زمان واریز یارانه ۱۲۶ هزاری بهمن ۱۴۰۰ + اسامی مشمولان
زمان واریز یارانه ۱۲۶ هزاری بهمن ۱۴۰۰ + اسامی مشمولان
مبلغ یارانه نقدی برای بهمن 1400 اعلام شد.

به گزارش نودادبرتر، زمان واریز یارانه ۱۲۶ هزاری بهمن ۱۴۰۰ و همچنین اسامی مشمولان را در نودادبرتر مشاهده کنید.

جزئیات افزایش مبلغ یارانه به ۱۲۶ هزارتومان برای هر نفر از بهمن ۱۴۰۰

Details of increasing the amount of subsidy to 126 thousand tomans for each person from February 1400

جزئیات افزایش مبلغ یارانه به ۱۲۶ هزارتومان برای هر نفر از بهمن ۱۴۰۰

عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه مبلغ یارانه برای دهک‌های پایین نفری ۱۲۶ و برای دهک‌های بالاتر ۹۰ هزارتومان پیشنهاد داده است.

‍‍‍‍‍‍محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه مبلغ یارانه برای دهک‌های پایین نفری ۱۲۶ هزارتومان و برای دهک‌های بالاتر ۹۰ هزارتومان پیشنهاد داده است. سال آینده ۶۰ میلیون یارانه بگیر خواهیم داشت.

وی افزود: در کمیسیون برنامه بودجه انتظار داریم دولت نگاه ویژه‌ای به مناطق کمتر توسعه یافته داشته باشد. پیشنهادات دولت درخصوص حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در کمیسیون تلفیق نیازمند اصلاحات می‌باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: تراز عملیاتی بودجه در لایحه ۱۴۰۱ حدود ۱۶۴ هزار میلیارد تومان نسبت به سال گذشته بهبود داشته است.

خدابخشی گفت: هدف گذاری رشد ۸ درصدی به تفکیک استان‌ها ابلاغ شده است.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز یکصد و سی و یکمین یارانه نقدی در روز دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ خبر داد.

از آنجایی که یکصد وسی و یکمین مرحله یارانه به حساب سرپرستان خانوار، دوشنبه ۲۰ دی ماه واریز می شود. آیا مبلغ واریز این یارانه جدید شده است؟


مطالب مرتبط:


مبلغ یارانه جدید چه تغییری می کند؟

What will change the amount of the new subsidy?

مبلغ یارانه جدید چه تغییری می کند؟

امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز یکصد و سی و یکمین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار در ساعت ۲۴ روز دوشنبه ۲۰ دی ماه سال جاری خبر داد.

وی با اعلام این خبر عنوان کرد: واریز این مرحله از یارانه نقدی، مانند سنوات گذشته به ازای هر نفر ۴۵۵،۰۰۰ ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کل کشور به حساب سرپرستان محترم خانوارها واریز خواهد بود.

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ اضافه کرد: برحسب مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی صورت گرفته،

نوزدهمین بخش از اقساط تسهیلات قرض الحسنه ۱۰ میلیون ریالی مرحله اول وام کرونا، از یارانه نقدی دی ماه سال جاری سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده اند، کسر خواهد شد.

احتمالا از بهمن‌ماه واریز یارانه جدید شروع شود، در واقع دولت قصد دارد یارانه جدید را به یارانه معیشتی بنزین که در روز دهم هر ماه واریز می‌شود اضافه کند.

به نظر می‌رسد یکی از علت‌هایی که دولت در واریز یارانه جدید دست نگه داشته این است که موضوع حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی را در مجلس نهایی کند.

اگر دولت از یک سو یارانه جدید را قبل از حذف نهایی ارز ترجیحی واریز کند و از سوی دیگر نمایندگان با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی موافقت نکنند، پرداخت یارانه جدید یک تکلیف دیگر روی دوش دولت می‌گذارد.

در واقع دولت برای واریز یارانه جدید مصمم است اما شرط پرداخت آن را حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی می‌داند، چرا که با کسری بودجه و افزایش هزینه‌ها، نقدینگی ندارد که با اتکای به آن یارانه جدیدی بدهد.

بنابراین کسانی که منتظر واریز یارانه جدید هستند، احتمالا پس از تصویب نهایی حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی در مجلس، این یارانه را دریافت کنند.

دولت امشب دومین یارانه دی ماه را به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند، ولی واریز یارانه جدید با اما و اگرهایی مواجه شده است.

طبق اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و براساس زمان‌بندی از پیش تعیین شده، صد و سی و یکمین مرحله یارانه نقدی ساعت ۲۴ امشب به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

مبلغ این یارانه طی بیش از ۱۰ سال گذشته تغییری نکرده و همان ۴۵ هزار ۵۰۰ تومان به ازای هر فرد است، تعداد کل یارانه بگیران نیز ۷۸ میلیون نفر برآورد می‌شود.

در این ماه برحسب مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع رسانی‌های قبلی صورت گرفته، نوزدهمین بخش از اقساط تسهیلات قرض الحسنه یک میلیون تومانی مرحله اول وام کرونا، از یارانه نقدی دی ماه سال جاری سرپرستان خانواری که این تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر می‌شود.

قرار بود در این ماه یارانه علاوه بر یارانه معیشتی بنزین و یارانه نقدی، یک یارانه جدید نیز واریز شود که مبلغ آن بین ۹۶ تا ۱۲۶ هزار تومان بود. دولت برای واریز یارانه جدید منتظر تصمیم مجلس مبنی بر حذف آن است.

از آنجایی که مجلسی‌ها می‌گویند که نمی‌توانند موضوعی به این مهمی را به صورت فوری بررسی کند، به نظر نمی‌رسد در دی ماه تصمیم برای آن گرفته شود.

بنابراین خانوارها در دی ماه همان دو یارانه ماه‌های قبل را دریافت می‌کنند. حدود ۶۰ میلیون نفر هر دو یارانه معیشتی بنزین و نقدی را می‌گیرند.

یک خانواده چهار نفره جزو هفت دهک اول است، در روز ۱۰ دی ماه مبلغ ۲۰۵ هزار تومان به عنوان یارانه معیشتی بنزین دریافت کرده و امشب نیز ۲۲۷ هزار تومان یارانه نقدی می‌گیرد.

حدود ۱۸ میلیون نفر نیز که یارانه معیشتی نمی‌گیرند فقط یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان برایشان واریز می‌شود. البته از یارانه ۲۱ میلیون خانوار یارانه نقدی بگیر مبلغ ۳۵ هزار تومان قسط وام کرونا کسر می‌شود.

همچنین حدود هفت میلیون خانوار یارانه معیشتی بگیر اقساط مرحله دوم وام یک میلیون تومانی را از یارانه خود پرداخت کرده‌‌اند.

جزئیات واریزی های بهمن ۱۴۰۰

در ده بهمن واریزی اول یعنی معیشتی را داریم و در بیستم بهمن ماه سه اتفاق برای گروه‌های مختلف رخ می‌دهد،

در هفته آینده برای گروه‌های مختلف از مردم خبرهایی در راه است. یک یارانه واریز می‌شود، مجردان می‌توانند مسکن دولتی ثبت‌نام کنند و حقوق‌ گروهی از بازنشستگان پرداخت می‌شود.

واریز یارانه نقدی
یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در روز دوشنبه واریز می‌شود. ۷۸ میلیون نفر یارانه نقدی این ماه را در ساعت ۲۴ روز دهم بهمن ماه دریافت می‌کنند.

خانوارهایی که مرحله اول وام یک میلیون تومانی کرونا را دریافت کرده‌اند نیز در این ماه یکی دیگر از اقساط این وام را پرداخت می‎کنند.

قرار بود در این ماه یارانه دیگری نیز واریز شود اما گفته شد این یارانه به یارانه معیشتی بنزین اضافه می‌شود ولی انجام نشد. به نظر هم نمی‌رسد که در هفته پیش‌رو و با یارانه نقدی ۴۵ هزار تومانی پرداخت شود.

واریز حقوق بازنشستگان
همزمان با واریز یارانه نقدی، پرداخت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز آغاز می‌شود.

سازمان تامین اجتماعی براساس حروف الفبا و ترتیب زمانی حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خود را واریز می‌کند که از روز بیستم هر ماه شروع می‌شود و تا پایان ماه ادامه می‌یابد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی