بیوگرافی اللهیار صیادمنش + عکس و مشخصات همسرش
بیوگرافی اللهیار صیادمنش + عکس و مشخصات همسرش
اللهیار صیادمنش از جمله بازیکنان موفق کشورمان است که در حال حاضر به صورت لژیونر فعالیت می کند.

به گزارش نودادبرتر؛ بیوگرافی کامل اللهیار صیادمنش همچنین عکس و مشخصات همسرش را در نودادبرتر مشاهده کنید.

آخرین وضعیت باشگاهی اللهیار صیادمنش

آخرین وضعیت باشگاهی اللهیار صیادمنش

آخرین وضعیت باشگاهی اللهیار صیادمنش

یک رسانه ترکیه از ادامه مذاکرات باشگاه زوریا با فنرباغچه برای تعیین تکلیف مهاجم ایرانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس، رسانه‌های ترکیه هفته گذشته از اتمام قرارداد قرضی اللهیار صیادمنش مهاجم ملی پوش فنرباغچه با زوریا اوکراین خبر دادند.

با اتمام قرارداد قرضی صیادمنش در تیم اوکراینی او به فنرباغچه برمی گردد. تیم اوکراینی برای خرید دائمی این بازیکن ایرانی اقدام نکرده است.

در جدیدترین خبر سایت «milligazete» ترکیه اعلام کرد بازگشت اللهیار صیادمنش با تاکید خودش و رسانه های اوکراین به فنرباغچه کلید خورده است.

صیادمنش در دوران قرضی اش برای زوریا ۲۴ بازی انجام داد و ۹ گل به ثمر رساند و ۴ پاس گل داد. انتقال سریع این بازیکن به فنرباغچه انجام شده و خود این بازیکن نیز تایید کرد که به این تیم برمی گردد.

اما طبق آخرین گزارشات مذاکرات بین زوریا و فنرباغچه ادامه دارد. باشگاه اوکراینی گزینه خرید دائمی را مطرح نکرده و همچنان به دنبال حفظ بازیکن ایرانی به صورت قرضی است. مهاجم جوان ایرانی تا سال ۲۰۲۴ با فنرباغچه قرارداد دارد.

بدین ترتیب با این خبر احتمال دارد دوباره صیادمنش به صورت قرضی به زوریا برگردد. باید منتظر ماند تا مشخص شود مذاکرات دو باشگاه درباره آینده مهاجم ملی پوش ایرانی به کجا می رسد.

بیوگرافی اللهیار صیادمنش

بیوگرافی اللهیار صیادمنش

بیوگرافی اللهیار صیادمنش

اللهیار صیادمنش (زادهٔ ۸ تیر ۱۳۸۰) بازیکن فوتبال اهل ایران است.

او در اواخر سال ۲۰۱۸ میلادی به انتخاب مجله گاردین جزو ۵۰ استعداد برتر دنیا قرار گرفت.

ازدواج اللهیار صیادمنش

صیادمنش تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

رکوردهای اللهیار صیادمنش

نخستین گلزن دههٔ هشتادی لیگ برتر

صیادمنش با گلزنی در هفتهٔ ششم لیگ برتر در فصل ۹۸–۱۳۹۷ برای استقلال نخستین گلزن دههٔ هشتادی استقلال و لیگ برتر لقب گرفت.

جوان‌ترین بازیکن تاریخ استقلال

الهیار صیادمنش در ۶ مرداد ۱۳۹۷، با ۱۷ سال و ۱ ماه و ۲ روز سن، در ترکیب ثابت استقلال در بازی مقابل پیکان قرار گرفت و جوان‌ترین بازیکن تاریخ این باشگاه شد. این بازی با نتیجه ۰–۰ پایان یافت.

زنندهٔ سومین گل زودهنگام استقلال در تاریخ لیگ برتر

صیادمنش موفق شد در بازی معوقهٔ هفتهٔ ششم (فصل ۹۷–۹۸) در برابر باشگاه فوتبال نفت مسجدسلیمان نخستین گل لیگ برتری‌اش را در ثانیهٔ شصت و دوم بزند که این گل صیادمنش تبدیل به سومین گل زودهنگام استقلال در تاریخ لیگ برتر شد.

جوان‌ترین بازیکن تاریخ دربی

مهاجم جوان استقلال با حضور در دربی ۸۹ توانست رکورد جوان‌ترین بازیکن تاریخ دربی‌ها را به خود اختصاص دهد. صیادمنش در این بازی در دقیقهٔ ۶۰ بجای روح‌الله باقری با تجربه دوپینگی به میدان رفت و سی‌دقیقه برای آبی‌ها بازی کرد. او در حالی حضور در دربی را تجربه کرد که فقط ۱۷ سال و ۲ ماه و ۲۸ روز سن داشت.

جوان‌ترین گلزن تیم ملی ایران

صیادمنش با گلی که در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ برای ایران در بازی مقابل سوریه زد با ۱۷ سال و ۱۱ ماه و ۷ روز سن عنوان جوان‌ترین گلزن تیم ملی ایران را از آن خود کرد. این رکورد تا پیش از این به سعید عزت‌اللهی با ۱۹ سال و ۴۰ روز سن و با گلی که در برابر ترکمنستان زده بود تعلق داشت.

عملکرد ملی اللهیار صیادمنش

تیم نوجوانان

صیادمنش یکی از ستاره‌های ایران در جام‌جهانی ۲۰۱۷ نوجوانان بود. او به عنوان پدیدهٔ تیم نوجوانان در جام‌جهانی ۵ بازی انجام داد و موفق شد ۳ گل برای این تیم بزند. نمایش فوق‌العاده‌ای داشت و در کنار پاس گل‌هایی که داد، برابر تیم‌های گینه، آلمان و مکزیک نیز توانست گلزنی کند و جزو برترین‌های این مسابقات شود.

تیم امید

صیادمنش برای نخستین بار در ۱۱ مهر ۱۳۹۷ توسط زلاتکو کرانچار به اردوی تمرینی تیم ملی امید ایران دعوت شد؛ وی در تمرینات تیم امید حاضر شد و در مسابقات درون تیمی نیز شرکت کرد. اما نخستین بازی رسمی اللهیار برای تیم ملی امید در ۲۹ آبان و بازی دوستانه مقابل عمان بود که با نتیجه ۲–۱ به نفع ایران به پایان رسید.

پس از آن صیادمنش ۳ بازی دیگر برای تیم ملی امید مقابل تاجیکستان، کویت و قطر در مسابقات ۴ جانبهٔ قطر انجام داد؛ این مسابقات از ۲۵ دی ۱۳۹۷ تا ۱ بهمن در آکادمی اسپایر برگزار شد و در نهایت با قهرمانی ایران به پایان رسید. صیادمنش در این مسابقات و در جریان پیروزی ۵–۰ ایران مقابل کویت نخستین گل خود را برای تیم ملی امید به ثمر رساند، وی همچنین در دیدار پایانی مقابل میزبان مسابقات، قطر، نیز گلزنی کرد.

تیم ملی بزرگسالان

پس از انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی ایران وی نخستین لیست نفرات مدنظر خود برای دعوت به تیم ملی را در ۹ خرداد ۱۳۹۸ اعلام کرد تا در دو باز دوستانه مقابل سوریه و کرهٔ جنوبی از آن‌ها استفاده کند که نام صیادمنش هم در این فهرست ۲۵ نفره جا گرفت تا برای نخستین بار به تیم ملی بزرگسالان دعوت شود و به نوعی نخستین سورپرایز ویلموتس لقب بگیرد. او نخستین گل ملی‌اش را در ۱۶ خرداد ۱۳۹۸ در دیداری دوستانه برابر تیم ملی سوریه به ثمر رساند.


مطالب مرتبط:


امار ملی اللهیار صیادمنش

امار ملی اللهیار صیادمنش

امار ملی اللهیار صیادمنش

آمار بازی‌های ملی

تا تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱

تیم ملی فوتبال ایران
سال بازی گل
۲۰۱۹ ۱ ۱
۲۰۲۱ ۲ ۰
مجموع ۳ ۱

گل های ملی

تعداد گل تاریخ میزبان حریف نتیجه رقابت ورزشگاه
۱
۶ ژوئن ۲۰۱۹  ایران تهران  سوریه
۵-۰+
دوستانه
آزادی

آمار باشگاهی

تا تاریخ ۷ نوامبر ۲۰۲۱

باشگاه لیگ فصل لیگ جام قاره‌ای مجموع
بازی گل بازی گل بازی گل بازی گل
عملکرد لیگ جام قاره ای مجموع
استقلال لیگ برتر ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ۱۵ ۲ ۲ ۰ ۱ ۰ ۱۸ ۲
مجموع استقلال ۱۵ ۲ ۲ ۰ ۱ ۰ ۱۸ ۲
استانبول اسپور سوپرلیگ ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ۷ ۰ ۴ ۱ _ ۱۱ ۱
مجموع استانبول اسپور ۷ ۰ ۴ ۱ _ ۱۱ ۱
فنرباغچه سوپر لیگ ۲۰۱۹-۲۰۲۰ ۲ ۰ ۱ ۰ _ ۳ ۰
مجموع فنرباغچه ۲ ۰ ۱ ۰ _ ۳ ۰
زوریا لوهانسک لیگ اوکراین ۲۰۲۰-۲۰۲۱ ۱۹ ۵ ۳ ۰ ۴ ۱ ۲۶ ۶
زوریا لوهانسک ۲۰۲۱-۲۰۲۲ ۱۶ ۷ ۰ ۰ ۸ ۲ ۲۴ ۹
مجموع زوریا لوهانسک ۳۵ ۱۲ ۳ ۰ ۱۲ ۳ ۵۰ ۱۵
مجموع آمار ۵۹ ۱۴ ۱۰ ۱ ۱۳ ۳ ۸۲ ۱۸
  • آمار پاس گل
فصل تیم پاس گل
۲۰۱۸–۲۰۱۹ استقلال ۱

عملکرد باشگاهی اللهیار صیادمنش

سال‌های ابتدایی

صیادمنش در سال ۱۳۸۰ در شهر آمل، استان مازندران به دنیا آمد. پدرش، سعید صیادمنش مدیر و مالک یک باشگاه کشتی در این شهر بود و وی از همان دوران کودکی با حضور در آن باشگاه با ورزش آشنا شد اما به مرور زمان اللهیار به فوتبال علاقه نشان داد و برخلاف میل پدرش فوتبال را به کشتی ترجیح داد.

اللهیار فوتبال را در زادگاه خودش و از آکادمی فوتبال «آرش آمل» آغاز کرد و توانست همراه با این تیم نایب قهرمان و آقای گل مسابقات زیر ۱۰ سال کشور شود. پس از آن او به ساری رفت و به عضویت تیم «پدیده ساری» درآمد، درخشش وی در این تیم نیز ادامه داشت و موجب شد عباس چمنیان وی را به تیم ملی نوجوانان ایران دعوت کند؛ در نهایت وی مورد توجه باشگاه سایپا قرار گرفت و به آکادمی این تیم پیوست و او سابقه بازی در پرسپولیس قائمشهر و دوران کوتاهی در پگاه آمل را داشت.

سایپا

حضور صیادمنش در لباس سایپا چندان درخشان نبود؛ علی‌رغم اینکه وی کماکان به تیم ملی نوجوانان دعوت می‌شد اما در باشگاه سایپا مورد توجه قرار نمی‌گرفت و حتی اجازه تمرین وی با تیم اصلی داده نمی‌شد. اما اللهیار توانست با درخشش در جام جهانی فوتبال زیر ۱۷ سال ۲۰۱۷ همراه با تیم ملی نوجوانان برای خود نامی دست و پا کند. وی پس از جام جهانی مورد توجه چند باشگاه خارجی ازجمله گالاتاسرای و باشاک‌شهر ترکیه قرار گرفت و حتی با گالاتاسرای به توافق نیز رسید که به خاطر قوانین داخلی فوتبال ترکیه منتفی شد.

اللهیار که مورد توجه باشگاه‌های مطرح ایرانی از جمله پرسپولیس و استقلال تهران نیز قرار گرفته بود نهایتاً پس از کش‌وقوس‌های فراوان در ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ با عقد قراردادی ۵ ساله رسماً به استقلال تهران پیوست. وی در تمام طول دوران حضور خود در سایپا حتی یک بار نیز در بازی رسمی برای این تیم به میدان نرفت.

استقلال

الهیار صیادمنش که در اوایل خرداد ۱۳۹۷ با استقلال برای عقد قرارداد به توافق رسیده بود، بالاخره بعد از حرف و حدیث‌های فراوان قراردادش را با این باشگاه امضا کرد.

اولین بازی صیادمنش با پیراهن استقلال مقابل تیم پیکان تهران در هفته اول لیگ برتر صورت گرفت که در این بازی یک گل هم زد ولی مردود اعلام شد.

صیادمنش در بازی معوقه هفته ششم استقلال در برابر تیم نفت مسجدسلیمان موفق شد اولین گل لیگ برتریش را به ثمر برساند.

این گل در ثانیه ۶۲ بازی به ثمر رساند و سومین گل زود هنگام استقلال در تاریخ لیگ برتر لقب گرفت، وی در آن بازی یک پاس گل هم ارسال کرد که مهدی قائدی آن را به گل تبدیل کرد.

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸

صیادمنش اولین بازی خود را در آسیا در بازی برگشت استقلال مقابل السد در قطر انجام داد که آن بازی ۲–۲ تمام شد.

فنرباغچه

صیادمنش در خرداد سال ۱۳۹۸ از استقلال جدا شد و به فنرباغچه پیوست.

استانبول اسپور

صیادمنش در ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ به صورت قرضی به استانبول اسپور در دسته اول ترکیه پیوست

زوریا لوهانسک

صیادمنش در سال ۲۰۲۰ با قراداد قرضی به باشگاه زوریا لوهانسک در لیگ اکراین پیوست.


بیشتربخوانید:


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی
  • منبع خبر : ویکی پدیا