ثبت نام فروش ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ + سایت و شرایط
ثبت نام فروش ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ + سایت و شرایط
شرایط پیش فروش ایران خودرو در 19 بهمن و همچنین سایت ثبت نام اعلام شد.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، برای نحوه ثبت نام فروش ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ و همچنین سایت ثبت نام و شرایط ایران خودور با نودادبرتر همراه باشید.

جزئیات ثبت نام فروش فوق العاده ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

Details of Iran Khodro's extraordinary sale registration on 19 Bahman 1400

جزئیات ثبت نام فروش فوق العاده ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

 

گروه صنعتی ایران‌خودرو، در سی و یکمین مرحله از فروش فوق‌العاده، سه محصول پارس با موتور TU۵، دناپلاس توربوشارژ اتوماتیک و دناپلاس توروبوشارژ را با موعد تحویل سه ماهه عرضه می‌کند.

این طرح از فردا سه‌شنبه ۱۹ بهمن‌ماه به مدت سه روز به اجرا گذاشته می‌شود. مشتریان برای ثبت نام نهایی روز شنبه ۲۳ بهمن‌ماه از طریق قرعه‌کشی که با حضور نمایندگان نهادهای نظارتی برگزار می‌شود، تعیین خواهند شد.

سایت ثبت نام ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

مراسم قرعه کشی روز شنبه از طریق سایت ایران‌خودرو به نشانی ikco.ir و صفحه رسمی این شرکت در آپارات به نشانی ikco_ir به صورت زنده پخش خواهد شد.
متقاضیان می توانند برای ثبت نام در این طرح در زمان مقرر از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو به نشانی esale.ikco.ir اقدام کنند.

قیمت ۳ محصول ایران خودرو

در طرح فروش جدید ایران خودرو، محصولات با قیمت قطعی زیر عرضه می‌شوند:

  • پژو پارس با قیمت قطعی ۱۶۹ میلیون و ۲۳۳ هزار و سیصد تومان
  • پژو ۲۰۷i دستی با سقف شیشه‌ای با قیمت قطعی ۲۳۵ میلیون و ۵۵۸ هزار تومان
  • دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک با قیمت قطعی ۳۹۷ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان

نکته ۱: کارت طلایی اختیاری یک ستاره پلاس (دارای امکان تعویض رایگان روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا در دو مرحله) به صورت پیش فرض انتخاب شده است، در صورتی که مشتری تمایل به تغییر در سطح کارت طلایی یا حذف آن را داشته باشد می‌تواند قبل از مرحله واریز وجه اقدام کند.

نکته ۲: در صورت افزایش هزینه‌ها و الزامات قانونی، مشتری متعهد به پرداخت مابه‌التفاوت است.‌

رنگ محصولات ایران خودرو

در طرح فروش جدید ایران خودرو، محصولات با رنگ‌های زیر عرضه می‌شوند:

  • پژو پارس رنگ‌های سفید، نقره‌ای، خاکستری، مشکی
  • دنا پلاس توربو شارژ اتوماتیک در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، خاکستری، مشکی
  • دناپلاس توروبوشارژ در رنگ‌های سفید، نقره‌ای، خاکستری، مشکی

نکته: انتخاب رنگ خودرو توسط مشتری در زمان واریز وجه صورت خواهد گرفت.

زمان تحویل محصولات ایران خودرو

بر اساس اعلام ایران خودرو زمان تحویل خودروها حداکثر ۹۰ روزه خواهد بود.


مطالب مرتبط:


جدول قیمت ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

Iran Khodro price table on 19 Bahman 1400

جدول قیمت ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

لیست جدید قیمت محصولات شرکت ایران خودرو با رشد ۲ تا ۹ میلیون تومانی در بهمن ماه امسال منتشر شد.

لیست جدید قیمت محصولات شرکت ایران خودرو در بهمن ماه امسال منتشر شد. در این لیست قیمت انواع خودروها از یک میلیون و ۹۰۰ تا ۹ میلیون افزایش پیدا کرده است. به عنوان نمونه در محصول پژو پارس دوگانه سوز با افزایش ۳میلیون و ۸۰۰ هزارتومانی با قیمت ۱۷۵ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۲۰۰ تومان در بهمن ماه فروخته می شود.

معرفی محصولات جدید ایران خودرو

درمحصول پژو پارس بنزینی نیز افزایش ۴ میلیون و ۳۲۵ هزار تومانی اعمال و قیمت این خودرو در بهمن ماه ۱۶۹ میلیون و ۲۳۳ هزار و ۳۰۰ تومان تعیین شده است.

علاوه براین در بخش سمند نیز رشد قیمتها بیش از ۴ میلیون بوده است به نحوی که سمند ال ایکس با رشد ۴ میلیون و ۵۰۰ هزارتومانی در بهمن ماه با قیمت ۱۵۹ میلیون و ۷۶۱ هزار و ۲۰۰ تومان توسط ایران خودرو به فروش می رسد.

Iran Khodro price table on 19 Bahman 1400

جدول قیمت ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

 

علاوه براین خودرو هایما اس ۷ پلاس توربو شارژ اتوماتیک شاهد رشد ۶ میلیون تومانی قیمت بوده است به نحوی که قیمت این خودرو در بهمن ماه ۶۸۰ میلیون و ۹۹۶ هزار و ۲۰۰ تومان و دنا پلاس توربو شارژ با رشد ۹ میلیون تومانی با قیمت ۳۴۵ میلیون و ۶۸ هزار و ۹۰۰ تومان در بهمن ماه به مشتریان فروخته می شود.

بررسی ها نشان می دهد، افزایش جدید قیمتها بابت اجرای قانون جدید مالیات ارزش افزوده زا دیماه سال جاری است. بر اساس قانون جدید مالیات ارزش افزوده، مالیات و عوارض شماره گذاری خودروها براساس رتبه بندی انرژی که به تایید سازمان ملی استاندارد ایران رسیده مشمول مالیات و عوارض سبز شده است.

این نرخ از مالیات براساس رتبه انرژی محصولات از صفر تا پنج درصد برای خودروهای سواری و وانت دو کابین محاسبه و اعمال می‌شود. همچنین، بر اساس ماده ۳۰ قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، انتقال سند خودرو از کارخانه تولیدکننده به خریداران مشمول مالیات می‌شود. البته هرچند این مالیات توسط خودروساز وصول میشود، مبالغ دریافتی از مشتریان مرتبط با قوانین ابلاغی سازمان امور مالیاتی است و در نهایت به خزانه دولت واریز خواهد شد.

علت گرانی خودرو در ماه های اخیر

پیگیریها نشان میدهد، بحث مالیات سبز که از ۱۳ دی ماه سال جاری مطرح شده و به عنوان عوارض اخذ می‌شود، در واقع مالیات بر آلایندگی خودروها است. این آلایندگی نیز توسط سازمان ملی استاندارد تعیین می‌شود. نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که این مالیات را خودروسازها ابتدا دریافت کرده و پس از آن به حساب دولت واریز می‌کنند.

Iran Khodro price table on 19 Bahman 1400

جدول قیمت ایران خودرو در ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

بررسی قانون مالیات ارزش افزوده نشان میدهد، خودروهایی که به فرض در رده انرژی Eقرار گیرند مشمول دو درصد عوارض هستند. همچنین بر اساس ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده نیز یک درصد مالیات نقل و انتقال از خودروهای داخلی وصول خواهد شد.

بر اساس جدول ذیل ماده ۲۸ قانون مالیات ارزش افزوده، خودروهایی مثل پژو ۲۰۷ و رانا پلاس عملاً دارای رتبه انرژی A, Bبوده و عوارض آلایندگی برای آنها لحاظ نشده است. به این ترتیب تنها یک درصد مالیات نقل وانتقال بر اساس ماده ۳۰ قانون مذکور در نظر گرفته شده است.

اما دیگر خودروها مثل دنا پلاس توربو شارژ با مالیات ۹ میلیون تومانی از این بعد با قیمت تجمیعی ۳۴۵ میلیون تومان عرضه خواهد شد. بر این اساس با لحاظ مالیات سبز ۳ درصدی این خودرو عملاً رتبه انرژی آن F میباشد. برای این خودرو نیز مثل تمام خودروها لیست بالا مالیات یک درصدی نقل و انتقال لحاظ شده است.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی