عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین کیست؟ + عکس ها و مصاحبه جدید
عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین کیست؟ + عکس ها و مصاحبه جدید
عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین برای بازی های المپیک زمستانه 2022 انتخاب شد.

به گزارش سرویس ورزشی نودادبرتر، عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین کیست؟ و همچنین عکس ها و مصاحبه جدید این بانوی ورزشکار را در نودادبرتر دنبال کنید.

جزئیات انتخاب عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲

Details of choosing Atefeh Ahmadi Alpine Ski Champion for the 2022 Winter Olympics

جزئیات انتخاب عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین برای المپیک زمستانی ۲۰۲۲

«عاطفه احمدی» ملی‌پوش اسکی کشورمان، مسافر بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ شد. ‎

پس از پایان رقابت‌های انتخابی المپیک زمستانی در رشته مارپیچ کوچک، «عاطفه احمدی» بانوی شایسته ملی‌پوش کشورمان با دارا بودن بهترین پوئن فیز (امتیاز جهانی) موفق شد به عنوان نماینده اسکی آلپاین بانوان در المپیک زمستانی انتخاب شود. ‎

این برای نخستین بار است که احمدی حضور در المپیک زمستانی را تجربه می‌کند. اسکی آلپاین بانوان ایران در المپیک زمستانی در بخش مارپیچ حضور خواهد داشت.

‎تکلیف نماینده اسکی آلپاین مردان ایران پس از آخرین هفته انتخابی مشخص خواهد شد.

‎پیش از این «سیدستار صید» در رشته اسکی صحرانوردی به عنوان نماینده کشورمان در المپیک زمستانی معرفی شده بود.

بیوگرافی عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

Biography of Atefeh Ahmadi, Alpine Ski Champion

بیوگرافی عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

عاطفه احمدی متولد ۳ دی ۱۳۷۹ است او قهرمان اسکی بانوان ایران و پرچمدار این که ورزش در کشور می باشد

ازدواج عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

عاطفه احمدی تاکنون مجرد است و ازدواج نکرده است.

عاطفه احمدی در سبک اسکی آلپاین

او در سبک آلپاین به عنوان یکی از موفق ترین چهره های ملی اسکی آلپاین زنان ایران در مسابقات داخلی و بین المللی ظاهر شده است

این ورزشکار جوان که حدود بیست سال دارد به عنوان یک ورزشکار ستاره نوظهور اسکی ایران می درخشد

شروع فعالیت اسکی عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

عاطفه احمدی اسکی را از ۳ سالگی آغاز کرده و پدرش که خود از مربیان اسکی است به عنوان اصلی‌ترین مربی و حمایت کننده عاطفه احمدی در موفقیت او نقش بسیاری دارد

جزئیات عضویت عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین در تیم ملی

او از شانزده سالگی به عضو تیم ملی اسکی ایران در آمد و در چندین مسابقات قهرمانی داخلی و بین المللی افتخار آفرینی کرده است

افتخارات عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

  • عاطفه احمدی در رقابت‌های قهرمانی جهان سن موریتز سوئیس توانست بهترین امتیاز را در بخش مارپیچ کوچک کند مراحل مسابقات اصلی شود
  • او در مسابقات رقابت‌های آسیایی جوانان لبنان یک مدال نقره و یک مدال بزرگ کسب کرده
  • و در سال ۲۰۱۸ به عنوان اولین بانوی ایرانی مدال طلای آناتولی کاپ ترکیه را از آن خود کرد
  • در سال ۲۰۱۹ در رقابت های اسکی آلپاین در اوره سوئد توانست رکورد مسابقه را در تاریخ اسکی ایران ثبت کند
  • او در این رقابتها به رتبه چهل و ششم جهان رسید و در بین زنان آسیایی مقام اول را داشت
  • در سال ۲۰۲۰ در رقابتهای ددمان کاپ صاحب یک نشان طلا و دو نشان نقره شد
  • در سال ۲۰۲۱ در مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان کورتینای ایتالیا نیز رکوردهای جدیدی از خود ثبت کرد و این مسابقات هم اکنون در حال برگزاری می باشد

مطالب مرتبط:


مصاحبه جدید عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

New interview with Atefeh Ahmadi, alpine skiing champion

مصاحبه جدید عاطفه احمدی قهرمان اسکی آلپاین

از عاطفه احمدی به عنوان جوان‌ترین دختر راه یافته به تیم ملی اسکی نیز یاد می‌شود و بی‌شک عملکرد بی‌بدیل‌اش در سن ۲۰ سالگی خبر از ظهور یک ستاره جوان برای اسکی‌ ایران می‌دهد.

دختر برفی این روزهای ایران که از خانواده‌ای کاملا عجین با اسکی‌ وارد این رشته شده با اهدافی بزرگ برای رسیدن به قلل موفقیت با مشعل تلاش راه سختی را در پیش گرفته است.

ملی‌پوش تیم ملی اسکی بانوان در گفت‌وگو با آی‌ دبلیو اسپورتس، با اشاره به اینکه از ۳ سالگی رو به اسکی آورده، از پدرش به عنوان اصلی‌ترین مربی خود یاد می کند.

نکته جالب در مورد عاطفه احمدی این است که او پیش از رسیدن به سن قانونیِ ورزشی به تیم ملی اسکی دعوت شد و پس از یک سال با اخذ مجوز با ۱۶ سال سن به عضویت تیم ملی درآمد و به رقابت‌های قهرمانی جهان در سن موریتز سوییس اعزام شد.

عاطفه احمدی با بیان اینکه در این رقابت‌ها بهترین امتیاز را در بخش مارپیچ کوچک کسب کرده و به مسابقات اصلی راه‌ یافتم، بیان کرد: ورزشکاران برای ورود به آن دوره از رقابت‌ها باید در بخش ورودی باهم رقابت می‌کردند تا به مرحله بعد صعود کنند،

از چهار اسکی‌باز هر تیم شخصی که بهترین امتیاز را کسب می‌کرد و یا در ورودی صاحب عنوان می‌شد به رقابت اصلی راه‌ پیدا می‌کرد. خوشبختانه من با کسب بهترین امتیاز مارپیچ راهی مسابقات اصلی شدم.

وی افزود: در همان سال به رقابت‌های آسیایی جوانان در لبنان رفتم و یک مدال نقره و یک برنز کسب کردم، همچنین در سال ۲۰۱۸ نخستین طلای برون مرزی بانوان را در آناتولی کاپ ترکیه بدست آوردم.

عاطفه احمدی در سال ۲۰۱۹ با شرکت در رقابت‌های اسکی آلپاین قهرمانی جهان در اوره Åre سوئد با صعود به مانش ۲ رشته مارپیچ کوچک موفق به خلق اتفاق کم سابقه‌ای در تاریخ اسکی ایران شد.

ملی پوش تیم ملی اسکی می گوید: “در سوئد سپس صاحب رتبه ۴۶ دنیا شدم و بالاتر از تمامی رقبای آسیایی قرار گرفتم. در آن رقابت‌ها هم به عنوان پدیده و تاریخ‌ساز اسکی ایران در رشته مارپیچ کوچک برگزیده شدم.”

احمدی در سال ۲۰۲۰ به رقابت‌های ددمان کاپ اعزام شد و در تیم اعزامی ایران، تنها اسکی بازی بود که صاحب یک نشان طلا و دو نقره شد تا عنوان مدال آورترین اسکی‌باز ایران را به خود اختصاص دهد.

سال ۲۰۲۱ با وجود شرایط کرونایی برای او تجربه حضور دیگری در مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان در کورتینای ایتالیا را به دنبال داشت و او یکی از اعضای تیم چهار نفره ایران بود.

او در خصوص اعزام به ایتالیا با بیان اینکه به دلیل کمبود برف و شرایط خاص کرونا تمرین‌هایش با مشکلاتی مواجه شده می گوید: “با تمرینات بسیار کم به رقابتی رفتم که از نظر فنی سطح بالایی داشت.

تمام اسکی بازان مطرح دنیا در این رقابت‌ها شرکت می‌کنند و پیست آن از نظر فنی بسیار سخت است. متأسفانه تیم ما برخلاف تمامی کشورها، شب مسابقه به ایتالیا اعزام شد که شرایط را بسیار برای ما دشوار کرد.”

پدیده اسکی زنان ایران با تاکید براینکه بدون تمرین نمی‌توان رویاپردازی کرد، گفت: همین که با شرایط سخت و بی‌امکاناتی توانستم به مانش دوم صعود کنم و به فینال برسم افتخار بزرگی است. این، ادامه مسیر من برای اهداف آینده است که هرگز از آن خسته نشده ام.”

احمدی می گوید: هنوز راه دور و درازی در پیش است. انگیزه‌ام را از دست نداده‌ام و با شرایط سخت و اوضاع نامساعدی که این رشته در ایران دارد، در تلاشم تا جایگاهم را در اسکی حفظ کنم. فقط در رقابت با خودم هستم و خود را دختر برفی می‌دانم . می خواخم برای شکست دادن جایگاه قبلی‌ام بجنگم.

اسکی در باور عموم متفاوت با واقعیت این رشته است. احمدی می گوید : شاید عموم مردم بر این باورند که ما در روزهای برفی رو به تمرین می‌آوریم و این رشته وابسته به برف است. اما دور از چشم همه باید ۱۱ ماه در سال را روی پیست یا داخل سالن‌های بدنسازی تمرین کنیم.

ملی پوش اسکی ایران ادامه می دهد: اسکی یک رشته قدرتی، سرعتی، چابکی و هوازی است. برای انجام تمرینات آن باید از مهارت سایر رشته‌ها نظیر ژیمناستیک و وزنه‌برداری برای انعطاف، قدرت و مهارت رشته تیراندازی برای تقویت میدان دید در پیست برفی استفاده کرد.

قابل پیش بینی است که اسکی رشته ای پرهزینه باشد. احمدی در این باره عنوان می کند: اسکی علاوه بر مخارج سنگین، امکانات خاصی را می‌طلبد و علاوه بر وسایل با کیفیت نیازمند یک نوع برف خاص است و باید پیست تمرین همیشه یخ زده باشد که چنین فضایی در داخل ایران موجود نیست.

فشار مالی روی اسکی بازها حالا تبدیل به یک مشکل بزرگ شده و احمدی نیز می گوید:برای تمرین باید مدام به خارج از کشور اعزام شویم، و این سفرها با شرایط خاص ارز و یورو هزینه‌های بسیار بالایی برای ما درپی دارد.

همین امر باعث شده تا باور اینکه اسکی‌باز ها افراد ثروتمندی هستند به وجود بیاید اما این‌گونه نیست.

احمدی همچنین تاکید می کند که اسکی بازان مشمول بیمه نیستند، حقوق و درآمد ثابتی برای خرج و مخارج زندگی و ورزش ندارند و فقط عشق به دنیای برفی آن هاست که اسکی بازان را پای کار نگه می دارد.

اسکی باز جوان در خصوص برنامه های آینده‌اش می گوید در سال آینده المپیک زمستانی ۲۰۲۲ را پیش‌رو دارم.

هدف من صرفاً حضور در المپیک نیست و تمایل دارم در همه رویدادها بهتر از امسال ظاهر شوم و اتفاقی را رقم بزنم که تا به حال اتفاق نیفتاده است.

عضو تیم ملی اسکی بانوان در ادامه گفت: امسال به دلیل شرایط خاص بیماری کرونا هیچ اردویی برگزار نشد و همه‌ اسکی بازها به صورت شخصی تمرین کردند.

این تمرینات انفرادی و دور بودن از اردو مقداری برای ما مشکل ساز بود و گاهی موجب فروکش کردن انگیزه می‌شد.

احمدی با بیان اینکه قهرمان در شرایط سخت قهرمان می‌شود عنوان کرد: هیچ فرد موفقی بدون سختی به جایگاهی نرسیده و نخواهد نرسید و این خصلت ورزش قهرمانی است.

امیدوارم به اسکی همانند سایر رشته‌ها نگاه شود در این صورت در آینده می‌توان به رشد استعدادها و رسیدن به مدال جهانی هم فکر کرد.

وی ادامه داد: باید زیرساخت اسکی در ایران تقویت شود و افراد کارآمد و لایق، مسئولیت این رشته را بپذیرند تا اسکی از فقدان یک دلسوز واقعی در رنج و عذاب نباشد.

عاطفه احمدی ، درباره برگزاری سه هفته‌ از لیگ بین‌المللی اسکی آلپاین بانوان در رشته‌ مارپیچ بزرگ در پیست اسکی در بندسر و با وجود کمبود بارش‌ها، اظهار کرد: در سه هفته‌ای که رقابت‌ها برگزار شد

به نظرم با توجه به کمبود برف مسابقات فوق‌العاده‌ پیگیری شد. پیست اسکی دربندسر و تمام داوران و مربیان در طول این سه هفته‌ با تمام مشکلات رقابت لیگ را برگزار کردند.

این بانوی اسکی باز ۱۷ ساله در ادامه‌ صحبت‌های خود، افزود: من هم لیگ را به خوبی سپری کردم و در هفته‌ اول یک بار اول و یک بار دوم شدم.

در هفته‌ دوم در هر سه روز عنوان نخست را کسب کردم و در هفته‌ سوم نیز به یک عنوان نخست و یک عنوان دومی دست یافتم.

عاطفه احمدی درباره رقابت نزدیکش با فروغ عباسی در جریان رقابت های لیگ اسکی و رابطه‌اش با او، اظهار کرد: فروغ عباسی یکی از بهترین دوستانم است.

من به تازگی دو سال است که در لیگ شرکت می‌کنم و در این دو سال عضو تیم‌ ‌ملی شدم و در حال‌ حاضر جوان‌ترین عضو تیم‌ ‌ملی اسکی بانوان هستم.

من تجربه کمتری نسبت به دیگر رقبایم دارم، اما با سخت تمرین کردن سعی دارم این خلا را پر کنم.

ملی‌پوش اسکی بانوان در مورد برنامه‌ها و هدفگذاری فدراسیون اسکی در بخش بانوان، گفت‌: به نظرم اسکی بانوان در چند سال‌ اخیر پیشرفت زیادی کرده است. امسال هم تیم‌ ‌ملی به صورت مجزا و با سرمربیگری سمیرا زرگر کار می‌کند.

همین تفکیک باعث شد تا بخش اسکی بانوان به صورت مستقل فعالیت کند. با وجود این برف خانم زرگر همواره با ما تمرین می‌کند.

بانوی اسکی باز ایران با اشاره به مسابقات پیش روی تیم‌ ‌ملی اسکی، گفت‌: مهم‌ترین مسابقات ، رقابت‌های آسیایی است که در اواخر ماه بهمن به میزبانی پیست اسکی دربندسر برگزار می‌شود.

از سال گذشته استعدادیابی‌های خوبی در رده نونهالان و نوجوانان صورت گرفته و همین باعث افزایش تعداد علاقمندان شده است. با توجه به حضور نفرات با تجربه راه یافتن به اردوهای تیم‌ ‌ملی بسیار سخت است و من از این که عضو تیم‌ ‌ملی هستم بسیار خوشحالم.

عاطفه احمدی در پایان با اشاره به آرزویش برای حضور در المپیک زمستانی، گفت‌: هدفگذاری اصلی من با توجه به سن کمم شرکت در المپیک زمستانی است.

اگر بتوانم به المپیک راه یابم جوانترین اسکی باز ایرانی می شوم که راهی المپیک شده است.

سال گذشته که در جام جهانی شرکت کردم جوان‌ترین اسکی باز ایرانی شدم که در این رقابت‌ها حاضر شده است. تلاشم را می‌کنم تا در جام جهانی سال آینده جزء ۳۰ نفر اول جهان باشم.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی