جزئیات پرداخت یارانه ۱۰۰ هزارتومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ +اسامی مشمولان
جزئیات پرداخت یارانه ۱۰۰ هزارتومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ +اسامی مشمولان
عیدی رئیسی برای 22 بهمن 1400 امشب واریز می شود.

به گزارش سرویس اقتصادی نودادبرتر، برای اطلاع از جزئیات پرداخت یارانه ۱۰۰ هزارتومانی ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ و اسامی مشمولان با نودادبرتر همراه باشید.

با دستور رئیس جمهور، یک میلیون ریال یارانه طرح حمایت معیشتی تا ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه واریز می شود.

معرفی مشمولان یارانه ۱۰۰ هزاری ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

Introducing the beneficiaries of subsidies of 100 thousand 22 Bahman 1400

معرفی مشمولان یارانه ۱۰۰ هزاری ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها گفت: برحسب دستور ریاست محترم جمهوری، آیت الله دکتر رئیسی و به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی،

این یارانه به حساب سرپرستان دهک های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش و مستمری بگیران سازمان های حمایتی نظیر کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی کشور در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه واریز می شود.

میزان پرداختی یارانه ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

امید حاجتی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه ها با تبریک چهل و سومین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از پرداخت مبلغ یک میلیون ریال طرح یارانه حمایت معیشتی به ازای هر یک از اعضای خانواده و به حساب سرپرستان دهک های اول تا چهارم به انضمام افراد تحت پوشش های حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه خبر داد.

وی با اعلام این خبر افزود: این مبلغ به جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه و به مناسبت سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و برحسب دستور ریاست محترم جمهور، دکتر آیت الله رئیسی به حساب این سرپرستان واریز می شود.

وی یادآور شد: این مرحله از واریز براساس دهک های شناسایی شده و اقشار آسیب پذیر جامعه توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور صورت گرفته، پرداخت می شود.

واریز یارانه نقدی بهمن ۱۴۰۰

زمان واریز صدوسی‌ودومین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه ۱۴۰۰، توسط سازمان هدفمندی یارانه‌ها اعلام شد.

به گزارش ایمنا، براساس اطلاعیه سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، صدوسی‌ودومین مرحله یارانه نقدی مربوط به بهمن ماه ۱۴۰۰ به‌ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ روز چهارشنبه (بیستم بهمن ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و قابل برداشت خواهد بود.

همچنین طبق اطلاعیه این سازمان بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا و اطلاع‌رسانی‌های قبلی، این ماه بیستمین قسط از اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات را دریافت کرده‌اند، کسر خواهد شد.

طبق آخرین آمار موجود بیش از شش میلیون و ۹۹۳ هزار و ۳۸۰ سرپرست خانوار در دو مرحله پرداخت تسهیلات به یارانه‌بگیران معیشتی، از تسهیلات یک میلیون تومانی بهره‌مند شده‌اند.


مطالب مرتبط:


واریز حقوق و عیدی در اسفند ۱۴۰۰؟

همزمان با واریز یارانه نقدی، سازمان تامین اجتماعی باید واریز حقوق بهمن ماه بازنشستگان را آغاز کند. حقوق بازنشستگاه براساس حروف الفبا واریز می‌شود. واریزی‌ها از روز ۲۰ بهمن ماه آغاز می‌شود و تا پایان ماه ادامه دارد.

قاعدتا باید همزمان با واریز حقوق بهمن ماه عیدی نیز واریز شود. تاکنون دولت مبلغ عیدی بازنشستگان را اعلام نکرده است اما مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی می‌گوید که آمادگی پرداخت عیدی وجود دارد.

میزان عیدی بازنشستگان را هیات وزیران مشخص می‌کند، جلسه هیات دولت فردا برگزار می‌شود. احتمال این که در جلسه فردا میزان عیدی بازنشستگان نیز مشخص شود زیاد است.

در خصوص میزان عیدی بازنشستگان چند سناریو وجود دارد. یکی این که به میزان پارسال عیدی پرداخت شود که همان ۱٫۵ میلیون تومان است. سناریو بعدی این است که همانند سال‌های قبلی اندکی به یارانه سال قبل اضافه کند که با افزایش ۱۵ درصدی میزان عیدی حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

سناریو دیگر افزایش عیدی به میزان تورم است که البته سناریو ضعیفی است. تورم در حال حاضر ۴۲ درصد است، با افزایش ۴۲ درصدی مبلغ عیدی امسال دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومان برآورد می‌شود.

حذف یارانه ها به کجا رسید؟

Where did the elimination of subsidies go?

حذف یارانه ها به کجا رسید؟

سخنگوی دولت درباره حذف یارانه دهک‌های بالای جامعه گفت: حذف یارانه دهک های پر درآمد متاثر از نظام توزیع یارانه است. دهک بندی خانوارها به صورت مستمر باید بروز رسانی شود. توزیع یارانه غیرنقدی هم جز معایب این نظام توزیع یارانه است. معمولا در این شرایط پرمصرف ها یارانه بیشتری مصرف می کنند. منتظر تصمیم مجلس در این زمینه هستیم.

« براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون، ضمن دهک‌بندی درآمدی همه خانوارهای یارانه‌بگیر، یارانه نقدی و طرح معیشتی خانوارهای پر درآمد را حذف کند.

سرپرستان خانوارهای معترض به حذف یارانه می ‌توانند در سامانه الکترونیکی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت نام کرده تا به آن رسیدگی شود.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی