مهرداد سراجی جانشین عزیزی خادم می شود؟ + مصاحبه و سوابق
مهرداد سراجی جانشین عزیزی خادم می شود؟ + مصاحبه و سوابق
مهرداد سراجی مدیرعامل سایپا از سوی هیئت رئیسه به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال انتخاب و تا زمان برگزاری مجمع امور فدراسیون را در دست خواهد داشت.

به گزارش سرویس ورزشی نودادبرتر، برای آشنایی با مهرداد سراجی جانشین عزیزی خادم و همچنین مصاحبه و بیوگرافی مهرداد سراجی با نودادبرتر همراه باشید.

جزئیات انتخاب موقت مهرداد سراجی به جای عزیزی خادم

Details of the temporary selection of Mehrdad Seraji instead of Azizi Khadem

جزئیات انتخاب موقت مهرداد سراجی به جای عزیزی خادم

 

بعد از ۱۰ روز پرماجرا و پرخبر در حوالی فدراسیون فوتبال، از ساعت ۹ صبح امروز (پنج‌شنبه) در ساختمان مرکز ملی فوتبال،

جلسه هیئت‌رئیسه با حضور ۹ عضو با موضوعیت عزل شهاب‌الدین عزیزی‌خادم آغاز شده و در نهایت با رأی اکثریت هیئت‌رئیسه،

عزیزی‌خادم از سمت خود به‌صورت موقت کنار رفت.

دستورکار دوم جلسه امروز بعد از عزل رئیس فدراسیون فوتبال، انتخاب سرپرست ریاست بود؛

سوابق و بیوگرافی مهرداد سراجی

آن‌هم در شرایطی که در روزهای گذشته نام مهرداد سراجی به‌عنوان گزینه احتمالی سرپرستی ریاست فدراسیون فوتبال به میان آمده بود.

مدیرعامل باشگاه سایپا که در دولت نهم به سمت مشاور و مدیرکل دفتر رئیس سازمان تربیت‌بدنی در دوره ریاست علی سعیدلو بر سازمان تربیت‌بدنی مشغول فعالیت بود و در رزومه کاری‌اش مدیرکل دفتر معاونت اجرایی رئیس جمهور، مدیرکل دبیرخانه مرکزی نهاد ریاست جمهوری و معاون پیگیری دفتر شهرداری تهران به‌چشم می‌خورد، حالا مهم‌ترین سمت دوران کاری خود را عهده‌دار شده است.

جزئیات عزل عزیزی خادم

سراجی تا زمان تشکیل جلسه مجمع برای بررسی موضوع عزل شهاب‌الدین عزیزی‌خادم مسئولیت اداره‌‌ فدراسیون فوتبال را برعهده دارد که احتمالا مجمع در خردادماه سال آینده برگزاتر می‌شود.

او که در دوره مدیریتش بر باشگاه سایپا، روزهای خوبی را در این باشگاه نگذرانده و انتقادات زیادی نسبت به مدیریت سراجی مطرح شده بود، حالا باید در سطح عالی مدیریت فوتبال در فدراسیون فعالیت کند و موقتاً جانشین شهاب‌الدین عزیزی‌خادم شده است.

باید دید در دوره مدیریت مهرداد سراجی که تیم ملی فوتبال ایران دو مسابقه حساس مقابل کره‌جنوبی و لبنان خواهد داشت،

چه اقداماتی در فدراسیون فوتبال انجام می‌شود و آیا سراجی می‌تواند انتقادات خود از فدراسیون فوتبال در دوره ریاست عزیزی‌خادم را با مدیریت خود به حداقل برساند و به‌نوعی در مسیر مخالف اقدامات رئیس معزول فدراسیون فوتبال قدم بردارد یا خیر.

جزئیات لغو محرومیت مهرداد سراجی

با دستور کمیته استیناف فدراسیون فوتبال، محرومیت مدیرعامل سایپا و عضو هیات رییسه این فدراسیون از هرگونه فعالیت فوتبالی لغو شد.

کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به محض دریافت درخواست تجدیدنظرخواهی مهرداد سراجی نسبت به حکم کمیته اخلاق که او را به مدت ۶ ماه از هر گونه فعالیت فوتبالی محروم کرده بود، این دستور را لغو کرده است و در نتیجه او مشکلی برای حضور در جلسه اخیر هیات رییسه این فدراسیون نخواهد داشت.

با این حکم و در آستانه برگزاری جلسه هیات رییسه برای عزل عزیزی خادم، سراجی برای رای دادن در این جلسه مشکلی نخواهد داشت.

علاوه بر پنج نفر فعلی (براتی، اصولی، موسوی، رضاییان و سراجی) که خواهان برکناری عزیزی خادم شده اند، اگر یک نفر دیگر از میان ماجدی، افشاریان، حیدری و عزیزی خادم هم به جمع مخالفان عزیزی خادم اضافه شوند، برکناری رئیس فدراسیون در جلسه هیات رییسه نهایی خواهد شد.

ماجرای محرومیت مهرداد سراجی

در مورد بیوگرافی مهرداد سراجی آمده :مهرداد سراجی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و مدیرعامل باشگاه سایپا با حکم کمیته اخلاق ۶ ماه از هرگونه فعالیت مرتبط با فوتبال محروم شد.

یک منبع آگاه در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان این خبر را تایید کرد.

سراجی به همراه برخی دیگر از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال در روزهای اخیر خواهان عزل شهاب الدین عزیزی خادم (رئیس فدراسیون فوتبال) بودند.


مطالب مرتبط:


عملکرد مهرداد سراجی

Performance of Mehrdad Seraji

عملکرد مهرداد سراجی

تابناک نوشت: عملکرد مهرداد سراجی در باشگاه سایپا بعداز سقوط تیم والیبال نارنجی‌ها مورد اعتراض کارکنان قرار گرفته است و

آنها از صبح روز دوشنبه دست به اعتصاب زده‌اند.

طبق اعلام علیرضا دهقانی گزارشگر ورزشی صداوسیما ، بعد از سقوط تیم فوتبال سایپا به لیگ یک در فصل گذشته،

انحلال تیم فوتسال بانوان باشگاه و حالا سقوط تیم پر افتخار والیبال سایپا و تصمیمات عجیب و غریب سرمربی تیم فوتبال بزرگسالان جهت جذب بازیکن جدید

در نیم فصل دوم و آزاد کردن بازیکنانی مانند مهیار جباری و عارف حاج عیدی و امید دره که سابقه بازی در لیگ برتر بهمراه سایپا را داشته اند و

جز سرمایه های نارنجی پوشان بوده اند که مربیان سایپا جهت پرورش این قبیل بازیکنان و ترانسفر آنان به تیم‌های بهتر زحمات زیادی را متحمل شده بودند،

موجی از نگرانی در کارکنان باشگاه سایپا را بوجود آورد و باعث اعتراض آنها به وضعیت وخیم باشگاه شد.

مهرداد سراجی در سایپا

کارکنان سایپا صبح دوشنبه و بدون هماهنگی با مدیرعامل باشگاه درب اتاق‌های خود را باز نکرده و همگی در کلبه خورشید باشگاه سایپا تحصن کرده و

خواستار تصمیمات مدیران کارخانه سایپا برای جلوگیری از فروباشی و انحلال باشگاه شده اند.

در این میان سراجی که با حکم محرومیت از سوی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال هم مواجه شده، هنوز موفق به نقض آن رای نشده است و

اعتراض خودجوش کارکنان باشگاه هم می‌تواند به نوعی تلافی عملکرد او در این مجموعه باشد که در آستانه جلسه مهم پنجشنبه در هیات‌رئیسه فدراسیون ،

باعث کاهش شانس انتخاب سراجی به عنوان سرپرست موقت خواهد شد.

مدیرعامل مورد غضب کارکنان و مشاور سابقا رسانه‌ای اش که به گفته کارکنان یکی از عوامل سقوط تیم فوتبال بزرگسالان بوده، سعی کردند با

وعده وعید به کارکنان جلوی ادامه اعتراض آنها را بگیرند و به گفته کارکنان مشاور معروف تقصیرات را به گردن یکی از عوامل سابق کارخانه که

به تازگی رئیس هیئت مدیره شده است انداخت!

به نوشته این گزارشگر تلویزیون، در انتهای این ماجرا از قول مهرداد سراجی به کارکنان باشگاه گفته شده است که

روز ۵شنبه به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال معرفی می‌شود و از اول هفته آینده دیگر ضرورتی براب حضور در باشگاه سایپا نخواهد داشت!


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : آیدا رضایی