فرصت مناسبی برای خرید خودرو است.

بنابراین گزارش، روز گذشته وزیر صمت در نشست هم اندیشی مدیران رسانه از ۹ برنامه برای تحول صنعت خودرو خبر داد که به نظر می‌رسد این برنامه راهبردی به همین زودی‌ها منتشر شود اما دقیقا جزئیات این برنامه مشخص نیست. پرونده واردات خودرو هم که همچنان مسکوت مانده. همین مساله باعث شده که خودروهای ایرانی اندکی نوسان افزایشی داشته باشند.

با نوسان افزایشی قیمت دلار، خودروهای خارجی گران شدند. بررسی‌ها نشان می‌دهد با آغاز مذاکرات خودروهای صفر ایرانی هم در روز چهارشنبه (۱۰ آذر ۱۴۰۰) افزایش قیمت داشتند.

به عنوان نمونه قیمت پراید ۱۱۱در بازار با افزایش دو میلیونی خود، به نرخ ۱۷۰ میلیون تومان به فروش رسیده است. قیمت پراید۱۳۱ نیز به قیمت ۱۵۳ میلیون تومان رسید.
قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو ۲۶۰ میلیون است و پژو ۲۰۶ تیپ پنج در قیمت ۳۰۲ میلیون تومان ثابت مانده است.

امیدی به کاهش قیمت خودروهای ایرانی وجود دارد؟ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو بابل می‌گوید: علی رغم اینکه خودروهای خارجی بین ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان گران شدند اما قیمت خودرو در هفته آینده نوسان شدیدی ندارد. پیش‌بینی می‌شود خودروهای ایرانی شرایط رکودی را حفظ کند و قیمت‌ها در کوتاه‌مدت ثابت باقی بماند.

مسعود نبی‌زاده توضیح داد: دولت گفته قصد دارد تورم را مهار کند اما قیمت دلار نوسان افزایشی دارد. البته در این شرایط، اقتصاد کشور کشش افزایش قیمت دلار را ندارد. بنابراین تا هفته آینده قیمت خودرو نوسان زیادی ندارد.

او بیان کرد:تقاضای زیادی برای خودروهای ایرانی وجود ندارد این در حالی است که متقاضی خودروهای خارجی کمی بیشتر شده است. عمده خریداران خودروهای خارجی کسانی هستند که از آینده مذاکرات می‌ترسند. بنابراین قصد دارند خودروهای قدیمی خود را به خودروهای بهتری تبدیل کنند.

نبی‌زاده گفت: آنچه مسلم است چنانچه مذاکرات به بن بست برسد، این مساله در بازار خودرو تاثیر دارد و باعث رشد بیشتر قیمت خودروها در بازار می‌شود.

در سه روز گذشته سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت از موج جدید افزایش تولید خبر داد و گفته بود: موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد و مردم آن را خواهند دید.

این صحبت‎‌ها در شرایطی مطرح شد که به گفته رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو بابل قیمت خودرو در بازار ایران واکنش معکوسی داشت و باعث افزایش قیمت‌ها شد.

پیش‌تر، علی عباسیان، کارشناس بازارهای مالی در رابطه با تاثیر مذاکرات بر بازار خودرو گفته بود: «خودرو بیشترین تاثیر را از مذاکره می‌گیرد.

اگر توافق صورت گیرد کاهش قیمت خودرو را شاهد هستیم اما اگر مذاکره صورت نگیرد دلار افزایش پیدا می‌کند و بازار خودروهای خارجی صعودی می‌شود و قطعا بازار خودروهای داخلی هم تاثیر می‌گیرد.»

 

قیمت خودرو‌های ایران خودرو در پایان آذر ۱۴۰۰

قیمت بازار و قیمت نمایندگی خودرو‌های ایران خودرو امروز یکشنبه ۲۸آذر ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده نمایید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار تغییراتی به شرح زیر داشته است: در مهمترین معاملات خودرو های ایران خودرو پژو پارس مدل ۱۴۰۰ از قیمت ۲۸۴ تا ۴۰۸ میلیون تومان خرید و فروش شد، سمند EF7 مدل ۱۴۰۰ معادل ۲۷۲ میلیون تومان قیمت خورده است. همچنین پژو ۲۰۶ تیپ ۲ (مدل ۱۴۰۰) معادل ۲۷۲ میلیون تومان خرید و فروش شد. این درحالیست که قیمت این خودرو در نمایندگی ۱۲۷ میلیون تومان است. قیمت دنا پلاس ( تیپ ۱ مدل ۱۴۰۰ ) با موتور EF7 نیز ۳۹۶ میلیون تومان در بازار تعیین شد.

 

قیمت خودروهای ایران خودرو

خودرو

قیمت نمایندگی (تومان)

قیمت بازار (تومان)

وانت آریسان ۰ ۲۰۱,۰۰۰,۰۰۰
سمند LX ۱۵۵,۶۸۲,۷۰۰ ۲۵۵,۰۰۰,۰۰۰
سمند EF7 ۰ ۲۵۷,۰۰۰,۰۰۰
سمند EF7 دوگانه سوز ۱۶۴,۰۷۳,۲۰۰ ۳۴۳,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن ELX ۰ ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰
سمند سورن ELX توربو ۰ ۰
دنا (تیپ ۱) ۲۰۳,۴۷۵,۰۰۰ ۳۵۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس (تیپ ۲) ۲۲۵,۳۹۵,۰۰۰ ۳۹۶,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس دنده ای توربو ۳۳۶,۱۵۶,۰۰۰ ۴۶۹,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک توربو ۳۹۳,۹۵۶,۰۰۰ ۴۹۸,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX 405 ۰ ۲۶۹,۰۰۰,۰۰۰
پژو GLX 405 دوگانه سوز ۱۴۵,۷۵۵,۰۰۰ ۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو SLX 405 ۰ ۳۰۴,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس ۱۶۴,۹۰۷,۷۰۰ ۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس دوگانه سوز ۱۷۱,۲۳۴,۱۰۰ ۳۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس LX ۰ ۰
پژو پارس اتوماتیک ۰ ۳۷۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده‌ ای ۲۱۳,۱۶۹,۰۰۰ ۳۶۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پاناروما ۰ ۵۴۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۰ ۵۳۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ صندوقدار ۰ ۴۶۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ پانوراما ۲۳۳,۵۰۳,۰۰۰ ۳۷۲,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲ ۱۴۹,۳۸۹,۰۰۰ ۲۷۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۰ ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ صندوقدار ۰ ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۳۰۱ ۰ ۰
پژو ۲۰۰۸ ۰ ۱,۰۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۵۰۸ ۰ ۱,۶۵۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا LX ۰ ۲۴۶,۰۰۰,۰۰۰
دانگ فنگ H30 ۰ ۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰
دانگ فنگ S30 ۰ ۰
رنو تندر پیکاپ ۰ ۰
رنو تندر E2 ۰ ۴۲۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس دنده ‌ای ۰ ۴۵۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو تندر پلاس اتوماتیک ۰ ۵۴۰,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۵ توربو ( S5 ) ۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۷۳۰,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۷ توربو ( S7 ) ۶۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ۸۳۰,۰۰۰,۰۰۰
پیکاپ دوکابین فوتون بنزینی ۹۲۰,۶۰۰,۰۰۰ ۹۲۰,۰۰۰,۰۰۰
پیکاپ دوکابین فوتون دیزل ۹۶۰,۵۰۰,۰۰۰ ۹۶۰,۰۰۰,۰۰۰
رنو کپچر ۰ ۱,۰۳۰,۰۰۰,۰۰۰
سوزوکی ویتارا اتومات ۰ ۱,۳۷۵,۰۰۰,۰۰۰
سورن پلاس ۲۴۰,۴۰۸,۰۰۰ ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰
رانا پلاس ۲۱۲,۲۴۷,۰۰۰ ۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰
هایما اس ۷ توربو پلاس ( S7 ) ۶۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۸۵۰,۰۰۰,۰۰۰
تارا دنده ای ۲۹۰,۴۷۲,۰۰۰ ۴۴۵,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک ۴۱۵,۰۰۰,۰۰۰ ۰
رانا پلاس پانوراما ۲۲۷,۲۶۳,۰۰۰ ۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰

قیمت خودرو‌های سایپا در پایان آذر ۱۴۰۰

قیمت متوسط بازار آزاد و قیمت نمایندگی خودرو‌های سایپا امروز یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ را در جدول زیر مشاهده نمایید. این قیمت‌ها به تومان بوده و روزانه بروزرسانی می‌شود.

برخی خودروهای سایپا تغییراتی به شرح زیر را داشته است: در مهمترین معاملات سایپا قیمت پراید ۱۱۱ SE (سفید) برابر ۱۸۱ میلیون تومان و تیبا SX مدل ۱۴۰۰ صندوق دار ۱۷۶ میلیون تومان خرید و فروش شد . ساینا EX مدل ۱۴۰۰ فول ۱۹۱ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شد و آریو ۱۶۰۰ اتوماتیک (مدل ۱۳۹۸) با قیمت ۳۶۵ میلیون تومان معامله شد.

 

قیمت خودروهای سایپا

خودرو

قیمت نمایندگی (تومان)

قیمت بازار (تومان)

پراید ۱۱۱ ۰ ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۱ ۰ ۱۶۳,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۳۲ ۰ ۱۵۵,۰۰۰,۰۰۰
پراید ۱۵۱ ۱۲۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱۷۶,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۱۱۸,۱۲۹,۰۰۰ ۱۷۷,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ ۱۲۵,۰۷۷,۰۰۰ ۱۸۳,۰۰۰,۰۰۰
تیبا ۲ پلاس ۰ ۱۹۸,۰۰۰,۰۰۰
ساینا دنده ای EX ۱۰۴,۶۰۰,۰۰۰ ۱۹۱,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۶۵,۸۳۸,۰۰۰ ۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده‌ ای R ۱۷۵,۶۹۵,۰۰۰ ۲۰۲,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد ۰ ۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد گازسوز ۰ ۳۰۵,۰۰۰,۰۰۰
وانت زامیاد دیزل ۰ ۳۹۵,۰۰۰,۰۰۰
آریو ۰ ۳۶۵,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS35 ۰ ۵۷۵,۰۰۰,۰۰۰
کیا سراتو ۲۰۰۰ ۰ ۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰
سیتروئن C3 ۰ ۱,۰۱۰,۰۰۰,۰۰۰
سایپا ۱۵۱ پلاس ۰ ۱۸۶,۰۰۰,۰۰۰
تیبا صندوق دار دوگانه سوز sx ۰ ۰
تیبا صندوق دار پلاس ۰ ۱۸۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا پلاس دنده ای ۰ ۲۱۰,۰۰۰,۰۰۰
ساینا s دنده ای ۰ ۲۰۴,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک پلاس ۲۷۴,۶۴۴,۰۰۰ ۲۷۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین G ۲۹۱,۸۷۱,۰۰۰ ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰
وانت پادرا پلاس ۲۸۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۰۵,۰۰۰,۰۰۰

بیشتربخوانید:


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی