اسامی استانداران دولت رئیسی + بیوگرافی
اسامی استانداران دولت رئیسی + بیوگرافی
اسامی نهایی استانداران دولت رئیسی مشخص شد.
به گزارش سرویس سیاسی نودادبرتر، لیست اسامی استانداران دولت آیت الله رئیسی را در نودادبرتر دنبال کنید.

ترکیب نهایی دولت سیزدهم

The final composition of the thirteenth government

ترکیب نهایی دولت سیزدهم

بالاخره آیت الله رئیسی ترکیب نهایی دولت سیزدهم را تکمیل کرد و استانداران همه انتخاب شدند
اسامی استانداران دولت رئیسی را در نودادبرتر قرار داده ایم  همانطوریکه می دانید پس از گذشت پنج ماه از آغاز بکار دولت سیزدهم، اسامی نهایی استانداران دولت رئیسی منتشر شد در اسامی نهایی استانداران دولت رئیسی از دوره قبل تنها محمد صادق معتمدیان استاندار پیشین خراسان رضوی در این دوره نیز به عنوان استاندار آذربایجان غربی از هیئت دولت رای اعتماد گرفته است.
 علی زینی‌وند استاندار کرمان نیز پس از گذشت نزدیک به پنج ماه از آغاز به‌کار دولت سیزدهم و  تغییرات اعمال شده در چینش استانداران همچنان در مسئولیت خود در حال خدمت رسانی به مردم است در ادامه اسامی نهایی استانداران دولت رئیسی را ببینید:

لیست کامل اسامی استانداران دولت رئیسی

بیوگرافی علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان 

علیرضا قاسمی‌فرزاد استاندار همدان متولد ۱۳۴۵ در شهر همدان و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مطالعات منطقه‌ای است.

وی سوابق اجرایی متعدد از جمله فرمانداری شهرستان دماوند، مشاور رئیس سازمان و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور،

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان، فرماندار شهرستان پاکدشت و مدیرکل امور توسعه منطقه‌ای استانداری تهران را در کارنامه کاری دارد.

 

بیوگرافی اسدالله عباسی استاندار گیلان

اسدالله عباسی استاندار گیلان متولد ۱۳۴۰ و دارای دکتری تخصصی (P.H.D) در رشته تعلیم و تربیت و برنامه‌ریزی، کارشناسی ارشد فلسفه تعلیم و تربیت و کارشناسی علوم تربیتی است.
وی پیش از این به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون توسعه و مدیریت منابع این وزارتخانه، نماینده مجلس در دوره‌های هفتم، هشتم
و دهم و عضو هیات رئیسه مجلس دهم و نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته است.

بیوگرافی علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان

علی‌محمد زنگانه استاندار گلستان متولد ۱۳۵۰ و دارای مدرک دکتری پزشکی و کارشناسی ارشد دوره عالی مدیریت بهداشت عمومی (mph) از دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتری PHD مدیریت از دانشکده مدیریت و اطلاع‌رسانی تهران است.
مشاور معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، مشاور وزیر بهداشت، عضو ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و رئیس کارگروه مشارکت‌های بین بخشی و پویش‌های مردمی ستاد،
قائم‌مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این سازمان و دبیر ستاد کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی قوه قضائیه از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی است.

بیوگرافی زین‌العابدین رضوی‌خرم استاندار آذربایجان‌شرقی

زین‌العابدین رضوی‌خرم استاندار آذربایجان‌شرقی دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت و کارشناسی مدیریت برنامه‌ریزی است.
وی از دوران دفاع مقدس تاکنون در یگان‌های مختلف سپاه پاسداران سمت‌های متعدد فرماندهی را به ویژه در آذربایجان غربی و شرقی برعهده داشته است.

بیوگرافی محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان‌غربی، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت و کارشناسی اقتصاد است.
از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی وی می‌توان به استانداری خراسان جنوبی (از آذر ۱۳۹۷ تا مهر ۱۳۹۹) و استانداری خراسان رضوی (از مهر ماه ۱۳۹۹ تاکنون) اشاره کرد.

بیوگرافی یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی

یعقوب علی نظری استاندار خراسان رضوی، متولد ۱۳۴۰ در شهرستان فریمان و دارای مدرک کارشناسی ارشد امور دفاعی و کارشناسی جغرافیاست.
وی پیش از این، فرمانده سپاه امام رضای (ع) خراسان رضوی و عضو ستاد ویژه تدابیر اقتصادی خراسان رضوی بوده است.

بیوگرافی سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان

سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی مواد از دانشگاه صنعتی اصفهان است.
وی پیش از این به عنوان مدیر مرکز توسعه خوشه‌های صنعتی استان اصفهان، قائم‌مقام مدیرعامل و معاون صنایع کوچک
و عضو هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان، مشاور استاندار اصفهان و مشاور بنیاد نخبگان و مدیر طرح توانمندسازی مسئولیت داشته است.

بیوگرافی مهدی دوستی استاندار هرمزگان

مهدی دوستی استاندار هرمزگان، متولد سال ۱۳۵۸ در شهر اهواز و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی سهند تبریز است.
معاونت فنی و مهندسی و عضو هیات رئیسه هلدینگ تخصصی نفت، گاز و پتروشیمی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص)،
سه دوره مشاور نمایندگان مجلس در حوزه انرژی و مجری حدود ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در خوزستان و هرمزگان، از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی وی به شمار می‌رود.

بیوگرافی سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان

سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان، پیش از این به عنوان معاون استاندار و فرماندار شهرستان مشهد (از سال ۱۳۹۸ تاکنون)، سرپرست استانداری استان قم (در سال ۱۳۹۷) و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی این استان (در سال ۱۳۹۶)، مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری خراسان شمالی (در سال ۱۳۹۲) فعالیت داشته است. وی همچنین در سال ۱۳۹۰ به عنوان فرماندار نمونه استان خراسان شمالی، در سال‌های ۹۳ و ۹۵ به عنوان فرماندار برتر استان سمنان و در سال ۱۳۹۸ به عنوان فرماندار برتر استان خراسان رضوی انتخاب شد.

بیوگرافی مهران فاطمی استاندار یزد

مهران فاطمی استاندار یزد، دارای مدرک کارشناسی رشته آب و هواشناسی (مخاطرات آب و هوایی)، کارشناسی ارشد جغرافیای طبیعی (اقلیم شناسی) و کارشناسی مهندسی منابع طبیعی (مرتع و آبخیزداری) از دانشگاه یزد است
.از سوابق مدیریتی و اجرایی ایشان می‌توان به مشاور و مدیرکل حوزه استاندار یزد در دولت‌های نهم و دهم، مدیر راه اندازی دفتر نخبگان استان یزد به عنوان نخستین دفتر استانی کشور،
عضو هیأت مدیره بنیاد توسعه تعاون و کارآفرینی، رئیس شورای هماهنگی تشکل‌های سراسری مردم نهاد استان یزد و عضو شورای برنامه ریزی و توسعه این استان اشاره کرد.

بیوگرافی سید حامد عاملی استاندار اردبیل

سید حامد عاملی استاندار اردبیل، متولد ۱۳۵۶ و دارای مدرک‌ کارشناسی ارشد علوم ارتباطات اجتماعی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات تهران
و نیز کارشناسی مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی اصفهان است.
وی پیش از این در سِمَت‌هایی همچون مشاور استاندار و دبیر ستاد تشویق و حمایت از سرمایه گذاران استان اردبیل، معاون برنامه ریزی استانداری اردبیل و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان،
دبیر شورای برنامه ریزی و توسعه استان اردبیل و معاون برنامه ریزی و عضو موظف هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران فعالیت داشته است.

بیوگرافی احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر

احمد محمدی زاده استاندار بوشهر، پیش از این به عنوان فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوشهر، معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه پاسداران و دستیار و مشاور عالی وزیر نفت در دولت دهم فعالیت داشته است.

بیوگرافی سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویر احمد

سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویر احمد نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در رشته حقوق خصوصی به ترتیب از دانشگاه‌های قم و تربیت مدرس و نیز کارشناسی ارشد در رشته مدیریت دولتی و کارشناسی حقوق قضایی
به ترتیب از مرکز مدیریتی دولتی و دانشگاه قم است و پیش از این، معاون سازمان تعزیرات حکومتی کشور، معاون برنامه ریزی، اقتصادی و اداری و مالی استانداری قم، فرماندار شهرستان گچساران، عضو هیئت امنا و هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم بوده است.

بیوگرافی فرهاد زیویار  استاندار لرستان

فرهاد زیویار  استاندار لرستان، متولد ۱۳۴۸ در شهر خرم آباد و دارای مدرک دکتری علوم سیاسی است. وی پیش از این دبیر کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت (۱۳۹۰)، معاون مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری (۱۳۸۵-۱۳۸۴)، رئیس مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری (۱۳۸۹) و رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات (۱۳۹۳-۱۳۹۲) بوده است.

بیوگرافی محمدهادی ایمانیه استاندار فارس

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، متولد ۱۳۴۱ در شهر شیراز و فارق التحصیل پزشکی عمومی و تخصص کودکان از دانشگاه علوم پزشکی شیراز و همچنین فارق التحصیل فوق تخصص گوارش و کبد کودکان از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی وی می‌توان به ریاست بیمارستان‌های شهید بهشتی و نمازی شیراز، ریاست دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مشاور وزیر در امور دانشگاه‌ها و طب سنتی ایرانی اشاره کرد.

بیوگرافی محسن افشارچی استاندار زنجان

محسن افشارچی استاندار زنجان، متولد سال ۱۳۴۹ در شهر زنجان است. وی دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی از دانشگاه کلگری کانادا، کارشناسی ارشد رشته مهندسی کامپیوتر از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر – سخت افزار از دانشگاه اصفهان است. ریاست دانشگاه زنجان (۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳) و ریاست دانشکده مهندسی دانشگاه زنجان (۱۳۸۶ تا ۱۳۸۹) از جمله سوابق مدیریتی و اجرایی آقای افشارچی است.

بیوگرافی صادق خلیلیان استاندار خوزستان

صادق خلیلیان استاندار خوزستان، در سال ۱۳۳۸ در اهواز متولد شد. او مدرک کارشناسی خاک شناسی از دانشگاه چمران اهواز، و کارشناسی ارشد اقتصاد کشاورزی از دانشگاه تربیت مدرس، و نیز دکترای اقتصاد منابع طبیعی را از همان دانشگاه دریافت کرده است. وزیر جهاد کشاورزی در دولت دهم ایران بوده است. پیش از آن رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تربیت مدرس بوده، پس از آن معاون برنامه ریزی وزیر جهاد کشاورزی دولت نهم بوده است. او از اعضای هیات علمی دانشگاه و معاون دانشگاه تربیت مدرس است، و بیش از ۳۰ عنوان مقاله علمی و پژوهشی تدوین کرده است. خلیلیان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کرده بود.

بیوگرافی حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان

حسین مدرس خیابانی استاندار سیستان و بلوچستان دارای مدرک کارشناسی مهندسی مواد و متالوژی، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و دوره دکترای مدیریت استراتژیک است و پیش از این در سِمت‌هایی همچون سرپرستی و قائم مقامی وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئول لجستیک و عضو ستاد ملی کرونا، عضو ستاد اقتصادی دولت و دبیر ستاد تنظیم بازار کشور فعالیت داشته است.

بیوگرافی فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی

فرزاد مخلص الائمه استاندار مرکزی دارای مدرک دکتری مدیریت آینده پژوهی و کارشناسی ارشد معارف اسلامی و مدیریت صنعتی است. وی پیش از این به عنوان معاون راهبردی و مدیر منابع سازمان بازرسی کل کشور، بازرس کل امور نفت، نیرو و ارتباطات و معاون گروه بازرسی صنعت و معدن فعالیت داشته است.

مطالب مرتبط:


بیوگرافی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم

Complete list of governors of the thirteenth government

لیست کامل استانداران دولت سیزدهم

سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم، متولد ۱۳۴۳ در سمنان و دارای مدرک تحصیلی و دانشجوی دکتری مدیریت است. آقای شاهچراغی در زمان دفاع مقدس مسئولیت‌های مختلفی همچون آموزش و فرماندهی عملیات‌ها در استان‌های مختلف کشور را برعهده داشته و به عنوان فرمانده نمونه کشوری در سطح نیرو‌های مسلح کشور برگزیده شده است.

بیوگرافی محسن منصوری استاندار تهران

محسن منصوری استاندار تهران، متولد خرداد ۱۳۶۳ در شهرستان ورامین و دارای مدرک کارشناسی مکانیک (گرایش ساخت و تولید) از دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد مدیریتی آموزشی از دانشگاه تهران است.
وی پیش از این عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره بنیاد علوی، مدیرعامل و عضو مؤسس و هیأت مدیره بنیاد کرامت آستان قدس رضوی، مشاور نایب رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ورامین، مشاور استاندار تهران، معاون حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش و مدیر دفتر همکاری‌های وزارت آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه، دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور بوده است.

بیوگرافی محمدمهدی اعلایی استاندار قزوین

محمدمهدی اعلایی کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران و کارشناس اقتصاد نظری از دانشگاه مفید قم است.وی پیش از این، عضو هیئت مدیره شرکت سهامی بیمه ایران، مدیرکل ثبت احوال استان تهران، معاون استاندار خراسان رضوی، مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت کار و امور اجتماعی و مدیرکل تعاون استان های آذربایجان شرقی و زنجان بوده است.

بیوگرافی مجتبی عبداللهی استاندار البرز

مجتبی عبداللهی استاندار البرز،متولد سال ۱۳۴۵ در تهران و دارای مدرک دکتری علوم سیاسی گرایش مطالعات بین‌الملل (منطقه‌ای) و کارشناسی ارشد مدیریت دولتی است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران،مدیرکل پشتیبانی شهرداری تهران، شهردار مناطق ۷ و ۲۰ تهران،معاون شهردار تهران در حوزه خدمات شهری و
محیط زیست و حوزه امور اجتماعی و فرهنگی از جمله مسئولیت‌های اجرایی وی هستند.

بیوگرافی سیدمحمود حسینی‌پور نوری استاندار مازندران

 سید محمود حسینی پور به عنوان استاندار مازندران، دارای مدرک فوق لیسانس حقوق عمومی و از جانبازان سرافراز دفاع مقدس بوده است. تدریس در دانشگاه‌های امام باقر (ع)، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور و مرکز آموزش مدیران بخشی از فعالیت‌های آموزشی استاندار جدید مازندران است.
حضور حسینی پور در مسئولیت‌های ملی و مهم از جمله شورای امنیت کشور، شورای فرهنگ عمومی کشور، شورای مدیران دادستانی کل کشور، شورای مدیران سازمان بازرسی کل کشور، شورای راهبردی سازمان بازرسی کل کشور، شورای هماهنگی سازمان بازرسی کل کشور و شورای هماهنگی دستگاه‌های نظارتی کشور از جمله سوابق وی است.

بیوگرافی حسن بهرام نیا و   استاندار ایلام

حسن بهرام نیا متولد ۱۳۴۳ و دارای مدرک تحصیلی دکتری تخصصی برنامه ریزی شهری، کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری و لیسانس مهندسی عمران است.
از سوابق اجرایی و مدیریتی وی می‌توان به نمایندگی مردم شهرستان نهاوند در دوره دهم مجلس شورای اسلامی،
معاونت سیاسی امنیتی استان ایلام در دولت دهم و فرمانداری شهرستان تویسرکان از توابع استان همدان در دولت نهم اشاره کرد.

بیوگرافی غلامعلی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری

غلامعلی حیدری کارشناس ارشد مدیریت دفاعی است. غلامعلی حیدری کارهای اجرایی گوناگونی را در زمان دفاع مقدس برعهده داشته و بار‌ها در حوزه‌های مختلف به عنوان مدیر و فرمانده نمونه کشوری برگزیده شده است.

بیوگرافی اسماعیل زارعی کوشا استاندار کردستان

 زارعی کوشا متولد ۱۳۵۷ در شهرستان قروه و کارشناس ارشد و دانشجوی دکترا در رشته فقه و مبانی حقوق و کارشناس حسابداری است.
وی پیش از این مسئولیت‌هایی همچون مشاور و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرکل روابط عمومی و تبلیغات مجمع تشخیص مصلحت نظام، فرماندار و قائم مقام شهرداری کلانشهر قم، فرماندار شهرستان نهاوند،
قائم مقام صدا و سیمای مرکز خوزستان و همدان و مدیر طرح و نظارت مرکز موسیقی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشته است.

بیوگرافی جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی

جواد قناعت متولد سال ۱۳۴۴ و دارای مدرک دکتری شیمی آلی، کارشناسی ارشد شیمی تجزیه و کارشناسی شیمی محض است.
وی از سال ۱۳۹۸ تاکنون به عنوان معاون امور توسعه مدیریت و منابع بنیاد مستضعفان فعالیت داشته
و پیش از آن نیز دارای مسئولیت‌هایی همچون استاندار گلستان و معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران بوده است.

بیوگرافی بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه

بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه دبیر ستاد پشتیبانی جنگ در دوران دفاع مقدس، فرماندهی سپاه پاسداران کنگاور و رئیس ستاد سپاه پاسداران استان کرمانشاه، جانشین فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی، فرمانده انتظامی
و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان‌های گیلان و خراسان رضوی و عضویت در شورای فرهنگی استان‌های کرمانشاه، گیلان و خراسان رضوی بوده است.

بیوگرافی محمدرضا حسین‌نژاد استاندار خراسان شمالی

محمدرضا حسین نژاد دارای مدرک فوق لیسانس عمران از دانشگاه فردوسی مشهد و دکترای برنامه ریزی شهری از پژوهشگاه بحران های طبیعی اصفهان است.
سوابقی همچون مدیرکل دفتر فنی وزارت کشور، نماینده مردم شهرستان شیروان در مجلس شورای اسلامی در مجلس هشتم،
شهردار شهرهای فاروج، طرقبه، چناران، شیروان، منطقه ۱ و ۲ مشهد، معاون فرماندار و فرماندار شهرستان چناران و… را در کارنامه خود دارد.

بیشتربخوانید:


انتهای پیام/
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی