بازیگر نقش جواد جوادی در بچه مهندس ۵ کیست؟
بازیگر نقش جواد جوادی در بچه مهندس ۵ کیست؟
سریال بچه مهندس 5 هماننده دیگر فصل های خود همه منتشر پخش آن هستند به خصوص نقش جواد جوادی آن را که در ادامه به آن پرداخته ایم.

به گزارش نودادبرتر؛ بازیگر نقش جواد جوادی در سریال بچه مهندس ۵ کیست در ادامه در نودادبرتر به این موضوع پرداخته ایم.

بیوگرافی جواد جوادی در سال بچه مهندس ۵

Biography of Javad Javadi in the year of Engineer Child 5

بیوگرافی جواد جوادی در سال بچه مهندس ۵

محمدرضا رهبری (زادهٔ ۵ دی ۱۳۶۱) بازیگر ایرانی است.

ازدواج محمدرضا رهبری بازیگر نقش جواد جوادی

Marriage of Mohammad Reza Rahbari, actor playing Javad Javadi

ازدواج محمدرضا رهبری بازیگر نقش جواد جوادی

محمدرضا رهبری در سال ۱۳۹۶ وقتی ۳۵ ساله بود خبر رسمی ازدواج خود را با خانومی بنام ندا دیبا رسانه ای کرد

شروع فعالیت بازیگری محمدرضا رهبری

رهبری در سال ۱۳۸۴ با سریال گل‌ریزان شناخته شد و با ایفای نقش سینا در سریال میوهٔ ممنوعه توانست به شهرت برسد

محمدرضا رهبری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با کلاس بازیگری آغاز کرد و بعد از آن در دانشگاه بازیگری خواند

قبل از اینکه وارد دانشگاه شود و قبل از کلاس بازیگری در تئاتر بازی می‌کرد. اولین سریال او گل‌ریزان بود. وی همچنین در برنامه «موج نو تاکسی» مجری بوده که سال ۸۴ از شبکه دو پخش شد و می‌توان گفت با آن برنامه معرفی شد. سپس با سریال میوه ممنوعه (مجموعه تلویزیونی) (نقش سینا) را بازی کرد و با آن سریال بیشتر دیده شد. محمدرضا رهبری در سال ۱۴۰۰ در فصل چهارم سریال بچه مهندس به ایفای نقش پرداخت.

فیلم‌شناسی محمدرضا رهبری

سینما

سال نام کارگردان
۱۳۸۸ هشت چهار علی بیابانی
۱۳۹۰ شانه دوست محسن محسنی‌نسب
۱۳۹۶ بهت (فیلم) عباس رافعی
۱۳۹۷ ایکس لارج محسن توکلی
۱۳۹۸ سرزمین آبی علی فخر موسوی
۱۳۹۹ عادل تبریزی

فیلم تلویزیونی

انتخاب ویژه، کارگردان: مسعود تکاور، ۱۳۹۷

مجموعه تلویزیونی

سال نام کارگردان
۱۳۸۶ میوه ممنوعه (مجموعه تلویزیونی) حسن فتحی
۱۳۸۸ عبور از پاییز مسعود شاه‌محمدی
۱۳۸۸ به کجا چنین شتابان ابوالقاسم طالبی
۱۳۹۲ دولت مخفی (مجموعه تلویزیونی) عبدالحسن برزیده
۱۳۹۳ آخرین بازی حسین سهیلی‌زاده
۱۳۹۵ دوردست‌ها جواد ارشاد
۱۳۹۵ پرستاران محمودرضا تخشید، شهرام شاه‌حسینی
۱۳۹۵ چرخ فلک عزیزالله حمیدنژاد، بهرام عظیم‌پور و احسان عبدی‌پور
۱۳۹۹ سریال راه و بیراه داود بیدل
۱۳۹۹ خانه امن (مجموعه تلویزیونی) احمد معظمی
۱۴۰۰ دادزن (مجموعه تلویزیونی) سیامک خواجه وند
۱۴۰۰ بچه‌مهندس (فصل چهارم) احمد کاوری

بازی محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی سریال بچه مهندس ۵

Mohammad Reza Rahbari playing the role of Javad Javadi in the series Bache Mohandes 5

بازی محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی سریال بچه مهندس ۵

محمدرضا رهبری در کنار بازیگرانی همچون فرهاد قائمیان، ثریا قاسمی، مهشیدجوادی، عباس جمشیدی‌فر و .. در نقش جواد جوادی بازی می کند.

معرفی سریال بچه مهندس۵

بچه مهندس ۵ برای سال ۱۴۰۱ آماده خواهد شد این سریال در فصل قبل خود، به تهیه کنندگی سعید سعدی، به کارگردانی احمد کاوری و به نویسندگی حسن وارسته، در ادامهٔ بچه مهندس است. این سریال در ۳۰ قسمت ساخته شده‌است. آخرین قسمت‌ها از تصویر برداری این سریال در فرودگاه و در روزها اردیبهشت انجام شد. پخش این سریال از ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و در ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پایان رسید.

آخرین تغییرات سریال بچه مهندس ۵

The latest changes in the Engineer Kid series 5

آخرین تغییرات سریال بچه مهندس ۵

نقش جواد جوادی را در فصل اول یونا تدین، در فصل دوم مانی رحمانی و در فصل سوم روزبه حصاری ایفا کردند، در فصل چهارم این سریال مخاطبان انتظار داشتند که در این فصل نیز، روزبه حصاری این نقش را ایفا کند و او نیز به ایفای این نقش علاقه داشت، اما به دلیل مشکلاتی از جمله ضعف فیلمنامه و تکمیل نبودن آن و همچنین درخواست مبلغ بالاتری نسبت به مبلغ قرارداد وی حاضر به همکاری در فصل چهارم این پروژه نشد. کارگردانی سه پروژه گذشته بر عهده علی غفاری بود که به دلیل حضور در یک پروژه سینمایی، ادامه همکاری در سری جدید میسر نشد و احمد کاوری فصل چهارم را کارگردانی می‌کند.

احمد کاوری کارگردان فصل چهارم از این گفته که به خاطر درگیری علی غفاری کارگردان اصلی سریال، فقط قرار بوده یک ماه کارگردانی را بر عهده داشته باشد ولی درنهایت در عمل انجام شده قرار گرفته و کل فصل چهارم را ساخت.

فصل چهار با انتقادات فراوانی مواجه شد که بسیاری از مردم دلیل آن را فیلمنامه ضعیف و نبود روزبه حصاری بازیگر فصل سوم این مجموعه دانستند

خلاصه داستان سریال بچه مهندس ۵

تاکنون داستان سریال فصل جدید منتشر نشده اما بچه مهندس ۴، به تهیه کنندگی سعید سعدی، به کارگردانی احمد کاوری و به نویسندگی حسن وارسته و امیر شاداب و احسان فکا، در ادامهٔ بچه مهندس است. این سریال در ۳۰ قسمت ساخته شده‌است. آخرین قسمت‌ها از تصویر برداری این سریال در فرودگاه و در روزها اردیبهشت انجام شد. پخش این سریال از ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ آغاز و در ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پایان رسید.

بازیگران سریال بچه مهندس ۵

Mohammad Reza Rahbari playing the role of Javad Javadi in the series Bache Mohandes 5

بازی محمدرضا رهبری در نقش جواد جوادی سریال بچه مهندس ۵

 • محمدرضا رهبری
 • سهند جاهدی
 • فرهاد قائمیان
 • عبدالرضا اکبری
 • ثریا قاسمی
 • مهشیدجوادی
 • سیما خضرآبادی
 • شیوا خسرومهر
 • بهنام شرفی
 • کوروش سلیمانی
 • علیرضا جلالی‌تبار
 • عزت‌الله مهرآوران
 • شهین تسلیمی
 • عباس جمشیدی‌فر
 • سیاوش چراغی‌پور
 • امید روحانی
 • رامین راستاد
 • رحیم نوروزی
 • حمیدرضا هدایتی
 • ساغر عزیزی
 • وحید نفر
 • فریده دریامج
 • کریم قربانی
 • حسن ولیخانی
 • نسیم باقریان
 • سالار کریمخانی
 • مونا خوارزمی
 • پرویز بزرگی
 • روشنک سه‌قلعه‌گی
 • رضا نامداری
 • حسین شمس‌آبادی
 • مرضیه ایرانی
 • امیررضا فرامرزی
 • امیر توفیقی مقدم

بهرنگ ملک‌محمدی مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو گفت: «بچه مهندس ۵» به عنوان یکی از پروژه‌های مطرح و شاخص شبکه دو در حال نگارش است که با تهیه‌کنندگی سعید سعدی و کارگردانی علی غفاری سال آینده به تولید خواهد رسید.

خداحافظی یکی از عوامل «بچه مهندس» از فصل پنجم

نویسنده سریال «بچه مهندس» گفت: تمایلم این است که برای فصل جدید از سریال خداحافظی کنم مگر اینکه اتفاقاتی بیفتد و فعلا برنامه ای برای فصل پنج ندارم.

دیگر «جواد جوادی» آن نوزاد بی سرپرستی که مادرش شبانه تحویل شیرخوارگاه داد، نیست. او حتی پسر خردسال و بامزه‌ای که با شیرین زبانی‌ها و کار‌های عجیب و غریبش همه را به وجد می‌آورد هم نیست، او یک جوان ۲۵ ساله‌ای است که وقتی به گذشته اش برمی گردد، چیزی جز اندوه و خاطره‌های تلخ برایش تکرار نمی‌شود. خاطره‌های تلخی که از او فردی محکم ساخته تا در ادامه همواری راه را احساس کند.

شاید رمضان ۹۷ که اولین فصل از سریال «بچه مهندس» از شبکه دو پخش شد حتی سازندگانش فکر نمی‌کردند که قرار است سریالی ادامه دار بسازند. اما این سریال وقتی در فصل یک با اقبال مخاطبان مواجه شد، کار را به تولید فصل‌های بعدی هم کشاند. تا جایی که این روز‌ها حتی خبر از تولید فصل پنج آن هم می‌شود.

اما رفته رفته تصمیم بر آن شد تا قصه‌های نوزادی تا شاید میانسالی جواد جوادی را در قالب یک سریال به تصویر بکشند و قهرمانی خودساخته را الگوی مخاطبان تلویزیونی کنند.


مطالب مرتبط:


«حسن وارسته» طراح، سرپرست و نویسنده سریال «بچه مهندس»، بیش از هر فرد دیگری ریز و بم‌های شخصیت «جواد جوادی» را می‌شناسد و به عبارتی او را از کودکی بزرگ کرده است، بخش هایی از گفتگوی  حسن وارسته را می خوانید:

** شما به عنوان نویسنده از فصل دو تا چهار این سریال طراحی داستان را به عهده داشتید و در هر فصل اتفاق‌ها و داستان‌های جدیدی را پیش روی مخاطبانتان قرار می‌دهید. با توجه به حواشی بوجود آمده پیش از فصل ۴ در این سریال تا الان بازخورد‌ها به چه صورت بوده است؟

– فصل چهار، چون در ادامه فصل قبلی مان بوده است بنابراین تماشاگر بازیگر جدید نقش جوادی را سخت پذیرفت به این خاطر که بازیگر قبلی در ذهنش ملکه شده بود و ما هم پرش زمانی زیادی نداشتیم و به همین خاطر کمی طول کشید که مخاطبان بازیگر جدید را قبول کنند. دراین چندشب اخیر با توجه به بحث ملی و میهنی و سربازان گمنامی که در سریال مطرح شد و قصه‌هایی که برای شخصیت جواد بوجود آمد، مردم الان دیگر نگران جواد هستند و اینکه چه اتفاقی در آینده برایش می‌افتد و این نشان می‌دهند که قصه، قصه جواد است نه قصه بازیگر!

** شما از لحاظ زمانی و تولید نیز تحت فشار بودید؟

-بله، بخش زیادی از تولید به دلیل پرماجرا بودن نسبت به فصل قبلی، زمان بر بود و راندمان تولید را پایین آورد و زمانی که برای تولید گذاشتیم کمتر از سال قبل و فصل ۳ بود. اما خدا را شکر شب گذشته نزدیک به ۳۰۰۰ پیام داشتم که اغلب مردم از کلیت سریال راضی بودند.

** الان از حضور بازیگر جدید در نقش جواد راضی هستید؟

-قاطعانه می‌گویم اگر فصل سه را محمدرضا رهبری بازی کرده بود و فصل چهار روزبه حصاری، باز هم مردم واکنش نشان می‌دادند، چون در ابتدا با تماشاگر قرار گذاشتیم که جواد جوادی را با آن شکل و لحن ببیند.

** در این فصل علاوه بر تغییر بازیگر نقش اصلی، با تغییر کارگردان نیز روبرو بودید.

-بله، تا قبل از اینکه علی غفاری مشغول فیلم سینمایی «تک تیرانداز» شود من حدود ۲۰ قسمت از فصل چهار را با مشورت او نوشته بودم و بعد از اینکه آقای غفاری دید به سریال نمی‌رسد و باید فیلم سینمایی اش را بهجشنواره فیلم فجربرساند و آقای کاوری انتخاب شد طبیعی بود که باید فیلم نامه به دیدگاه کارگردان فعلی نزدیک می‌شد و همین پروسه دوباره نگارش و بازنویسی زمان بر بود.

فصل چهار را تا قسمت ۱۳ با شخصیت‌های قبلی که در فصل سه حضور داشتند جلو رفتم و بعد از اینکه حضورشان در سریال منتفی شد مجبور شدم دوباره برگردم به قصه و دوباره بنویسم. همچنین بخش عمده‌ای از نگارش را بدون حضور دستیارانم پیش رفتم و در ادامه دو گروه نگارش تا اسفند ماه عوض کردم و از اسفند تا الان به تنهایی کار نگارش را عهده دار شدم.

** نقش مسعود و قاسم هم در کنار جواد به خوبی دیده شدند. هنوز هم برای مخاطب جای سوال است که چرا این دو از قصه شما حذف شدند؟

-بخشی از این ماجرا فرا متنی است و با اینکه ما می‌خواستیم برخی بازیگران در فصل چهار هم حضور داشته باشند و حتی در سکانس‌های مشهد هم برایشان داستان نوشته بودم، اما حضورشان میسر نشد. حتی دوست داشتم در این فصل دو سه بازیگر غیر تهرانی بیاورم، اما با توجه به قضاوت‌های زود هنگامی که در فصل قبل صورت گرفت در این فصل چنین کاری نکردیم.

فصل چهار را تا قسمت ۱۳ با شخصیت‌های قبلی که در فصل سه حضور داشتند جلو رفتم و بعد از اینکه حضورشان در سریال منتفی شد مجبور شدم دوباره برگردم به قصه و دوباره بنویسم. همچنین بخش عمده‌ای از نگارش را بدون حضور دستیارانم پیش رفتم و در ادامه دو گروه نگارش تا اسفند ماه عوض کردم و از اسفند تا الان به تنهایی کار نگارش را عهده دار شدم.

** با توجه به اینکه شما در دو فصل با «علی غفاری» به عنوان کارگردان همکاری کرده بودید، تعامل تان با احمد کاوری کارگردان جدید سریال چطور بود؟

-از همان روز اول با همدیگر تعامل داشتیم و نگاه هایمان را به هم نزدیک کردیم. فیلم نامه یک اثر مستقل نیست و وقتی فیلم نامه دیده می شود که ساخته شود. یعنی کار گروهی و مثلث طلایی کارگردان، تهیه کننده و نویسنده باید در کارها وجود داشته و تعاملی بین شان باشد و من هم سعی کردم این تعامل را حفظ کنم.

** شخصیت جواد طوری در فیلم نامه شما تعریف شده است که انگار باید تمام اتفاق‌های سخت و غیر قابل تحمل برای او پیش بیاید و در پایان نیز سربلند از همه این اتفاق‌ها بیرون آید. این موضوع از ابتدا در طراحی داستان این شخصیت تعریف شده بود؟

-ببینید موضوعی وجود دارد که ملودرام و تراژدی تکلیفتش با مخاطب روشن است. وقتی بحث قهرمان را می‌خواهی مطرح کنی باید به قهرمان مشقت دهی و قهرمان شما اگر مصیبت نکشد و داغ نکشد، قهرمان نمی‌شود و این یک فرمول جهانی است.

این هم به مثابه زندگی است و ما در درام با استثنا روبرو هستیم نه با قاعده. من سعی کردم در هر قسمت تماشاگر را تشنه قسمت بعد کنم. حتی وقتی آرش به قصه ما وارد شد همه اعتراض کردند که این چه شخصیتی است و بعد از اینکه مشخص شد او چه کاره است حرفشان را پس گرفتند.

** فکر می‌کنید فصل بعدی «بچه مهندس» هم ساخته شود؟

-من که خداحافظی کردم. اگر قرار باشد فصل بعدی ساخته شود باید زمان نگارش به اندازه کافی در اختیارمان باشد به این خاطر که مردم از ما انتظار دارند و باید کار خوبی را تحویلشان دهیم.

** انگار که در این سال‌ها «بچه مهندس» به ماه رمضان الصاق شده است و به احتمال فراوان از الان تا سال آینده فرصت هست.

-تمایلم این است که این فصل خداحافظی کنم مگر اینکه اتفاقاتی بیفتد، اما فعلا برنامه‌ای برای فصل پنج ندارم. درباره فصل پنج یکسری صحبت‌هایی انجام شده و برنامه ریزی‌هایی شده است، اما من هنوز برنامه‌ای ندارم.


بیشتربخوانید:

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۳ میانگین: ۴.۷]
 • نویسنده : آیدا رضایی