یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان کیست؟ + مصاحبه و عکس
یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان کیست؟ + مصاحبه و عکس
از یاسمین فهیمی به عنوان نامزد اصلی احراز ریاست اتحادیه کارگری آلمان (DGB) بزرگ‌ترین و قوی‌ترین اتحادیه کارگری یاد می‌شود.

به گزارش سرویس بین الملل نودادبرتر، برای آشنایی با یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان، با نودادبرتر همراه باشید.

یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان می شود؟

Yasmin Fahimi becomes president of the German trade union?

یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان می شود؟

یاسمین فهیمی، زمانی دبیرکل حزب سوسیال موکرات آلمان بود. از او به عنوان نامزد اصلی ریاست اتحادیه کارگری آلمان یاد می‌شود. دوره فعالیت راینر هوفمان، رئیس کنونی این اتحادیه قرار است در ماه مه سال جاری به پایان برسد.

اتحادیه کارگری آلمان (DGB) بزرگ‌ترین و قوی‌ترین اتحادیه کارگری این کشور به شمار می‌آید؛ اتحادیه‌ای که هدایت آن را راینر هوفمان برعهده داشت. هوفمان قرار است در ماه مه سال جاری به علت بازنشستگی هدایت این اتحادیه قدرتمند را به جانشین خود واگذار کند.

از یاسمین فهیمی به عنوان نامزد اصلی احراز این پست یاد می‌شود. فهیمی سیاستمدار عضو حزب سوسیال دموکرات است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

خبر نامزدی فهیمی برای مقام ریاست اتحادیه کارگری آلمان از سوی هیات مدیره این اتحادیه رسانه‌ای شده است. از سوی دیگر، الکه هاناک، معاون هوفمان نیز قرار است کاندید شود. روزنامه “زوددویچه” به نقل از هوفمان نوشته است این اتحادیه مایل است در دوره بعدی هدایت خود را برعهده یک زن بگذارد و رو به جوان‌گرایی بیاورد.

یاسمین فهیمی در سال ۲۰۱۴ به مقام دبیرکلی حزب سوسیال دموکرات انتخاب شد. او که ۵۴ سال سن دارد، از سال ۲۰۱۷ به عنوان نماینده حزب سوسیال دموکرات به پارلمان آلمان راه یافت.

فهیمی که دانش‌آموخته رشته شیمی است، پیش از این نیز در سندیکاهای کارگری مختلف و از جمله در سندیکای شیمی و انرژی نیز فعالیت داشته است. او فرزند مادری آلمانی و پدری ایرانی است و در هانوفر آلمان به دنیا آمده است.

بیوگرافی یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان

Biography of Yasmin Fahimi, President of the German Trade Union

بیوگرافی یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان

یاسمین فهیمی متولد ۲۵ دسامبر ۱۹۶۷است او یک سیاستمدار آلمانی از حزب سوسیال دموکرات آلمان (SPD) است که در تاریخ ۲۶ ژانویه ۲۰۱۴ به عنوان دبیرکل این حزب انتخاب شد. وی از پدری ایرانی و مادری آلمانی در هانوفر، آلمان زاده شده‌است.

یاسمین فهیمی عضو هیئت مدیره منطقه جوانان سوسیالیست هانوفر بود که به دسته ای از حلقهٔ مارکسیستی هانوری بنام سوسیالیستِ چپ جوان تعلق داشت

مصاحبه با یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان

«یاسمین فهیمی» نسبت به پیشینه ایرانی اش می گوید: «این امر شخصیت من را شکل داده باشد و دید بهتری نسبت به همه چیز به من داده و نسبت به چیزهایی که متفاوت هستند من را کنجکاوتر کرده است.»

“یاسمن فهیمی” ۴۵ ساله دبیرکل حزب سوسیال دموکرات آلمان با ۸۸٫۵ آرای اعضای حزب به رهبری یکی از مهترین احزاب سیاسی آلمان برگزیده شد.

“یاسمین فهیمی” پیشتر ریاست بخش سیاستگذاری دفتر اتحادیه صنفی در بخش معدن، شیمی و انرژی  را برعهده داشته ولی در برلین هنوز چهره ای ناشناخته است. در عین حال با حمایت اعضای حزب به دبیرکلی انتخاب شد تا تصویر حزب بهبود یابد و چهره ای مدرن پیدا کند تا در مقابل حزب دموکرات مسیحی قدرت بیشتری پیدا کند.

زندگینامه یاسمین فهیمی رئیس اتحادیه کارگری آلمان

خانم فهیمی متولد هانوفر آلمان از پدری ایرانی و مادری آلمانی است، تحصیلات اش در رشته شیمی بوده و از ۱۷ سالگی به عضویت حزب سوسیال دموکرات درآمد و به یکی از موفقترین فعالیان اتحادیه صنفی تبدیل شده است.

“یاسمین فهیمی” از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۸ در رشته شیمی در دانشگاه هانوفر تحصیل کرد و از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰ به عنوان یک کارشناس شیمی در اتحادیه صنفی معدن، شیمی و انرژی مشغول به کار شد. خانم فهیمی با “میشایل  واسیلیادیس”ریاست اتحادیه صنفی زندگی می کند. فهیمی در سال ۱۹۸۴ به عنوان رئیس هیئت مدیره حزب جوانان سوسیال دموکرات انتخاب شد. فهیمی از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ ریاست هیئت مدیره بخشداری هانوفر و در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ معاونت حزب سوسیال دموکرات و کمیته شهری هانوفر را برعهده داشت.

شبکه دویچه ووله در گزارشی درباره “یاسمین فهیمی” به نقل از زیردستان فهیمی در دفتر سیاست گذاری اتحادیه صنفی نوشت: خانم فهیمی فردی مغرور است. رئیس سابق وی در مقابل می گوید او فردی متعهد و با پشتکار است که آنچه می خواهد را به دست می آورد.

خانم فهیمی در اولین سخنرانی خود در مجمع حزب سوسیال دموکرات از اهدافش برای آینده حزب صحبت کرد. وی به عنوان دبیرکل حزب از تلاش برای تقویت حزب و اطمینان بخشیدن به اعضای حزب با برآورده کردن انتظارات اعضا و رای دهندگان صحبت کرد. او گفت: حزب سوسیال دموکرات باید نماینده مردم مدرن باشد. فهیمی در سخنان خود بر ایجاد دیالوگ به جای شعار(پروپاگاندا)، باز بودن به جای غرور و کنجکاوی به جای مدارا تاکید کرد.

همچنین گفته شده خانم فهیمی به دلیل داشتن روابط زیاد شرکتی با صنعت انرژی، قابلیت لابی کردن در عرصه انرژی را دارد که یکی از دلایل انتخابش به دبیرکلی بوده است.

یاسمین فهیمی در گفتگو با دویچه ووله نسبت به پیشینه ایرانی اش می گوید: «این امر شخصیت من را شکل داده باشد و دید بهتری نسبت به همه چیز به من داده و نسبت به چیزهایی که متفاوت هستند من را کنجکاوتر کرده است.»

فهیمی تاکنون در عرصه سیاست آلمان نقشی نداشته و به نظر روزنامه های آلمانی، او مسئولیت سنگینی را برعهده خواهد داشت که شامل سازماندهی داخلی از نظر استراتژیکی و ائتلاف و ارتباط بیشتر با احزاب سبز و چپ ها می شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۲]
  • نویسنده : آیدا رضایی