شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن+ زمان و شرایط ثبت نام و اسامی بانک ها
شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن+ زمان و شرایط ثبت نام و اسامی بانک ها
شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن و همچنین و زمان و اسامی بانک ها مشخص شد.

به گزارش سرویس بانک نودابرتر، شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن را در نودادبرتر دنبال کنید.

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن

Terms of receiving a loan of 100 million without a guarantor

شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن

بانک مرکزی از شرایط دریافت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان با اعتبار سنجی خبر داد.

مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی شرایط دریافت تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان با اعتباریسنجی را تشریح کرد.

طبق گفته مصطفی قمری وفا، شرایط دریافت وام تا ۱۰۰ میلیون تومان بدون ضامن طبق بخشنامه وزارت اقتصاد به شرح زیر است:

  •  دریافت وام تا ۵۰ میلیون تومان تنها با نامه کسر از حقوق.
  •  دریافت وام تا ۱۰۰ میلیون تومان یک نامه کسر از حقوق همراه با چک یا سفته.

براساس اعلام بانک مرکزی، جامعه هدف پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن به عبارت است از:

  • شاغلان و بازنشستگان نهادهای عمومی غیر دولتی
  • شرکت‌های معتبر بخش خصوصی که حقوقشان در بانک‌های زیر مجموعه وزرات اقتصاد پرداخت می‌شود
  • شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه‌های دولتی

اسامی بانک‌هایی که وام بدون ضامن می‌دهند؟

آنگونه که خاندوزی اعلام کرده بانک‌هایی که زیرمجموعه وزارت اقتصاد هستند مکلف به پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن هستند. یعنی ۱۲ بانک شامل بانک‌های مسکن، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، ملی، پست بانک، توسعه صادرات، صنعت و معدن، قرض‌الحسنه مهر ایران، صادرات، ملت و تجارت.

معاون امور بانکی وزارت اقتصاد هم گفته بانک‌های دولتی و بانک‌هایی که دولت در آنها دارای سهام است، وام بدون ضامن پرداخت می‌کنند. بنابراین کلیه بانک‌های دولتی باید این وام را پرداخت کنند.

مشمولان وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن؟

هدف اولیه پرداخت وام بدون ضامن، این بود که سنگ‌اندازی بانک‌هی برای پرداخت وام به مردم برطرف شود. اما حالا به نظر می‌رسد دستور رئیس جمهور پرداخت وام به کارکنان رسمی دولت را تسهیل کرده و نه مردم عادی را.

چون رئیسی در اظهارات خود تاکید کرده که وام بدون ضامن تنها به کارمندان و حقوق‌بگیران ثابت دولت پرداخت می‌شود. این گفته رئیسی را سخنگوی دولت هم تایید کرده و گفته بود: وام بدون ضامن تنها به کارمندان دولت پرداخت می‌شود.

اما معاون امور بانکی وزارت اقتصاد گفته وام بدون ضامن ، علاوه بر کارکنان دولت، به کارکنان نهادهای عمومی و شرکت‌های بزرگ خصوصی هم پرداخت می‌شود و کارکنان این شرکت‌ها می‌توانند وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی بگیرند.

البته بر اساس اعلام خاندوزی بازنشستگان و کسانی که سوابق آنها ثابت کند که توانایی بازپرداخت اقساط را دارند، می‌توانند وام بدون ضامن بگیرند. بنابراین افراد باید اعتبارسنجی شوند و ثابت کنند که توان بازپرداخت اقساط این وام را دارند. اما در این میان کارمندان دولت نیازی به این اعتبارسنجی هم ندارند.

بنابراین تنها افرادی می‌توانند وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن بگیرند که کارمند بخش دولتی باشند یا حقوق ماهانه ثابت داشته باشند، یا بانک اعتبار آنها را تایید کند.

از طرف دیگر گفته شده که کارکنان دولت، نهادهای عمومی و شرکت‌های بزرگ خصوصی در اولویت دریافت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومانی هستند.

زمان پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن؟

Time to pay a loan of 100 million without a guarantor?

زمان پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن؟

به گفته معاون وزیر قرار بود وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن از ابتدای بهمن ماه پرداخت شود و آنگونه که این مقام مسئول خبر داده پرداخت وام با کارمندان آغاز می‌شود.

اگرچه دولت می‌گوید پرداخت وام بدون ضامن از ابتدای بهمن آغاز شده، اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که وام‌های بانکی سه قفله شده و بانک‌ها وام نمی‌دهند.

رئیس یکی از شعب بانکی به تجارت‌نیوز می‌گویند: بیش از یک ماه است که وام نمی‌دهیم و این فرآیند تا پایان سال ادامه‌ دارد. به گفته برخی از مدیران بانک‌ها حتی پرداخت وام ازدواج هم متوقف شده است چون پرداخت وام با سود  چهار درصد برای بانک‌ها صرفه اقتصادی ندارد. اما در این میان دولت همچنان به لیست وام‌هایی که پرداخت نمی‌شود، اضافه می‌کند.

شرایط پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بازنشستگان

روابط عمومی بانک مرکزی شرایط دریافت وام۱۰۰ میلیون تومانی بازنشستگان را اعلام کرده و گفته طبق بخشنامه بانک مرکزی، بازنشستگان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی می‌توانند وام بدون ضامن بگیرند.

به گفته مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، طبق بخشنامه وزارت اقتصاد، بازنشستگان می‌توانند با ارائه نامه کسر از حقوق وام ۵۰ میلیون تومانی بگیرند. اما بازنشستگان اگر متقاضی دریافت وام ۱۰۰ میلیونی باشند، علاوه بر ارائه نامه کسر از حقوق، باید چک یا سفته هم به بانک بدهند.

این مساله برای بازنشستگان تامین اجتماعی هم صادق است و آنها می‌توانند با نامه کسر از حقوق و ارائه چک یا سفته ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان وام بگیرند. بدون آنکه نیاز به ضامن دیگری داشته باشند.


مطالب مرتبط:


زمان پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی بازنشستگان

آنگونه که معاون امور بانکی وزارت اقتصاد اعلام کرده قرار بود وام بانکی ۱۰۰ میلیون تومانی بدون ضامن، از ابتدای بهمن ماه پرداخت شود. اما پرداخت گویا این وام فوری به مرحله پرداخت نرسیده است.

چون روز گذشته (۴ بهمن) رییس‌کل بانک مرکزی گفت: مقررات اعتبارسنجی مشتریان در حال بازنگری است و مقررات جدید تا پایان سال به سیستم بانکی اعلام می‌شود.

بر این اساس به نظر می‌رسد که بازنشستگان تامین اجتماعی هم باید منتظر مقررات جدید اعتبارسنجی بانک‌ها باشند. چون پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی فوری به کارمندان دولت نیازی به اعتبارسنجی ندارد اما پرداخت این وام به دیگر متقاضیان مشروط به انجام اعتبارسنجی شده است.

بازنشستگان در اولویت دریافت وام ۱۰۰ میلیونی هستند؟

آنگونه که پیش از این اعلام شده اولویت پرداخت وام ۱۰۰ میلیونی با کارمندان دولت است. بعد از آن کارمندان نهادهای عمومی مانند شهرداری در اولویت هستند و کارمندان برخی از شرکت‌های خصوصی هم می‌توانند این وام را بگیرند. اما کسی اعلام نکرده که آیا بازنشستگان هم برای دریافت این وام، در اولویت قرار دارند یا نه.

بازنشستگان برای دریافت وام ۱۰۰ میلیونی بدون ضامن میتوانند به ۱۲ بانک دولتی مراجعه کنند. یعنی ۱۲ بانک شامل بانک‌های مسکن، سپه، رفاه کارگران، کشاورزی، ملی، پست بانک، توسعه صادرات، صنعت و معدن، قرض‌الحسنه مهر ایران، صادرات، ملت و تجارت باید وام بدون ضامن بدهند.

اما این تنها وامی نیست که وعده پرداخت آن به بازنشستگان شده است. پیش از این در شهریور ماه بانک رفاه اعلام کرد به بازنشستگان وام ۱۰۰ میلیون تومانی می‌دهد. این وام در قالب طرح کرامت بود و برای تامین اموال، تعمیرات اساسی و بازسازی کامل واحدهای مسکونی پرداخت می‌شد.

وام ۱۰۰ میلیونی بانک رفاه به تمامی مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی و بازنشستگان دانشگاه‌های علوم پزشکی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می‌کنند پرداخت می‌شود. اما نرخ سود این وام ۱۸ درصد است و مبلغ این وام، دو میلیون و ۵۴۰ هزار تومان است.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی