میزان افزایش حقوق فرهنگیان طبق رتبه در سال ۱۴۰۱+ جدول
میزان افزایش حقوق فرهنگیان طبق رتبه در سال ۱۴۰۱+ جدول
جدول میزان افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس رتبه در سال 1401 منتشر شد.

به گزارش نودادبرتر؛ جدول میزان افزایش حقوق فرهنگیان طبق رتبه در سال ۱۴۰۱ را در نودادبرتر مشاهده کنید.

رتبه بندی فرهنگیان بالاخره پس از کش و قوس زیاد و تاخیر در دولت سیزدهم و مجلس یازدهم تصویب و اجرایی شد و از شهریور ۱۴۰۰ محاسبات انجام شد.

شرایط افزایش حقوق ها بعد از اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان

کسب رتبه‌های بالاتر مستلزم حداقل ۵ سال خدمت در هر یک از رتبه‌ها و کسب سایر شرایط لازم تعیین شده در آیین‌نامه اجرایی قانون خواهد بود.

میزان افزایش حقوق معلمان بر اساس «قانون رتبه‌بندی معلمان» اعلام شد.

علیرضا منادی‌سفیدان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: «با تصویب لایحه رتبه بندی معلمان، حداقل حقوق معلمان ۸ میلیون و ۸۰ هزار تومان و حدکثر آن حدود ۱۶ میلیون تومان تعیین شد.»

جدول افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس رتبه

جدول افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس رتبه

جدول افزایش حقوق فرهنگیان بر اساس رتبه

  • رتبه آموزشیار معلم    ۱۰ درصد افزایش حقوق
  • مربی معلم                  ۲۵ درصد افزایش حقوق
  • استادیار معلم             ۳۷ درصد افزایش حقوق
  • دانشجویار معلم         ۴۷ درصد افزایش حقوق
  • استاد معلم                ۵۲ درصد افزایش حقوق

پس از اعمال موارد فوق چنانچه حقوق و مزایای هر یک از معلمان از ۸۰ درصد مجموع حقوق و فوق‌العاده‌های هیئت علمی مربی پایه یک دانشگاه تهران کمتر باشد ما به التفاوت تا سقف مذکور در احکام کارگزینی آنان درج خواهد شد.

جزئیات اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان

بر این اساس، معلمان بر پنج رتبه آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم تقسیم می‌شوند؛ براساس مصوبه رتبه‌بندی مجلس، فرایند رتبه‌بندی برای تمام معلمان بر مبنای امتیازات ناشی از دوره‌های ضمن خدمت، شایستگی‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای، عمل کرد رقابتی، دانش تخصصی ـ تربیتی و پژوهشی، خلاقیت و نوآوری، سنوات تجربه معلمی، سنوات تحصیل در دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهیدرجایی، سوابق مدیریتی در آموزش و پرورش، آخرین مدرک تحصیلی و کسب امتیازات لازم در نظام رتبه‌بندی معلمان در یکی از رتبه‌های این قانون و مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۰ انجام می‌شود.

کسب رتبه‌های بالاتر مستلزم حداقل ۵ سال خدمت در هر یک از رتبه‌ها و کسب سایر شرایط لازم تعیین شده در آیین‌نامه اجرایی قانون خواهد بود.

دوره خدمت در هر رتبه برای معلمان شاغل در دوره ابتدایی، مدارس استثنایی، مناطق محروم و مرزی و عشایری به ازای هر سال خدمت تمام‌وقت در این مناطق ۳ ماه کاهش می‌یابد.

حداقل سابقه خدمت معلمی برای کسب رتبه‌های دانشیار معلم و استاد معلم به ترتیب ۱۵ و ۲۱ سال است.

در رابطه با این موضوع، محمد وحیدی؛ عضو کمیسیون آموزش مجلس اظهار کرد: لایحه رتبه‌بندی با تصویب مجلس به شورای نگهبان ارسال شد، ملاک اصلی مجلس این بود که رتبه‌بندی بر اساس نظام شایستگی در محیط‌های علمی رخ دهد، در گذشته برای مدارج عالی تحصیلاتی معلمان مانند فوق لیسانس و دکترا، همترازی با هیئت علمی دانشگاه اتفاق می‌افتاد هم‌اکنون با مصوبه مجلس، نظام رتبه‌بندی معلمان در ۵ رتبه با عناوین دانشگاهی اجرا می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: براساس مصوبه مجلس، رتبه مربی دانشگاه تهران به عنوان پایه رتبه‌بندی معلمان مدنظر قرار گرفت و حداقل دریافتی معلمان ۸ میلیون و ۸۰ هزار تومان می‌شود.

وی با طرح این موضوع که برخی می‌گویند هم‌اکنون دانشگاه تهران مربی استخدام نمی‌کند، متذکر شد: وزارت علوم هر سال ابلاغیه حقوق و مزایای اعضای هیت علمی دانشگاه تهران را اعلام می‌کند و عنوان مربی در جداول وزارت علوم وجود دارد؛ در مجلس به دنبال این بودیم، رتبه‌های معلمان را با همترازان خود در دانشگاه هماهنگ کنیم اما دولت موضوع محدودیت مالی را مطرح کرد.وحیدی مطرح کرد: برخی می‌پرسند که معلمان در کدام رتبه قرار می‌گیرند اما چون هنوز آئین‌نامه رتبه‌بندی تدوین نشده است بنابراین نمی‌توان رتبه‌ها را مشخص کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اینکه آیا معلمان مدارس غیردولتی و خرید خدماتی مشمول رتبه‌بندی می‌شوند، گفت: براساس لایحه دولت، نظام رتبه‌بندی برای معلمان استخدام رسمی و پیمانی آموزش و پرورش است.


مطالب مرتبط:


افزایش یک تا ۷ میلیون تومانی حقوق معلمان در قالب طرح رتبه بندی

افزایش یک تا ۷ میلیون تومانی حقوق معلمان در قالب طرح رتبه بندی

افزایش یک تا ۷ میلیون تومانی حقوق معلمان در قالب طرح رتبه بندی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تصویب طرح رتبه بندی معلمان، گفت: در قالب اجرای این طرح یک تا ۷ میلیون تومان به حقوق معلمان اضافه می شود.

محمدرضا احمدی شامگاه پنج شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه فتنه گران درصدد آسیب به نظام اسلامی بودند، اظهار کرد: مردم بصیرت و ولایتمداری خود را در ۹ دی نشان دادند و درواقع این روز میثاق ملت ایران با ولایت بود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه در ایام فتنه نقاب از چهره سران آن برداشته شد و رفراندوم ملی در دفاع از کیان جمهوری اسلامی رخ داد، افزود: مردم به صورت خودجوش به خیابان‌ها آمدند لذا ۹ دی یوم الله است و باید تا همیشه زنده بماند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به تصویب طرح رتبه بندی معلمان تصریح کرد: این طرح در ۷ بند تصویب شد و قرار است بین یک تا ۷ میلیون تومان به حقوق معلمان اضافه شود.

احمدی اظهار کرد: برای مابقی کارمندان نیز در خدمات کشوری و بودجه ۱۴۰۱ مقداری افزایش حقوق و بودجه در نظر گرفته شده و اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه معضل پسماند سراوان عامل بیماری‌های پوستی و گوارشی مردم گیلان است، گفت: با برگزاری جلسات هم اندیشی با یک شرکت در چابهار که پیش از این مشابه مشکل سراوان را در این منطقه حل کرده بود، وعده داده شد که طی سه ماه شیرابه‌های سراوان به طور کامل تصفیه شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه آب منطقه‌ای با چه مجوزی بدون اجازه و اطلاع مردم ساکن سفیدرود، زمین‌های بستر این رودخانه را سند زده است، افزود: بنده تا تحقق کامل حق مردم پیگیر این موضوع هستم.


بیشتربخوانید:


 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]