مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس کیست؟ + مصاحبه و عکس و بیوگرافی همسر
مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس کیست؟ + مصاحبه و عکس و بیوگرافی همسر
مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس پس از درخشش در رویدادهای بین المللی و قرار گرفتن در بین ۱۰۰ تنیسور برتر، به عنوان نخستین جوان ایرانی خود را به مسابقات گرند اسلم استرالیا رساند.

به گزارش سرویس ورزش نودادبرتر، برای پاسخ به سوال مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس کیست و همچنین مصاحبه و عکس و بیوگرافی همسر این ورزشکا با نودادبرتر همراه باشید.

تجلیل از مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس

Celebrating the problems of Al-Zahra Safi, a tennis champion

تجلیل از مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس

مراسم تجلیل از پیشکسوتان و مفاخر تنیس ایران و همچنین و مراسم تجلیل و بدرقه مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس بانوی تاریخ ساز ورزش ایران با حضور سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، مریم کاظم پور معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان، داود عزیزی رئیس فدراسیون تنیس و اعضا هیات رئیسه این فدراسیون در کمیته ملی المپیک برگزار شد.

در این مراسم پاداش ۱۰۰۰ دلاری از سوی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون تنیس اهدا شد و پیشکسوتان و مفاخر تنیس ایران مورد تجلیل قرار گرفتند.

عزیزی رئیس فدراسیون تنیس با ابراز خرسندی از موفقیت های اخیر تنیس ایران از جمله راهیابی مشکات الزهرا صفی به مسابقات گرند اسلم استرالیا، مطالبه جامعه تنیس را حضور تنیس بازان ایران در بازی های آسیایی هانگژو چین اعلام کرد.

وی با تقدیر از حضور پیشکسوتان در این مراسم از آنها به عنوان گنجینه های گران بهای تنیس ایران نام برد و استمرار حمایت های وزارت وزش و جوانان و کمیته ملی المپیک موجب موفقیت های آینده تنیس اعلام کرد.

مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس پس از درخشش در رویدادهای بین المللی و قرار گرفتن در بین ۱۰۰ تنیسور برتر، به عنوان نخستین جوان ایرانی خود را به مسابقات گرند اسلم استرالیا رساند.

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس

Biography of meshkat Al-Zahra Safi, a tennis champion

بیوگرافی مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس

مشکات الزهرا صفی, (Meshkatolzahra Safi) تنیسور ایرانی و ورزشکار تیم ملی تنیس بانوان ایران متولد ۱۳۸۳ در کرج است.

ازدواج مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است.

آغاز فعالیت ورزشی مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس

او که از کودکی ورزش تنیس را آغاز کرده، هم اکنون در عضو تیم ملی جوانان تنیس زنان ایران است که در سال ۲۰۲۲ در لیست صد تنیسور برتر دنیا از سوی فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) رنکینگ برترین های دنیا در رده سنی جوانان قرار گرفت.

آدرس صفحه اینستاگرام مشکات الزهرا صفی

صفحه شخصی مشکات الزهرا صفی قهرمان تنیس به آدرس: meshkat.safi است.

دعوت مشکات الزهرا صفی به تیم ملی

مشکات الزهرا صفی تینس را از آکادمی آپت ایران آغاز کرد و بیش از ۵ سال است که در آکادمی تنیس آپت و زیر نظر ۲ مربی اهل کراوسی به نام‌های «تونی اندروویچ» و «وردان لوبیچیک» فعالیت می‌کند.

او در ۷ دوره مسابقه جهانی در یک سال اخیر و ۶ قهرمانی در مسابقات را به دست آورده و با وجود این که هنوز از مرز ۱۸ سال عبور نکرده اما در سطح خود، میدان دیده، با تجربه و آماده برای تجربه‌های بزرگ‌تر است.


مطالب مرتبط:


حضور مشکات الزهرا صفی در مسابقات گرند اسلم جوانان

مشکات صفی با کسب حد نصاب لازم به عنوان‌ اولین ایرانی موفق به حضور در رقابت های معتبر گرند اسلم جوانان شد .

این مسابقات هر سال به عنوان‌ نخستین گرند اسلم سال به میزبانی استرالیا برگزار می شود.

جزئیات مقام قهرمانی مشکات الزهرا صفی

مشکات، تنیسور آکادمی آپت ایران در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال تنیس «شیکمنت» شرکت کرده بود به مقام قهرمانی دست یافت و این قهرمانی مسیر او به سمت گرنداسلم را هموار کرد.

او دیدار نهایی این پیکارها به مصاف «آروژان ساگاندلیکوف» رفت و موفق شد ضمن برتری مقابل حریف خود، به مقام قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند.

نماینده تنیس ایران سال آینده به عنوان نخستین ورزشکار ایرانی در رده سنی زیر ۱۸ سال احتمالاً در مسابقات گرند اسلم اوپن استرالیا حضور خواهد یافت.

سوابق و افتخارات مشکات الزهرا صفی

مشکات ملی پوش تنیس پیش از این قهرمانی با ۳۰۶ امتیاز در رده ۲۱۸ رنکینگ جهانی جای داشت؛ اما نماینده شایسته تنیس ایران با این قهرمانی و کسب ۱۷۰ امتیاز در رده بندی جدید فدراسیون جهانی تنیس، به رتبه ۱۳۷ جهان رسید. و حالا در سال ۲۰۲۲ در رتبه ۸۷ رنکینگ جهانی قرار دارد.

صفی از نظر شرایط سنی یک سال دیگر نیز در رده سنی جوانان حضور خواهد داشت و سپس به رده سنی بزرگسالان ارتقا پیدا میکند

او همچنین مقام قهرمانی و مدال طلای رقابت‌های تور بین المللی تنیس زیر ۱۸ سال کیشرا به دست آورده است

قهرمانی مشکات الزهرا صفی در رقابت‌های تنیس زیر ۱۴ سال آسیا

در مسابقات تنیس قهرمانی زیر ۱۴ سال آسیا به میزبانی دوحه قطر برگزار شد، در بخش دو نفره نیز مشکات الزهراء صفی و دینا عامری از ایران با نتیجه (۸-۱۰، ۶-۳ و ۳-۶) مقابل زوجی از قزاقستان به پیروزی رسیدند تا در این بخش نیز یک عنوان قهرمانی به دست آید

مشکات الزهرا صفی جزو  ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا

قرار گرفتن او در رده ۸۷ رنکینگ جهانی نشان می‌دهد مشکات صفی هم‌اکنون مهم‌ترین سرمایه برای تنیس ایران و پشتیبانی از او یک ضرورت است.

مشکات الزهرا صفی از ایران از سوی فدراسیون جهانی تنیس ( ITF ) رنکینگ برترین های دنیا در رده سنی جوانان اعلام شد که بر این اساس مشکات الزهرا صفی تنیسور جوان کشورمان موفق شد با کسب حد نصاب لازم به عنوان صد تنیسور برتر دنیا معرفی شود.

نماینده کشورمان پس از کسب نتایج‌ درخشان در مسابقات تور جهانی زیر ۱۸ سال موفق شد برای نخستین بار نام خود را در بین ۱۰۰ تنیسور برتر دنیا مطرح کند و با اعلام فدراسیون جهانی در جایگاه ۸۷ دنیا قرار گیرد.

تاکنون هیچ‌ یک‌ از بازیکنان ایرانی موفق به کسب این عنوان ارزشمند نشده بودند.

مصاحبه با مشکات الزهرا صفی

Interview with meshkat Al-Zahra Safi

مصاحبه با مشکات الزهرا صفی

مشکات الزهرا صفی که به تازگی از مسابقات هند به ایران بازگشته است درباره مراسم تجلیل از پیشکسوتان و بدرقه‌اش به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: خیلی خوشحالم که توانستم رقابت نسبتا خوبی را در مسابقات هند داشته باشم و با آمادگی بهتری وارد مسابقات گرنداسلم شوم.

وی با اشاره به نخستین حضورش در مسابقات گرنداسلم و رقابت در جدول اصلی رقابت‌ها اظهار داشت: خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد و من اولین کسی هستم که از طرف ایران در مسابقات گرنداسلم شرکت می‌کنم.

تنیسور مطرح کشورمان با ابراز خوشحالی از اینکه در جدول اصلی مسابقات گرنداسلم قرار دارد، خاطرنشان کرد: حتی تعداد بازیکنان آسیایی شرکت کننده در این مسابقات کم است و خیلی خوشحالم که پرچم ایران در جدول اصلی مسابقات قرار دارد و امیدوارم نتایج خوبی کسب کنم.

وی همچنین درباره مطلبی که فدراسیون جهانی در صفحه اول خود قرار داد، اظهار داشت: فدراسیون جهانی هفته گذشته مصاحبه‌ای با من انجام داد و در صفحه اول قرار داد تا بازیکنان بیشتر و کسانی که سایت فدراسیون را می‌بینند بتوانند بیشتر با من آشنا شوند.

صفی درخصوص مسابقات هند، گفت: مسابقات هند گرید ۲ بود که یکی از بهترین مسابقات سطح بالای دنیا است و بازیکنان از همه کشورها شرکت کرده و عملکرد خوبی داشتند. من هم تا مرحله نیمه نهایی بازی کردم و نتیجه را به تنیسوری از کشور روسیه واگذار کرده و سوم شدم.

وی ادامه داد: من از خودم توقع بیشتری داشتم، اما خدا را شکر توانستم امتیاز کسب کرده و حتی رنکینگم بهتر شود.

تنیسور جوان و خوش آتیه تنیس کشورمان خاطرنشان کرد: در جدول اصلی قرار گرفتم، اما به دلیل سیدبندی مسابقات نمی‌توانم در سید باشم، چون بازیکنان دیگر رده بندی بهتری از من دارند. درعین حال قرار گرفتن در جدول اصلی شانس بزرگی است تا بتوانم برای امتیازات اصلی مسابقه بدهم و امتیازات اصلی مسابقات گرنداسلم را با پیروزی در هر مسابقه کسب کنم.

وی درخصوص حمایت اسپانسرها اظهار داشت: خدا را شکر با حمایتی که کمیته ملی المپیک و فدراسیون و آقای امیر صدری مدیر باشگاه آپت و خانواده‌ام می‌کنند، راه برای گرنداسلم باز شده است و امیدوارم برای گرنداسلم‌های بعدی ادامه داشته باشد.

صفی در پایان یادآور شد: امیدوارم بازیکنان بیشتری در بازی‌های آسیایی و مسابقات گرنداسلم شرکت کرده و نتایج خوبی را کسب کنند.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی