شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال ۱۴۰۱
شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال ۱۴۰۱
شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال 1401 مشخص شد.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال ۱۴۰۱ را در نودادبرتر دنبال کنید.

شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال ۱۴۰۱

Terms of receiving a loan with a subsidy card in 1401

شرایط دریافت وام با کارت یارانه در سال ۱۴۰۱

وام فوری با کارت یارانه یکی از طرح‌هایی است که دولت برای تسهیل‌گری در پرداخت وام آن را مطرح کرده است. مبلغ وامی که می‌توان با کارت یارانه دریافت کرد چقدر است؟

جزئیات وام یارانه بدون ضامن

وام فوری با کارت یارانه یکی از انواع وام بدون ضامن است. وعده دولت پرداخت وام بدون ضامن است، این وام تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان و فقط به کارمندان دولت پرداخت می‌شود. براساس اظهارات وزیر اقتصاد کارمندان ثابت دولت می‌توانند بدون ضامن و با روش اعتبارسنجی از ۱۲ بانک زیرمجموعه وزارت اقتصاد وام بگیرند.

وام با کارت یارانه را چگونه دریافت کنیم؟

طی یک سال گذشته یکی از طرح‌های دولت برای حل مشکل ضامن برای وام‌گیرندگان این بوده که در بخش ضمانت وام تسهیل‌گری رخ دهد. بارها دولت روی وام فوری با کارت یارانه تاکید کرده که در واقع نوعی وام بدون ضامن است.

ضمانت وام کارت یارانه چگونه است؟

در این روش متقاضی می‌تواند با به گرو گذاشتن کارت دریافت یارانه خود وام فوری بگیرد، در جریان دریافت وام پروسه پیدا کردن و ارائه ضامن موجب زمان‌بر شدن دریافت وام می‌شود. با حذف این مرحله وام‌گیرندگان زودتر به پول می‌رسند.

در حال حاضر بیشترین یارانه را احتمالا یک خانواده پنج نفره دریافت می‌کند، مبلغ یارانه معیشتی بنزین این خانوار ۲۰۵ هزار تومان است و آنها ۲۲۷ هزار تومان نیز یارانه نقدی دریافت می‌کند.

به جز مواردی که دولت تکلیف می‌کند، میانگین زمان برای بازپرداخت وام‌‌های بانکی سه سال یعنی ۳۶ ماهه است. هچنین نرخ سود مصوب برای تسهیلات بانکی ۱۸ درصد است.

مبلغ وام با کارت یارانه چقدر است؟

از آنجایی که اگر قرار باشد کارت یارانه آنها به عنوان وثیقه در اختیار بانک باشد، مبلغ یارانه فقط نیمی از قسط یک وام ۲۵ میلیون تومانی را پوشش می‌دهد. چرا که مبلغ قسط یک وام ۲۵ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد و اقساط ۳۶ ماهه، ۹۰۳ هزار تومان برآورد می‌شود اما مبلغ کل یارانه دریافتی یک خانوار پنج نفره ۴۳۲ هزار تومان است،

اقساط وام کارت یارانه چقدر است؟

حتی ممکن است که بانک فقط تا مبلغی وام بدهد که مبلغ یارانه بتواند اقساط را پوشش دهد. خانواری ۴۳۲ هزار تومان یارانه می‌گیرد می‌تواند وام ۱۲ میلیون تومانی دریافت کند. این در حالی است که تعداد اعضای بسیاری از خانوارهای یارانه‌بگیر کمتر از پنج نفر است و برخی فقط یارانه نقدی را دریافت می‌کنند.

با توجه به شرایطی که وجود دارد احتمالا بانک‌ها برای پرداخت وام فوری با کارت یارانه سخت‌گیری بیشتری کنند، مگر این که ضامن هم به آن اضافه شود یا مبلغ وام کمتر از ۱۰ میلیون تومان باشد.


مطالب مرتبط:


میزان افزایش یارانه نقدی درسال ۱۴۰۱

The amount of increase in cash subsidies in 1401

میزان افزایش یارانه نقدی درسال ۱۴۰۱

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ از احتمال افزایش میزان یارانه نقدی در سال آینده خبر داد و گفت که میزان یارانه نقدی و معیشتی در بودجه ۱۴۰۱ مشخص خواهد شد.

رحیم زارع، درباره میزان افزایش یارانه نقدی در سال آینده گفت: هنوز کمیسیون تلفیق وارد بخش هزینه ای هدفمندی یارانه ها نشده است، ولی با این وجود حتما یارانه نقدی افزایش پیدا می کند، البته هنوز مبلغ و میزان آن مشخص نیست.

یارانه نقدی افزایش می یابد یا خیر؟

وی افزود: صد در صد میزان یارانه نقدی از ۴۵ هزار تومان بیشتر خواهد شد و در نهایت میزان یارانه نقدی و یارانه معیشتی در لایحه بودجه مشخص می شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ درباره زمان تشکیل کمیته مشترک مجلس و دولت برای بررسی حذف ارز ترجیحی گفت: طی چند روز آینده این جلسات تشکیل خواهد شد و احتمالا از مجلس، هیات رئیسه کمیسیون تلفیق و از دولت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد حضور خواهند داشت.

زارع در واکنش به انتشار اخباری در خصوص تشکیل نشدن جلسات کمیته ارز ترجیحی گفت: موضوع ارز ترجیحی بسیار مهم است و باید جلسات آن در سطح کلان و بین مجلس و دولت تشکیل شود، چون مستقیم به معیشت مردم ربط دارد. آقای نادران رئیس کمیته ارز ترجیحی است و قطعا با توجه به تجربه ای که دارد می تواند به بهترین شکل تصمیم گیری کند. حال این که جلسات کمیته تشکیل شده یا نه، بنده اطلاعی ندارم چون کمیسیون تلفیق بیش از ۲۰ کمیته دارد.

زارع درباره جلسه روز گذشته هیات رئیسه تلفیق با رئیس مجلس گفت: در این جلسه کلیات بودجه و نحوه تامین هزینه های معیشتی و راهکارهای جایگزین حذف ارز ترجیحی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، قرار است آقای قالیباف هم در جلسه نوبت شب تلفیق حضور پیدا کرده و این موارد مورد بررسی قرار گیرد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۱.۵]
  • نویسنده : علی اکبر رضایی