علیرضا سرلک کشتی گیر آزادکار ایران کیست؟ + بیوگرافی عکس ها
علیرضا سرلک کشتی گیر آزادکار ایران کیست؟ + بیوگرافی عکس ها
مصاحبه جدید علیرضا سرلک منتشر شد.

به گزارش نودادبرتر؛ علیرضا سرلک کشتی گیر آزادکار ایران کیست همچنین بیوگرافی عکس ها را در نوداد برتر مشاهده کنید.

علیرضا سرلک از جمله کشتی گیران آزادکار ایران است که توانسته موفقیت های زیادی را کسب کند در ادامه نوداد برتر به بیوگرافی و معرفی این کشتی گر پرداخته است.

مصاحبه جدید علیرضا سرلک کشتی گیر

سرلک: مانند گداها با من برخورد شد و جایزه‌ را پس‌ دادم.

نایب قهرمان کشتی آزاد جهان با انتقاد از نحوه تجلیل و جمع‌آوری پول در مراسم تجلیلی که از او در استان لرستان به عمل آمد، گفت: پولدار نیستم، اما آنقدر عزت نفس داشتم که دو میلیون را پس بدهم.

علیرضا سرلک در مورد تجلیلی که از او بعد از کسب مدال جهانی از سوی مسئولان به عمل آمد، توضیح داد: من اهل الیگودرز استان لرستان هستم. مردم که استقبال خوبی از من داشتند، اما مسئولان استانم هیچ کاری نکردند! اگر به کشتی‌گیر مازندران کارت هدیه خالی دادند، به من همان را هم ندادند. ما هر جایزه‌ای گرفتیم، با پیگیری رئیس فدراسیون بود. در مورد اشتغال هم خود علیرضا دبیر پیگیر کار همه ما بود و امیدوارم که مسئله استخدامم هر چه زودتر حل شود.

این کشتی‌گیر لرستانی که پدرش راننده ماشین سنگین است، ادامه داد: هر چه دارم از دعای خیر پدر و مادرم و زحمات آنهاست. تا امروز هزینه‌های زندگی و ورزشم بیشتر برعهده پدرم و بعد هم عمویم بوده است. آنها همه کار کردند که من بتوانم به کشتی ادامه دهم و همیشه حمایت بی‌دریغ‌شان شامل حال من شده است.

سرلک این مبارزه را ملاک مناسبی برای ارزیابی دو کشتی‌گیر ندانست و گفت: لیگ تک کشتی است، سر وزن قانونی برگزار نمی‌شود و بعد از وزن‌کشی ۱۲، ۱۳ ساعت بین مسابقه فاصله هست. قطعاً مسابقه در لیگ نمی‌تواند معیار مناسبی برای ارزیابی دو کشتی‌گیر به ویژه در سبک وزن باشد. ضمن اینکه کشتی‌گیران بیشتر به چشم یک منبع درآمد به لیگ نگاه می‌کنند.

سرلک با اشاره به نقش پیروزی حسن یزدانی مقابل تیلور بر روحیه کل تیم تأکید کرد: علاوه بر روحیه‌ای که از پیروزی حسن یزدانی به تیم منتقل شد، شرایط تمرینی و روحیه‌ای که پژمان درستکار و علیرضا دبیر به ما دادند، جو خیلی مناسبی را بر تیم حاکم کردند. همه خیلی با هم صمیمی و راحت بودند و ما هم فقط به کسب مدال فکر می‌کردیم.

او درباره اینکه باید کار خود را در چرخه انتخابی تیم ملی از جام تختی شروع کند، گفت: طبق چیزی که اعلام شده است، من نباید در قهرمان کشوری کشتی بگیرم و کارم را در چرخه با جام تختی شروع می‌کنم. نفر برتر قهرمان کشوری به آسیایی می‌رود و بعد هم با نفر برتر جام تختی انتخابی می‌گیرد. من هیچ مشکل وزنی ندارم و کارم را در همین وزن ۵۷ کیلوگرم ادامه می‌دهم. وزن بدنم حدود ۵۹ ال ۶۰ کیلوگرم است.

نایب قهرمان جهان در سال ۲۰۲۱ که بعد از غلامرضا محمدی توانست برای لرستان مدال آوری کند، الگوی فنی خود را حسن رحیمی و حسن یزدانی دانست و گفت: من با همه مربیان خوب هستم، اما به هرحال سلیقه سرمربی هم در کار نقش دارد و شرایط به گونه‌ای بوده است که قبلاً نظر شخصی سرمربی می‌توانست در انتخاب ملی‌پوش تأثیرگذار باشد.

علیرضا سرلک درباره مبارزه‌اش در مرحله نیمه نهایی لیگ برتر آزاد که با برتری ملی‌پوش المپیکی ایران با نتیجه ۲-۲ به پایان رسید، اظهار داشت: نفهمیدم چه اتفاقی افتاد که نتیجه کشتی برگشت. اول دست من بالا رفت و امتیازمان برابر بود. حتی فکر می‌کنم او یک اخطار هم گرفته بود. اعتراضی هم نکردیم، به هر حال اشتباهات داوری همیشه هست.

او با یادآوری اینکه قبلاً هم با رضا اطری کشتی گرفته است، بیان کرد: این دومین مبارزه رو در روی ما بود. در کشتی قبلی ۲ بر یک به او باخته بودم. این بار هم دستم بالا رفت، اما باختم! تا به حال ندیده بودم بعد از آنکه دست کشتی‌گیری را بالا ببرند، اما نتیجه عوض شود!

ملی‌پوش جوان کشورمان که بعد از بازگشت از مسابقات جهانی نروژ، داشتن حریف را انگیزه بزرگی برای تلاش در مسیر موفقیتش دانست و گفت: خوشحالم از اینکه خداوند به من این لیاقت را داد که در بین این همه مشکل اقتصادی و ناراحتی، بتوانم کنار سایر هم‌تیمی‌هایم کمی مردم را خوشحال کنم. این خودش انگیزه بسیار بزرگی بود. در کنارش چیزی که مرا وادار به تلاش می‌کرد، داشتن رقیب خوب و نزدیک بود. می‌دانستم اگر خوب تمرین نکنم حریف من را جا می‌گذارد.

سرلک هدفش را کسب مدال در جهانی سال آینده و بازی‌های المپیک دانست و بیان کرد: ما در شرایطی در اسلو مدال گرفتیم که همه تیم‌ها حضور داشتند. اگر در برخی اوزان نفرات دوم‌شان را آورده بودند، قطعاً بین آنها با نفر اول برد و باخت وجود داشت و نفرات حاضر در اسلو هم جزو بهترین‌های جهان بودند. به هر حال در برخی اوزان نفرات اول المپیک به خاطر فاصله دو ماهه بین المپیک و جهانی، به اسلو نیامدند، ولی این دلیل نمی‌شود که ارزش کار تیم ما کم شود. این مدال‌هایی که در جهانی نروژ گرفتیم و باعث خوشحالی مردم شد، انگیزه ما را دوچندان کرد که باز هم دل آنها را در تورنمنت‌های بین‌المللی شاد کنیم. قطعاً برنامه‌ریزی فدراسیون کشتی برای سال ۲۰۲۲ نیز همین خواهد بود که بار دیگر موفقیت کسب کنیم.

دارنده مدال نقره جهان با انتقاد از مسئولان ورزشی استان لرستان و شهرستان الیگودرز عنوان کرد: بعد از سه سال کسب مدال در مسابقات جهانی امید (برنز)، قهرمانی آسیا (نقره) و جهانی نروژ (نقره)، رئیس تربیت بدنی الیگودرز دو میلیون تومان به من جایزه داد! بعد هم یک مراسم تجلیلی از سوی اداره کل ورزش استان برگزار شد که پولی آنجا جمع شد و مثل گداها با من برخورد کردند! من پولدار نیستم، شاید پول زیادی هم نداشته باشم، اما از اینکه توانستم با کشتی‌ام ذره ای مردم ایران را خوشحال کنم، به خودم می بالم و همین انگیزه کشتی گرفتنم می‌شود. از یک جایی به بعد، آدم وقتی این برخوردها را می‌بیند، دیگر به پول فکر نمی‌کند و برای خوشحال کردن مردم و دوستان و خانواده‌اش کشتی می‌گیرد. دستم به دهانم می‌رسد و خانواده‌ام حمایتم می‌کنند. متأسفانه نحوه جمع کردن پول در مراسم تجلیل خیلی برایم سنگین بود و به همین علت هم جایزه‌شان را پس‌ دادم.

او افزود: این پول را به خاطر برخوردی که برخی از مسئولان در این مراسم داشتند، به آنها برگرداندم. رئیس تربیت بدنی بعد از سه مدال جهانی و آسیایی، دو میلیون تومان جایزه می‌دهد که پول یک گرمکن ورزشی ما هم نمی‌شود. در مراسمی که برای تجلیل از من برگزار شد رئیس تأمین اجتماعی هم یک پتو هدیه داد!

سرلک با اشاره به اینکه مدیرکل ورزش استان لرستان حمایتی از مدال‌آوران و قهرمانان ملی استان ندارد، گفت: مرتضی قیاسی هم حمایتی ندید. باقی ورزشکاران‌مان هم همین شرایط را دارند. با این وجود منِ علیرضا سرلک وقتی می‌بینم بعد از مدالم نزدیک به ۳۰۰ نونهال به باشگاه آمده و سالن کشتی ما جای سوزن انداختن ندارد، همین خوشحالم می‌کند. امثال علیرضا سرلک در این استان زیادند، فقط باید به آنها انگیزه و روحیه داد که شناسایی شوند، اما تشک ما رویه ندارد! اینکه به من چیزی ندهند اهمیتی ندارد، حداقل به بچه‌های شهرم برسند که آنها هم در آینده مدال جهانی و المپیک بگیرند.


مطالب مرتبط:


بیوگرافی علیرضا سرلک کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا سرلک کشتی گیر

بیوگرافی علیرضا سرلک کشتی گیر

علیرضا سرلک (زادهٔ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۶ الیگودرز) کشتی‌گیر آزادکار ، ورزشکار تیم ملی ایران است.

از افتخارات وی می‌توان به کسب مدال نقره قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۱ و مدال برنز مسابقات قهرمانی کشتی زیر ۲۳ سال جهان ۲۰۱۹ و مدال نقره مسابقات قهرمانی کشتی آسیا ۲۰۲۱ و کسب مدال طلا جام تختی اشاره کرد.

فعالیت حرفه‌ای ورزشی علیرضا سرلک

  • قهرمانی آسیا ۲۰۲۱

در وزن ۵۷ کیلوگرم علیرضا سرلک در دور اول مقابل روزگلدی سیداف از ترکمنستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر صفر از سد محمد بی لال از پاکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سرلک در این مرحله مقابل یوتو تاکشیتا از ژاپن با نتیجه ۵ بر یک پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل راوی کومار دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از هند مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

  • قهرمانی جهان ۲۰۲۱

سرلک پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۱ بر صفر جوزپه ریا از اکوادور را مغلوب کرد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۶ از سد آریان چیوترین از بلاروس گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. سرلک در این مرحله سلیمان آتلی دارنده مدال نقره جهان از ترکیه را با نتیجه ۷ بر ۴ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. در دیدار فینال سرلک به مصاف توماس گیلمن دارنده مدال برنز المپیک و نقره جهان از آمریکا رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.


بیشتربخوانید:


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی
  • منبع خبر : ویکی پدیا