میرشاد ماجدی رئیس فدراسیون فوتبال کیست؟ + مصاحبه و سوابق
میرشاد ماجدی رئیس فدراسیون فوتبال کیست؟ + مصاحبه و سوابق
میرشاد ماجدی رئیس فدراسیون فوتبال شد.

به گزارش سرویس ورشی نودادبرتر، برای اطلاع از سوال میرشاد ماجدی کیست و همچنین مصاحبه و سوابق اش با نودادبرتر همراه باشید.

جزئیات انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان ریس فدراسیون فوتبال

Details of selecting Mirshad Majedi as President of the Football Federation

جزئیات انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان ریس فدراسیون فوتبال

پس از عزل موقت شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال، اعضای هیئت رئیسه در اولین تصمیم خود مهرداد سراجی را تا زمان برگزاری مجمع به‌عنوان سرپرست انتخاب کردند، اما این تصمیم در نهایت تغییر کرد.میرشاد ماجدی کیست در ادامه به این موضوع می پردازیم

درحالیکه صبح امروز پس از رای عزل هیات رییسه فدراسیون برای عزیزی خادم، شنیده می شد مهرداد سراجی به عنوان سرپرست و جانشین عزیزی خادم انتخاب شده، حالا در چرخشی عجیب نام میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست جدید فدراسیون فوتبال مطرح شد.

جلسه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که از ساعت ۹ صبح امروز (پنجشنبه) در آکادمی ملی فوتبال آغاز شده، پس از بحث و تبادل‌نظر به انتخاب سرپرستی جدید منتهی شد تا میرشاد ماجدی تا زمان برگزاری مجمع، سکان هدایت فدراسیون فوتبال را بر عهده بگیرد.

به این ترتیب میرشاد ماجدی به‌عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال سه ماه فرصت دارد که مجمع را برگزار کند تا تصمیم عزل شهاب‌الدین عزیزی خادم در مجمع رأی‌گیری شود.

کمتر کسی تصور می‌کرد خروجی جلسه چند ساعته اعضای هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال که برای عزل عزیزی خادم شکل گرفته بود در ساعت ١٧ امروز با اعلام سرپرستی میرشاد ماجدی همراه شود.

مهاجم اسبق استقلال که طی سالیان اخیر بیشتر در جایگاه مدیریتی کار را در تیم‌های استقلال، خونه به خونه بابل و حتی کمیته آموزش فدراسیون فوتبال دنبال کرده بود، فارغ‌التحصیل رشته مدیریت راهبردی در ورزش در مقطع دکترا است.

نحوه انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال

احسان اصولی در پایان جلسه اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: در این جلسه که ۹ ساعت طول کشید در مورد برکناری رئیس فدراسیون فوتبال جمع بندی شد و دفاعیات ایشان هم شنیده شد. در نهایت موضوع به رای گیری گذاشته شد که از هشت نفر حاضر در جلسه به اتفاق آرا عزل موقت عزیزی خادم را تایید کردند.

وی ادامه داد: براساس اساسنامه نواب اول دوم و سوم می توانند جانشین رئیس فدراسیون شوند و نقش سرپرست را داشته باشند. خانم موسوی مسئولیت سرپرستی را نپذیرفتند و با توجه به این که در اساسنامه آمده است بعد از نواب اول و دوم و سوم باسابقه ترین فرد به عنوان سرپرست انتخاب می شود و اعضا از این نظر مساوی بودند موضوع به رای گیری گذاشته شد که در نهایت میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست انتخاب شد.

اصولی در مورد دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز گفت: ایشان به کارش ادامه خواهد داد و اعضای هیات رئیسه هم بر این موضوع تاکید کردند.

چرا اسم سراجی منتشر شد؟

وی در مورد این که چرا ابتدا سراجی به عنوان سرپرست انتخاب شد و بعد از آن میرشاد ماجدی انتخاب شد گفت: در طول جلسه اخباری بیرون می آمد که گمانه زنی بود و نمی دانم چرا بیرون می آمد. از این به بعد من خدمت رسانه ها خواهم بود و به عنوان سخنگو فعالیت خواهم کرد.

این عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: ما اردیبهشت ماه را در گذشته انتخاب کرده بودیم که باید دستور جلسه تغییراتی داشته باشد و در اولین فرصت مجمع را تشکیل خواهیم داد. در آن جلسه عزل موقت را به رای خواهیم گذاشت. تصمیم گیرنده اعضای مجمع هستند. باید دستور جلسه تغییر کند و براساس اساسنامه برگزار خواهد شد.

اصولی در مورد افرادی که با عزیزی خادم در فدراسیون فوتبال حضور پیدا کرده اند گفت: در مورد این مسائل میرشاد ماجدی تصمیم خواهد گرفت. قطعا بررسی های لازم در این مورد صورت خواهد گرفت. دیدگاه مدیریتی جدیدی را فدراسیون فوتبال تجربه خواهد کرد.

وی در مورد اقدام هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای برکناری عزیزی خادم گفت: اختیاری بوده که از سوی مجمع به هیات رئیسه داده شده بود. هر جا هیات رئیسه انحرافی را احساس کند می تواند ورود داشته باشد. این می تواند یک اقدام نو و جدید بود و ان شالله پیام این اقدام که اتکا به خرد جمعی و گروهی خواهد بود در آینده تاثیرگذار خواهد بود.

اولین واکنش فدراسیون فوتبال آسیا به انتخاب میرشاد ماجدی به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال

شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، پس از انتخاب ماجدی به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال، به وی تبریک گفت و برای ایشان و فوتبال ایران در مسیر پیش رو آرزوی موفقیت کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دقت جلسه امروز هیات‌رئیسه را دنبال کرده و با دستور این نهاد عالی فوتبالی در آسیا براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال، حیدر بهاروند و حمیدرضا مهرعلی از حضور در جلسه هیات‌رئیسه منع شده بودند.

گفتنی است که میرشاد ماجدی ساعتی پیش با تصمیم رسمی اعضای هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال به عنوان سرپرست موقت و جانشین شهاب‌الدین عزیزی‌خادم تا روز برگزاری مجمع فدراسیون فوتبال برگزیده شد.

بیوگرافی کامل میرشاد ماجدی

Full biography of Mirshad Majedi

بیوگرافی کامل میرشاد ماجدی

میرشاد ماجدی کیست: سید میرشاد ماجدی متولد ۱۳۵۳/۹/۲۳ است

خانواده

نام پدر میرشاد ماجدی سید مصطفی است

ازدواج میرشاد ماجدی

میرشاد ماجدی سالهاست ازدواج کرده و متاهل است


بیشتربخوانید:


مدرک تحصیلی میرشاد ماجدی

 • لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه تربیت معلم
 • فوق لیسانس مدیریت ورزش از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج
 • فارغ‌التحصیل دکترا رشته مدیریت راهبردی در ورزش

سوابق بازی میرشاد ماجدی

 • – شرکت در مسابقات نوجوانان آسیا( تهران ) همراه با تیم ملی فوتبال نوجوانان
 • – شرکت در مسابقات جوانان آسیا( ابوظبی ) همراه با تیم ملی فوتبال جوانان
 • – تیم ملی فوتبال جوانان همراه با تیم ملی فوتبال المپیک
 • – قهرمان آسیا و نایب قهرمان آسیا( بنگلادش ، قطر ) همراه با تیم فوتبال استقلال
 • – پنجم جهان و کاپیتان تیم ملی دانشجویان ایران
 • – قهرمان و نایب قهرمان لیگ تایلند با تیم TOT ، TERO ، TOBACCO
 • – قهرمان چهارم جهان با تیم ملی فوتسال ایران
 • – دعوت شده به مسابقات اکو با تیم ملی فوتبال بزرگسالان ایران

———————————

دوره های آموزشی

 1.  دوره مربیگری فوتبال درجه D
 2.  ” فوتبال درجه C از AFC
 3.  ” ” درجه B از AFC
 4.  ” ” درجه A از AFC
 5.  ” level A فوتسال از AFC
 6.  دوره مدرسی فوتبال ( Futuro III ) از FIFA
 7.  ” مربیگری فوتبال level A از فدراسیون آلمان
 8.  ” مدیریت ورزشی زیر نظر فدراسیون فوتبال ایران

—————————-

سوابق اجرایی

 1.  مشاور عالی تیم ملی فوتسال تایلند
 2.  مدیر تیمهای ملی فوتسال پایه ایران
 3.  مدیر اجرائی تیم ملی فوتبال بزرگسالان در جام ملتهای آسیا ۲۰۰۷
 4.  سرپرست تیم ملی فوتبال جوانان ایران ۲۰۰۷-۲۰۰۸
 5.  رئیس دبیرخانه LOC مسابقات نوجوانان آسیا ۲۰۰۷ تهران
 6.  مدیر تیمهای فوتبال پایه استقلال
 7.  قائم مقام باشگاه پیکان از ۱۳۸۷ لغایت ۱۳۸۹
 8.  کارشناس فوتبال در شبکه های مختلف رادیوئی و تلویزیونی جمهوری اسلامی ایران
 9.  رئیس دپارتمان فنی و توسعه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران
 10.  مدیر تیم فوتبال بزرگسالان استقلال
 11.  رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

 

سوابق قبل از ریاست فدراسیون فوتبال

میرشاد ماجدی کیست: سرپرست کنونی فدراسیون فوتبال ایران ، بازیکن پیشین فوتبال در تیم‌هایی از جمله باشگاه فوتبال استقلال تهران و همچنین سرپرست سابق باشگاه استقلال تهران، باشگاه فوتبال خونه به خونه و کمیته جوانان فدراسیون فوتبال ایران می‌باشد.

ماجدی عضو سابق هیئت مدیره باشگاه استقلال تهران بود که در تاریخ ۷ دی ۱۳۹۸ از سمت خود استعفا کرد. وی مسئول کمیته آموزش فدراسیون فوتبال نیز می‌باشد. در آذر ماه سال ۱۳۹۸ وی در رستوران آرمانی استان قزوین در مراسم اختتامیه مربیگری درجه B آسیا شرکت کرد.او اصالت گیلک و رشتی دارد. [۵] همچنین در انتخابات دوره جدید فدراسیون فوتبال که در تاریخ ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ انجام شد میرشاد ماجدی با ۲۰ رای به عنوان یکی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ایران انتخاب شد.

در پی عزل موقت عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال ماجدی در مورخه ۲۸ بهمن ۱۴۰۰ به عنوان سرپرست فدراسیون فوتبال انتخاب شد.میرشاد ماجدی کیست در ادامه مصاحبه اخیر آقای ماجدی را می بینید.

مصاحبه میرشاد ماجدی

Mirshad Majedi and Mr. Pele

میرشاد ماجدی در کنار پله

میرشاد ماجدی پیش از ریاست فدراسیون فوتبال در کسوت رئیس کمیته جوانان و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مصاحبه درباره تیم ملی گفت:

همانطور که می‌دانید بحث میزبانی برای ما بسیار مهم بوده و در همین راستا عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال با برنامه ریزی های مختلف و

مذاکرات گوناگون در ساختار رسمی و غیر رسمی برگزار کرد، توانستیم موانعی که برای میزبانی مقابل‌مان بود، را تقریباً برداریم.

وی ادامه داد: همه نکاتی که AFC در خصوص بحث میزبانی از فدراسیون فوتبال ایران خواسته را رعایت کردیم. در این راستا جلسات و

مذاکرات بسیار زیادی برگزار شده و تقریباً به انتهای خود رسیده است. فقط مشکلی که بر سر راه وجود دارد، مبلغی است که صدا و سیما

باید بابت حق پخش تلویزیونی به کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت کند. در واقع AFC میزبانی در تمامی رده‌ها را منوط به پرداخت این وجه کرده است.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: تا جایی که می دانم اکنون رئیس فدراسیون مذاکرات خوبی با صدا و سیما داشته و

امیدوارم با درایتی که مسئولان صدا و سیما در خصوص اتخاذ رویه‌ای برای پرداخت وجه حق پخش به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیش خواهند گرفت،

میزبانی تیم ملی

میزبانی مسابقات تیم ملی را بر عهده داشته باشیم و قول همکاری لازم را بدهند تا این بحث ملی را زودتر رفع کنیم.

ماجدی در پایان گفت: اگر تا چند روز آینده این مبلغ پرداخت نشود، میزبانی از ما گرفته می‌شود. خواهش من این است که با تدابیری که

مسئولان صدا و سیما اتخاذ می‌کنند، در اسرع وقت با هماهنگی‌هایی که با فدراسیون می‌شود، مبلغ درخواستی afc را پرداخت کنیم و

مانند گذشته میزبانی را در استادیوم آزادی برعهده بگیریم. علاقه مندان به فوتبال می‌دانند زمانی که در ایران بازی می‌کنیم بدون شک از

بسته‌های میزبانی و کارهایی که در کشور می‌توانیم به راحتی انجام بدهیم، برای اینکه صرف و صلاح تیم ملی فوتبال کشورمان باشد،

می‌توان استفاده بهینه کرد. امیدوارم با هماهنگی‌هایی که انجام می‌شود این مبلغ پرداخت شود تا از میزبانی محروم نشویم.


مطالب مرتبط:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
 • نویسنده : آیدا رضایی