پیش بینی هواشناسی هفته اول بهمن ۱۴۰۰
پیش بینی هواشناسی هفته اول بهمن ۱۴۰۰
آب و هوای کشور برای هفته اول بهمن 1400 توسط کارشناسان مورد پیش بینی قرار گرفت.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، پیش بینی هواشناسی هفته اول بهمن ۱۴۰۰ را در نودادبرتر ببینید.

پیش بینی هواشناسی هفته اول بهمن ۱۴۰۰

Meteorological forecast for the first week of February 1400

پیش بینی هواشناسی هفته اول بهمن ۱۴۰۰

سازمان هواشناسی با اشاره به بارش‌های پراکنده در برخی استان‌ها از ماندگاری هوای سرد در شمال غرب و غرب و افزایش ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در نیمه شمالی خبر داد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی از امروز تا سه‌شنبه در بیشتر مناطق کشور جو آرام و پایداری پیش‌بینی می‌شود. از این رو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

دوشنبه در برخی مناطق آذربایجان غربی و سه‌شنبه در برخی مناطق آذربایجان غربی و گیلان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

از بعدازظهر چهارشنبه با گذر امواج تراز میانی جو در برخی مناطق شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی بارش روی می‌دهد.

امروز در برخی ساعات سرعت وزش باد در جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد که خیزش گردوخاک در این مناطق پیش‌بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از امروز تا چهارشنبه در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و طی همین مدت افزایش تدریجی ۴ تا ۸ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

پیش بینی کارشناس هواشناسی

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از افزایش دما درنیمه شمالی کشورو آلودگی هوا در شهرهای صنعتی و پرتردد خبر داد.

صادق ضیاییان با اشاره به جو آرام و پایدار در کشور گفت: از امروز(۲بهمن ماه) تا سه‌شنبه(۵بهمن‌ماه) در بیشتر نقاط کشور جوی آرام و پایدار پیش‌بینی می‌شود از این رو افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست.

وی افزود: دوشنبه (۴بهمن‌ماه) در برخی مناطق آذربایجان غربی و سه‌شنبه (۵بهمن‌ماه) در برخی مناطق آذربایجان غربی و گیلان بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعدازظهر چهارشنبه (۶بهمن‌ماه) با گذر امواج تراز میانی جو در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه و ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس جنوبی بارش رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان امروز(۲بهمن‌ماه) در بعضی ساعات سرعت وزش باد در جنوب شرق کشور افزایش می‌یابد و خیزش گرد وخاک در مناطق مستعد دور از انتظار نیست همچنین از امروز(۲بهمن ماه) تا چهارشنبه (۶بهمن‌ماه) در شمال غرب و غرب کشور ماندگاری هوای سرد و طی همین مدت افزایش تدریجی ۴ تا ۸ درجه ای دما در نیمه شمالی پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: امروز(۲بهمن ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده گفت: دمای هوای تهران فردا (۳ بهمن‌ماه) صاف همراه با غبار محلی با کمترین و بیشترین دمای ۳- تا ۱۰ درجه سانتیگراد، در روز دوشنبه (۴ بهمن‌ماه) صاف و غبارآلود با کمترین و بیشترین دمای ۱- و ۱۲ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی امروز (۲ بهمن‌ماه) ارومیه و زنجان با دمای ۴- درجه سانتیگراد، سردترین مرکز استان‌ کشور لقب می‌گیرد و فردا (۳ بهمن‌ماه) ارومیه با دمای ۳- درجه سانتیگراد، سردترین مراکز استان کشور خواهند بود و طی امروز و فردا (۲ و ۳ بهمن‌ماه) بندرعباس با دمای ۱۷ و ۲۰ گرمترین مرکز استان است.


مطالب مرتبط:


هشداهای سازمان هواشناسی برای بارندگی و برف

Meteorological Agency warnings for rain and snow

هشداهای سازمان هواشناسی برای بارندگی و برف

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی روز‌های آینده آسمان تهران آفتابی همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود. فردا ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ آسمان تهران آفتابی و شاخص آلودگی هوا نیز در وضعیت زرد خواهد بود.

طبق پیش بینی‌های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی و حداکثر و حداقل دما هم ۵ و ۲- درجه سانتیگراد است.

امروز آسمان تهران آفتابی است و دمای امروز در طول شب از ۲- یک درجه به مرور و در طول روز به پنج درجه می‌رسد.

پیش‌بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا حداکثر دما ۷ درجه سانتیگراد خواهد بود

آسمان تهران فردا (۳بهمن ماه) آفتابی همراه با رگبار با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۴ بهمن ماه) آفتابی حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و برای روز سه‌شنبه (۵ بهمن ماه) آفتابی و با حداقل دمای ۰ درجه و با حداکثر دمای ۱۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

وضعیت شاخص آلودگی هوای تهران

کاهش تندی باد تا اواخر وقت امروز (۲ بهمن ماه) همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی باعث افزایش غلظت ذرات معلق خواهد شد که به‌تبع آن برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۳ بهمن ماه) تا حدودی سبب پراکندگی آلاینده‌ها خواهد شد، هرچند با افزایش تردد خودرو‌ها غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد.

با تداوم پایداری جوی تا اواخر وقت یکشنبه (۳ بهمن ماه) و عدم وزش باد مؤثر، غلظت ذرات معلق افزایش خواهد یافت و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

تا روز سه‌شنبه جوی پایدار در بیشتر نقاط کشور حاکم خواهد بود.

شاهد افزایش آلاینده‌های جوی در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت خواهیم بود.

از روز دوشنبه شاهد افزایش ۴تا ۶درجه‌ای دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور هستیم.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی