نحوه دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۱
نحوه دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۱
شرایط دریافت وام خرید خودرو در سال 1401 اعلام شد.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، نحوه دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۱ را در نودادبرتر پیگیری کنید.

شرایط دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۱

Conditions for receiving a car loan in 1401

شرایط دریافت وام خرید خودرو در سال ۱۴۰۱

برخی از بانک‌های فعال در شبکه بانکی با داشتن شرایطی خاص به مشتریان خود وام خرید خودرو می‌دهند؟ بیشترین وام خودرو متعلق به کدام بانک‌ است؟

اگر قصد خرید خودرو دارید و پول کافی ندارید، به جز خرید قسطی خودرو راه دیگری نیز دارید.

شرایط دریافت وام خرید خودرو تقریبا در تمامی بانک‌ها یکسان است. در وهله نخست گیرنده وام باید بیش از ۱۸ سال سن داشته باشد و در سیستم بانکی سابقه چک برگشتی یا تسهیلات معوقعه نداشته باشد. همچنین میزان درآمد ماهانه فرد و ضامن‌ها نیز مهم است.

تفاوت وام و خرید قسطی خودرو چیست؟

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های پرداخت وام خودرو توسط بانک‌ها و خرید قسطی موضوع ضامن است.

در شرایط خرید قسطی از شرکت‌ها، سند خودرو توسط شرکت فروشنده رهن می‌شود و تا پایان اقساط، رهن باقی می‌ماند.

یکی از تفاوت‌های اصلی پرداخت وام خودرو توسط بانک‌ها با شرکت‌‌های لیزینگ و همچنین شرکت‌های خودروساز همین بحث ضامن است.

در تسهیلات بانکی این اتفاق نمی‌افتد، بانک همانند همیشه تنها با تایید ضامن و احراز صلاحیت متقاضی برای خرید انجام می‌شود.

مبلغ نهایی وام خرید خودرو چقدر است؟

مبلغ وام خرید خودرو ۱۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. اقساط وام نیز به صورت ۳۶ ماهه تعیین می‌شود. یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت این وام داشتن حساب قرض‌الحسنه در بانک بوده و پس از سه تا یک سال سپرده‌گذار می‌تواند وام دریافت کند.

بانک سامان ۱۰۰ میلیون تومان وام با نرخ بهره ۱۸ درصد، بازپرداخت ۳۶ ماهه به سپرده‌گذاران خود پرداخت می‌کند. اقساط ماهانه این وام حدود ۴۰۰ هزار تومان است.

موسسه مالی ملل نیز اعلام کرده که وام با نرخ ۱۵ تا ۲۰ درصد و مبلغ ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند.

بانک ملت تسهیلاتی با عنوان وام خرید خودرو ندارد اما درخواست وام خرد را با عقد مرابحه یا کارت اعتباری پوشش می‌دهد.

از طریق سامانه تسهیلات «فرابانک» این بانک متقاضیان می‌توانند با توجه به رتبه اعتباری در این بانک ۲۰، ۳۰،۵۰یا ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرند و در اقساط ۳۶ تا ۶۰ ماهه آن را بازپرداخت کنند.

برای دریافت این وام فرد ملزم به خرید کالای خاصی نیست و یکی از مواردی که می‌تواند از این تسهیلات استفاده کند خرید خودرو است.

برخی از شعبه‌های بانک‌های آینده، ایران زمین، حکمت ایرانیان، پارسیان، انصار و قوامین وام خرید خودرو می‌دهند که مبلغ همه آن‌ها ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان است و به صورت ۲۴ ماهه، بازپرداخت ۱۸ تا ۲۲ درصد است.


مطالب مرتبط:


پیش بینی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۱

Car price forecast for 1401

پیش بینی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۱

یروز نادری، فعال بازار خودرو در مورد پیش‌بینی قیمت خودرو در سال ۱۴۰۱ گفت: اگر روند مذاکرات وین مثبت باشد و خبرهای خوبی از این مذاکرات منتشر شود، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ قیمت این خودروها روند نزولی خود را حفظ کنند و بازار با کاهش قیمت قابل توجهی مواجه شود.

درست در شرایطی که اخبار وین اندکی امیدوارکننده شده، قیمت خودرو شیب صعودی به خود گرفته است؛ اما آیا این شیب صعودی قیمت خودرو تا پایان سال ادامه خواهد داشت؟

قیمت‌های بازار خودرو در ماه‌های پایانی سال ۱۴۰۰ شیب صعودی به خود گرفته است. آن هم درست در شرایطی که اخبار مذاکرات احیای برجام امیدوارکننده‌تر از همیشه به نظر می‌رسد.

به جز این فعالان بازار خودرو می‌گویند که رکود در بازار سنگین‌تر از همیشه است و مشتریان به امید احیای برجام و کاهش قیمت‌ها فعلا دست از بازار شسته‌اند.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو پیش از این گفته بود که شمار معاملات بازار خودرو از زمان شروع دور هشتم مذاکرات احیای برجام تقریبا به صفر رسیده است.با این حال و در شرایطی که دلار کوتاه آمده و تا کانال ۲۸ هزار تومان هم ریزش داشته است، قیمت خودرو همچنان رو به جلو می‌تازد.

در روزهای انتهایی هفته قیمت ۴۰۰ میلیون تومانی پژو پارس و رشد روزانه یک میلیون تومان قیمت پراید خبرساز شد.

حالا قیمت پژو پارس‌ اتوماتیک صفر مدل ۹۸ به حوالی ۴۰۰میلیون تومان رسیده و البته قیمت این خودرو در ۷ روز گذشته ۴میلیون گران شده است.

همچنین قیمت پراید صفر (۱۱۱‌ SE مدل ۹۹) حوالی ۱۸۸ میلیون تومان بود و این خودرو نسبت به سه روز گذشته حدود دو میلیون افزایش قیمت داشته است.

معامله‌کنندگان قیمت پراید صفر ۹۹ مدل ۱۳۱ SE را حوالی ۱۷۰میلیون تومان اعلام کردند که ظرف یک روز یک میلیون گران شد و این وضعیت کم و بیش درباره سایر خودروهای پر تیراژ به همین منوال بود.

فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو معتقد است که رشد قیمت خودرو تا پایان سال ادامه دارد و اگر کسی نیاز مصرفی به خودرو دارد بهتر است زودتر خرید کند.

او به اقتصاد آنلاین توضیح می‌دهد که خودرو به کاهش قیمت دلار واکنش نشان نداد، به این دلیل که در حال حاضر مهم‌ترین مشکل بازار کمبود عرضه خودرو است که به سرعت و سهولت رفع نمی‌شود.

او درباره پیش‌بینی خود از بازار خودرو تا پایان امسال هم می‌گوید که رشد نقدینگی ادامه دارد و نرخ تورم صعودی است. بنابراین تصور اینکه در دو ماه پایانی سال قیمت خودرو کاهشی می‌شود دشوار است.

او تاکید می‌کند: از نظر من قیمت خودرو تا پایان سال صعودی خواهد بود و ممکن است که ترکیب شرایط اقتصادی کشور و رکود بازار باعث شود که شیب صعود قیمت خودرو کند شود و تا حدود ۸ درصد برسد اما نشانه‌ای بر کاهشی بودن قیمت خودرو تا پایان سال وجود ندارد.

سعید موتمنی، رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو هم احتمال کاهش قیمت خودرو تا پایان سال را چندان قوی نمی‌داند و می‌گوید که بازار نزدیک عید نوروز، به اوج خرید و فروش سالانه خود می‌رسد اما با وجود رشد تقاضا در این برهه زمانی، میزان عرضه خودرو به بازار قطره‌چکانی است.

او ادامه می‌دهد: چنانچه خودروهای ناقص هرچه زودتر تکمیل شده و به بازار عرضه شوند و کاهش قیمت ارز ادامه داشته باشد، احتمال کاهش قیمت خودرو وجود دارد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی