پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳
پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳
برای اینکه از دنیای ارزهای دیجیتال اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله «پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2023» را تهیه کردیم.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳ را در نودادبرتر دنبال کنید.

معرفی پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳

Introducing the most profitable digital currency for investment in 2023

معرفی پرسودترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۳

بدون شک یکی از جذابیت های سرمایه گذاری که همه را سوی خود می کشاند سود بیشتر است و در سالهای اخیر پلتفرم ها و نرم افزارهای و سامانه های زیادی طراحی شده تا سود بیشتری به مشتری ارارئه دهند.

در دنیای امروزی که ارزهای دیجیتال در آن فرامانروایی می کنند هر سرمایه گذاری به دبنال منافع بیشتر دنباله رو یک ارز دیجیتال یا چند رمز ارز پرسود است تا بتواند جیب خود را پر کند.

رمز ارزها دنیای متفاوت دارند که عوامل متعددی بر آن تاثیر گذار است در کشورهای جهان قوانین خاصی برای استخراج رمز ارز دارند برخی کشورها ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می دانند.

اما با همه این تفاسیر دنیای رمز ارز به سمتی می رود تا بشتر را به خود جذب کند و ارز های دیجیتال یک یا چند نوع نیست و در عنوان و خدمات دهی هم تنوع خاصی دارند از بیت کوین گرفته تا اتریوم و ..

ما در رسانه نودادبرتر قصد دارم بین ۱۶,۵۰۰ ارز دیجیتال مختلف، ۱۰ ارز دیجیتال را معرفی کنم که به نظر کارشناسان بیشترین پتانسیل را برای سال ۲۰۲۳ میلادی دارند.

عملکرد ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۲۱ تاکنون

همانطوری که می داند سال ۲۰۲۱ با یک روند صعودی شدید آغاز شد و ۲۰۲۲ را با سقوط شروع کردیم.، با اینکه روند نزولی ابتدایِ ۲۰۲۲ بیشترِ سودهای به‌دست‌‌آمده را از بین برده است،

اگر بخواهیم کمی تاریخی نگاه کنیم، نسبت به بازارهای نزولی قبلی که رکود بازار به‌مراتب وخیم‌تر بود، روی‌هم‌رفته سال بدی را پشت سر نگذاشته‌ایم؛ اگرچه اواخر سال کاممان را تلخ کرد.

با اینکه بازار ارزهای دیجیتال بعد از اوج‌گیری، در اواخر ۲۰۲۱ نزولی شد، تا یک ژانویه ۲۰۲۲ بیشتر ارزهای معرفی‌شده در سود بوده‌اند و برخی ارزها مانند دیسنترالند هم حدود ۱۰۰۰درصد سود داده‌اند که به‌خودیِ خود تمام ضرر ارزهای دیگر را جبران می‌کند.

نباید فراموش کرد که در بازار نزولی، حتی ۳۰‌درصد سود هم پیروزی است.

شرایط بازار در سرمایه‌گذاری‌ها دخیل است و اگر وضع بازار خوب نباشد، خوب‌بودن پروژه‌ کمک زیادی نمی‌کند؛ مثلاً زمانی که بازار نزولی باشد، احتمالاً هر چه بخرید به‌ضرر ختم می‌شود؛ مگر اینکه خوش‌شانس باشید و پروژه مسیر دیگری طی کند.

سال گذشته پروژه‌های زیادی هزاران درصد رشد کردند و خیلی‌ها با ارسال پیام گله کردند که چرا آنها را معرفی نکرده بودم. در پاسخ می‌گویم که برایم راحت‌تر بود اگر ۱۰۰ ارز دیجیتال را معرفی می‌کردم که بالاخره چندتای آن بیش از هزار درصد رشد کند؛ اما قصد نداشتم چشم‌بسته غیب بگویم.

امسال هم مانند سال‌های پیش، فقط ۱۰ ارز دیجیتال را به‌عنوان گزینه‌های اصلی معرفی می‌کنم.

در این مقاله در نودادبرتر هم سعی کردیم همه طیف‌ها و دسته‌بندی‌های مختلف را در نظر بگیریم و ارزهای دیجیتال را نسبت به حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند و همچنین از بزرگ به کوچک معرفی تا علاوه بر سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بزرگ و مهم، بشود از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کوچک‌تر هم بهره ببرید.

درباره مقدار سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال، هر چقدر از یک ارز دیجیتال بزرگ به‌سمت یک ارز دیجیتال کوچک می‌رویم،

طبق قاعده کلی، پتانسیل رشد بیشتر می‌شود و ریسک افزایش می‌یابد.

با درنظرگرفتن این حقیقت، تقریباً همه بزرگان سرمایه‌گذاری توصیه می‌کنند بیشتر سرمایه‌ خود را روی ارزهای بزرگ سرمایه‌گذاری کنید و کمی هم به ارزهای دیجیتال کوچک اختصاص دهید.

خیلی کارشناسان معتقدند اگر بیش از ۷۰درصد از سرمایه‌ را فقط روی بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کنیم و ۳۰‌درصد را به بقیه اختصاص می‌دهیم، سود قابل توجهی می کنیم.

لیست پرسود ترین ارزهای دیجیتال ۱۴۰۱

List of the most profitable digital currencies 1401

لیست پرسود ترین ارزهای دیجیتال ۱۴۰۱

 • بیت کوین (BTC)

باید به این نکته توجه کنید که نمی‌توان به سبد سرمایه‌گذاری‌ای که بیت کوین در آن وجود ندارد صفت «خوب» را نسبت داد.

سلطه بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال در طول سال ۲۰۲۱ وضعیت مناسبی نداشت و تا مرز ۳۷‌درصد هم کاهش پیدا کرد. ورود ارزهای دیجیتال جدیدتر و قدرت‌گرفتن اتریوم که در ادامه درباره آن توضیح می‌دهم،

از علل اصلی کم‌شدن قدرت بیت کوین در بازار بود. با این حال، بیت کوین هنوز اولین است، برترین است و تراکنشی روی آن برگشت نخورده است. بیت کوین هنوز هم پادشاه است.

کارشناسان معتقدند اگر قرار باشد فقط یک ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت انتخاب کنید، آن ارز باید بیت کوین است

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۴۶,۴۰۰ دلار
رتبه برحسب ارزش بازار: ۱

 • اتریوم (ETH)

اگر سال گذشته ۰.۰۰۰۰۰۰۱ درصد درباره سرمایه‌گذاری روی اتریوم شک داشتم، امسال دیگر همین مقدار شک هم وجود ندارد؛ ملکه ارزهای دیجیتال (که شاید پادشاه شود!) هرگز این قدر قدرتمند نبوده است.

چند ماه آخر سال ۲۰۲۱ یک بحث در میان قدیمی‌های بازار ارزهای دیجیتال داغ بود: شاید اتریوم جای بیت کوین را بگیرد.

اگرچه بیت کوین همیشه اول بوده است و از نظر بار روانی بازار نمی‌شود چنین اتفاقی را تصور کرد،

اگر بخواهیم فقط به اعداد تکیه کنیم، اول‌شدن اتریوم اصلاً بعید نیست. سلطه اتریوم در بازار از ۱۱‌درصد در اوایل ۲۰۲۱ به بیش از ۲۰‌درصد در زمان نگارش این مقاله رسیده است.

همان طور که در مقاله «مرور سال ۲۰۲۱ از نگاه ارزدیجیتال» نوشتم، امسال دیدیم که اتریوم واقعاً کار می‌کند. امسال از دیفای وام گرفتیم،

در صرافی‌های غیرمتمرکز تبادل کردیم و دیدیم که بدون بانک متمرکز هم می‌شود امور مالی‌ را انجام داد. انتخاب دوم من قطعاً اتریوم است.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۳,۷۰۰
رتبه برحسب ارزش بازار: ۲

 • دوج کوین (DOGE)

علت انتخاب دوج کوین ایین است که دوج کوین از سال گذشته تا اکنون بیش از ۱,۵۰۰ درصد رشد داشته است که عاملی جز حواشی مربوط به حمایت ایلان ماسک و حمایت قوی از آن در شبکه‌های اجتماعی ندارد.

قطعاً دوج‌ کوین یک ارز دیجیتال جذاب است، اما من نمی‌توانستم در مقاله‌ام ارزی را برای سرمایه‌گذاری بلندمدت معرفی کنم که توسعه چندانی روی آن انجام نمی‌شود و برنامه‌ای برای آینده ندارد.

دوج کوین در میان هزاران ارز دیجیتال کوچک‌ و بزرگ، انتخاب سوم خوبی است زیرا «پول خودمانی»، «روایت جذاب»، «کاربرد پولی»، «حامیان بزرگ» و «داشتن جامعه‌ای بزرگتر از اتریوم».را به همراه دارد.

به‌تازگی نقشه راه دوج کوین هم منتشر شده است و دیگر یک پروژه بدون برنامه هم نیست.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۰.۱۷ دلار
رتبه برحسب ارزش: ۱۲

 • یونی‌سواپ (UNI)

می توان گفت بایننس کوین گزینه وسوسه انگیزی است و پایه‌های امپراتوری بایننس هنوز سست نشده است.  اگر به آینده بایننس به‌عنوان یک اکوسیستم نسبتاً متمرکز امیدوار نیستید، می‌توانید به‌عنوان بزرگترین صرافی غیرمتمرکز یونی‌سواپ را در نظر بگیرید.

پیشرفت‌های اتریوم، تداوم توسعه روی یونی‌سواپ مانند پروتکل‌های لایه دوم که باعث کاهش کارمزدها می‌شود و در نهایت داغ‌بودن حوزه دائو سبب شد تا یونی‌سواپ یکی از بزرگترین پروژه‌های حوزه دائو باشد.

به زبان ساده اگر بخواهیم یک توکن حاکمیتی قدرتمند با مکانیزم ساده و قابل‌فهم معرفی کنیم، توکن UNI گزینه اول بیشتر کارشناسان است. یونی‌سواپ چهارمین ارز دیجیتالی است که انتخاب باید بکنیم.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۱۷ دلار
رتبه برحسب ارزش بازار: ۲۰

 • دیسنترالند (MANA)

دیسنترالند سال گذشته قوی تر از امسال ظاهر شد

شاید امسال دیگر خبری از رشد ۱,۰۰۰ درصدی نباشد؛ اما با توجه به داغ‌بودن تب متاورس و پیشرفت‌های احتمالی در آینده، ضرر ندارد کمی از توکن‌های متاورس مانند «مانا» داشته باشیم.

برگ برنده دیسنترالند در سال جاری میلادی، نقشه راه و قراردادهایی است که امضا کرده است و در سال ۲۰۲۲ احتمالاً خبرهای زیادی از این پلتفرم خواهیم شنید.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۳.۲ دلار
رتبه برحسب ارزش بازار: ۳۱

 • استکس (STX)

نام ابتدایی استکس، بلاک‌استکس (Blockstacks) بود و قیمتش هم فقط ۰.۰۰۸ دلار بود.

استکس خیلی ها را شیفته خود کرده است زیرا استکس ایده «اینترنت غیرمتمرکز روی بیت کوین» را پیش‌ می‌برد. استکس را مانند اتریوم در نظر بگیرید که برای حفظ امنیت خود به بلاک چین بیت کوین متصل است.

به‌عنوان یک پلتفرم با انبوهی برنامه غیرمتمرکز و تعداد زیادی حامی مشهور، هنوز جای رشد زیادی برای آن وجود دارد.

همانطوری که مونیب‌علی، بنیان‌گذار این پروژه، به‌خوبی شناخته شده است و با توجه به اتصال پروژه به شبکه بیت کوین، از سمت جامعه و توسعه‌دهندگان بیت کوین حمایت می‌شود.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۲.۱۸ دلار
رتبه برحسب ارزش بازار : ۵۲


مطالب مرتبط:


 • چیلیز (CHZ)

نتوانستم به پیشرفت‌های چیلیز بی‌توجه باشم؛ هر ماه تیم‌ها و لیگ‌های جدید!

چیلیز بستری برای عرضه توکن‌های هواداری است. این پلتفرم تمرکز خود را روی ورزش (به‌خصوص فوتبال) گذاشته است؛

اما روی کاغذ می‌تواند برای هر جامعه‌ای توکن بسازد. اعضای یک جامعه (به‌عنوان مثال تیم فوتبال) با داشتن توکن می‌توانند با تیم خود ارتباط بگیرند و حتی در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشند.

باشگاه‌های بزرگی مانند بارسلونا، پاری‌سن‌ژرمن و یوونتوس توکن‌های خود را روی این پلتفرم عرضه کرده‌اند و به‌طور مداوم تیم‌ها و لیگ‌های بیشتری با عرضه توکن وارد اکوسیستم چیلیز می‌شوند.

این پلتفرم حتی به‌سراغ سایر ورزش‌ها هم رفته است که ازجمله آنها می‌شود به لیگ فوتبال آمریکایی ایالات متحده یا همان NFL اشاره کرد.

شاید خیلی سطحی به‌نظر برسد؛ اما خیلی از تحلیلگران جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را فرصت خوبی برای چیلیز می‌دانند. انتخاب چیلیز برای سرمایه‌گذاری غیرمنطقی نیست.

قیمت در یک ژانویه ۲۰۲۲: ۰.۲۸ دلار
رتبه برحسب ارزش بازار: ۷۳

 • بایننس کوین(BNB)

بسیاری از کارشناسان به آینده Polkadot خوشبین هستند. بر اساس آخرین پیش‌بینی Coin Price Forecast، قیمت پولکادات تا پایان ۲۰۲۳ به ۷۵ دلار می‌رسد. وبسایت Digitalcoinprice پیش‌بینی می‌کند که پولکادات در سال ۲۰۲۲ به ۶۱ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۱۰۳ دلار و در سال ۲۰۲۸ به ۱۵۳ دلار افزایش می‌یابد.

بایننس کوین یک ارز دیجیتال است که توکن بومی صرافی بایننس محسوب می‌شود و برای معامله و پرداخت هزینه در آن استفاده می‌شود.

علت انتخاب BNB

بایننس کوین در حال حاضر پنجمین ارز از لحاظ ارزش بازار می‌باشد.
بایننس کوین راهی برای پرداخت هزینه کالا و خدمات و معاملات در زنجیره هوشمند بایننس می‌باشد.
اسمارت چین پروژه‌های بیشتری برای این ارز در نظر گرفته است که آن را در لیست ارز‌های برتر قرار دهد.

وبسایت Coin Price Forecast، قیمت بایننس کوین را تا اواسط سال ۲۰۲۵ حدود ۱۰۰۰ دلار و همچنین تا سال ۲۰۳۰، ۱۸۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده است. وبسایت Digitalcoinprice پیش‌بینی می‌کند که BNB در سال ۲۰۲۲ به قیمت ۸۲۴ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۱۲۸۷ دلار و تا سال ۲۰۲۸ به ۱۸۲۱ دلار می‌رسد.

 • کاردانو Cardano (ada)

بهترین ارز‌های دیجیتال برای سرمایه‌گذاری ۲۰۲۲ – کاردانو
کاردانو یک ارز دیجیتال نسل سوم است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شده است. بلاک چین کاردانو می تواند برای ایجاد قراردادهای هوشمند استفاده شود و برنامه ها و پروتکل های غیر متمرکز ایجاد کند. علاوه بر این، قابلیت ارسال و دریافت فوری وجوه با حداقل هزینه در دنیای تجارت و امور مالی را دارد.

علت انتخاب کاردانو (ADA)

اگر بخواهیم کاردانو را از لحاظ مصرف انرژی مقایسه کنیم می‌بینیم که کاردانو مسأله مصرف انرژی را حل کرده است:
کاردانو: ۶ گیگاوات ساعت
بیت کوین: ۱۳۰ تراوات ساعت
اتریوم: ۵۰ تراوات ساعت (قبل از ETH2.0)

کاردانو در حال حاضر از روش اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند.
یکی دیگر از بنیان گذاران ETH چارلز هاسکینسون بخشی از کاردانو است.
کاردانو در مقایسه با بیت کوین تعداد تراکنش بیشتری در ثانیه را پردازش می کند.
کاردانو در حال حاضر برای پروژه‌های مالی، مراقبت‌های بهداشتی و کشاورزی استفاده می‌شود.

وبسایت Coin Price Forecast، قیمت کاردانو را در سال ۲۰۲۵ حدود ۱۲ دلار پیش‌بینی می‌کند و تا سال ۲۰۳۰ قیمت ۱۹ دلار را برای آن در نظر گرفته است. وبسایت Digitalcoinprice تصور می‌کند که ADA در سال ۲۰۲۲ به ۴٫۹۷ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۸٫۲ دلار و در سال ۲۰۲۸ به ۱۲ دلار می‌رسد.

 • سولانا Solana (SOL)

سولانا در حال حاضر از نظر ارزش بازار در رتبه ۶ قرار دارد. این ارز با کاردانو و اتریوم برای عنوان بهترین پلتفرم قرارداد هوشمند رقابت می‌کند. پروتکل سولانا برای تسهیل ایجاد برنامه غیر متمرکز (DApp) طراحی شده است. هدف آن بهبود مقیاس پذیری با معرفی اجماع اثبات تاریخ (PoH) همراه با اجماع اثبات سهام (PoS) در زمینه بلاک چین است.

علت انتخاب SOL

سولانا یک پل بین شبکه‌ها ایجاد کرده است که یک ویژگی بسیار مطلوب می باشد زیرا شبکه‌ها به ندرت می‌توانند با هم کار کنند.
سولانا می‌گوید گام بعدی آن اتصال Terra (LUNA) و زنجیره هوشمند Binance است.
سولانا مدعی است که می‌تواند بیش از ۵۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه (TPS) را با هزینه کمتر از ۰٫۰۱ دلار برای هر تراکنش پردازش کند.
پیش‌بینی قیمت سولانا در کوتاه مدت و بلند مدت

بر اساس آخرین پیش‌بینی Coin Price Forecast، قیمت ارز سولانا تا پایان سال ۵۰۰ دلار و در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۰۰۰ دلار خواهد بود.

وبسایت Digitalcoinprice دیدگاه محافظه کارانه‌تری دارد که SOL تا ۲۶۲ دلار افزایش می‌یابد و سپس تا پایان سال به ۲۴۵ دلار کاهش می‌یابد، در سال ۲۰۲۲ به ۳۴۶ دلار، در سال ۲۰۲۵ به ۵۱۷ دلار و در سال ۲۰۲۸ به ۷۶۱ دلار می‌رسد.


بیشتربخوایند:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
 • نویسنده : مریم بالوی فیلی