آشنایی با سریال نجلا ۲ + اسامی بازیگران و زمان پخش نوروز ۱۴۰۱
آشنایی با سریال نجلا ۲ + اسامی بازیگران و زمان پخش نوروز ۱۴۰۱
سریال نجلا در فصل دوم از فروردین 1401 از شبکه 3 پخش می شود.

به گزارش سرویس فرهنگ و هنر نودادبرتر، برای آشنایی با سریال نجلا ۲ و همچنین اسامی بازیگران و زمان پخش نوروز ۱۴۰۱ با نودادبرتر همراه باشید.

نجلا نیز عنوان سریالی است که فصل نخست آن در اربعین سال ۹۹ از شبکه سه پخش شد.

زمان پخش سریال نجلا ۲

Najla 2 serial airing time

زمان پخش سریال نجلا ۲

سریال نجلا۲ از شبکه ۳ از ساعت ۲۰:۴۵ از فروردین ۱۴۰۱ پخش می شود.

تغییرات سریال نجلا ۲

در این سریال که به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه کنندگی سعید سعدی تولید شده است، حسام منظور، محیا دهقانی، ‌آزیتا حاجیان، ملیکا شریفی نیا، هدایت هاشمی، سید مهرداد ضیایی، سوگل طهماسبی از بازیگران این سریال در فصل دو هستند. همچنین سارا رسول زاده بازیگر نقش نجلا در فصل نخست بود که در فصل دو جای خود را به محیا دهقانی داد.

قصهٔ سریال نجلا در سال ۱۳۵۸ می‌گذرد. نجلا در اوضاع آشفته و نا امنی ها به عبد که عاشق او شده وعده‌ای می‌دهد که طی آن اگر عبد بتواند او را از مرز ایران و عراق رد کند و به زیارت اربعین برسد، در قبال عشقش به او پاسخ مثبت می‌دهد، اما همهٔ این‌ها در طول مسیر دست‌خوش اتفاق‌هایی می‌شود.

«حسین امیرجهانی» نویسنده این سریال درباره قصه فصل دو نجلا به خبرنگار فارس گفت: قصه فصل دو، حوالی سال های ۵۸ و ۵۹ است و بازه زمانی یکساله در ادامه داستانی است که در فصل یک اتفاق افتاد. در این فصل قصه از مسیر بازگشت از کربلا به نجف روایت می شود و تمرکز آن بیشتر روی حصر آبادان است.

وی ادامه داد: محاصره آبادان مساله ای است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده است و اهمیت آن زیر سایه اشغال خرمشهر مانده است. البته نجلا یک سریال عاشقانه است که همچنان در بستر تاریخی و حوادث جذاب و گیرا روایت می شود.

علت تغییر نقش نجلا در فصل دوم محیا دهقانی

The reason for changing Najla's role in the second season to Mahya Dehghani

علت تغییر نقش نجلا در فصل دوم به محیا دهقانی

طراح و نویسنده این سریال درباره تغییر بازیگر نقش اصلی «نجلا»  و آشنایی با سریال نجلا ۲ گفت:

درست است که مردم با بازیگر قبلی نقش نجلا ارتباط برقرار کرده بودند اما معتقدم مردم بیشتر شخصیت نجلا برایشان مهم بود و

عاشق کارکتر نجلا بودند نه ایفاگر بازیگر آن. خانم محیا دهقانی هم به خوبی از پس این نقش که در فصل دوم از پیچیدگی های

شخصیتی بیشتری برخوردار شده بر آمده است. به همین خاطر همانطور که مخاطبین در فصل یک با کارکتر نجلا همذات پنداری کرده و

با او همراه شده اند در فصل دو نیز با عاشقانه نجلا و عبد همراه خواهند شد.

معرفی سریال نجلا ۲

نجلا مجموعهٔ تلویزیونی مناسبتی است به کارگردانی خیرالله تقیانی پور و تهیه‌کنندگی سعید سعدی که در آبادان، شادگان و تهران ساخته شده‌است.

نخستین قسمت از این مجموعه روز پنجشنبه ۱۷ مهر ماه سال ۱۳۹۹، مصادف با اربعین حسینی ۲۰ صفر، ساعت ۲۰:۴۵ روی آنتن شبکهٔ سه سیما رفت.

در آستانهٔ پخش، از نخستین تیزر این مجموعه که توسط محمد واحد ساخته شده نیز رونمایی شد. ساخت فصل دوم این سریال تایید شد. فصل دوم این مجموعه در توروز ۱۴۰۱ از شبکه سه پخش خوا هد شد


مطالب مرتبط:


اسامی بازیگران سریال نجلا ۲

The names of the actors of Najla 2 series

اسامی بازیگران سریال نجلا ۲

حسام منظور، سارا رسول‌زاده در نقش نجلا۱، محیا دهقانی در نقش نجلا۲، ملیکا شریفی‌نیا، مصطفی ساسانی، سوگل طهماسبی، جواد پورزند، علی غابشی، مرتضی شاه‌کرم، وحید نفر،

بدرالسادات برنجانی، محسن پوشانی، محسن سلیمانی، سجاد دیرمینا، ابراهیم گله‌دارزاده و با هنرمندی هدایت هاشمی، سیدمهرداد ضیایی

و آزیتا حاجیان از بازیگران این سریال بودند که اغلب آن‌ها در فصل دو نیز حضور دارند.

خلاصهٔ داستان سریال نجلا۲

آشنایی با سریال نجلا ۲: اغلب لوکیشن‌های این سریال در آبادان و تهران قرار داشت. گروه تولید برای سهولت در رفت و آمد عوامل و شرایطی که کرونا بر آن‌ها تحمیل کرده بود،

تصمیم گرفتند سکانس‌های عراق را در بوستان ولایت تصویربرداری کنند. به همین منظور برای طبیعی درآمدن این سکانس‌ها برای

بخشی از صحنه‌ها دکورسازی صورت گرفت. اما هنوز معلوم نیست برای فصل دو نیز گروه در تهران دکورسازی می‌کنند یا به اهواز و آبادان می‌روند!

حسام منظور که با بازی در نقش شازده قجر در سریال بانوی عمارت به شهرت رسید، در این سریال نقش مردی آبادانی به نام عبد را ایفا می‌کرد

که دلباخته نجلا شده بود. با اینکه شمایل ظاهری منظور در این سریال با سریال بانوی عمارت و برادر جان یکی بود، اما در بازی،

تفاوت‌های بسیاری را به تصویر کشیده بود

قصهٔ سریال نجلا به یک پسر عاشق در آن اوضاع آشفته و نا امنی‌ها وعده‌ای می‌دهد که طی آن اگر پسر بتواند او را از مرز ایران و عراق رد کند و به زیارت اربعین برسد، در قبال عشقش به او پاسخ مثبت می‌دهد، اما همهٔ این‌ها در طول مسیر دست‌خوش اتفاق‌هایی می‌شود.

نقش بازیگران سریال نجلا ۲

بازیگر نقش
حسام منظور عبد دشتی
سارا رسول‌زاده نجلا۱
آزیتا حاجیان سلیمه
ملیکا شریفی‌نیا شیرین
هدایت هاشمی عدنان
سیدمهرداد ضیایی شیخ ابراهیم
سوگل طهماسبی ثریا
مصطفی ساسانی عطا
جواد پورزند عمو اکبر
علی غابشی جابر
امین میری عامر
مرتضی شاه‌کرم مصطفی
وحید نفر امجد
محیا دهقانی نجلا۲
عبدالرضا نصاری ابویحیی
یاسمین بدوی آسیه
محمود بیاتی منصور
بدرالسادات برنجانی صغری
ابراهیم گله‌دارزاده سروان محبی
محسن پوشانی شعبان
محسن سلیمانی صمدی
سجاد دیرمینا احمد

 

برای اولین بار نام فصل دوم «نجلا» برای پخش نوروزی در این گزارش مطرح و به تحلیل رقابت این سریال با «زیرخاکی۳» هم پرداخته شد. بسیاری از رسانه‌ها مجموعه «جناب‌عالی» را سریال نوروزی شبکه سه می‌دانستند که دو روز بعد حضور فصل دوم «نجلا» به‌عنوان سریال نوروزی، از سوی شبکه سه مورد تأیید قرار گرفت.

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه از انتخاب قطعی سریال «نجلا۲» به‌کارگردانی خیرالله تقیانی‌پور برای نوروز ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: با توجه به اینکه نوروز ۱۴۰۱ و ماه رمضان با یکدیگر پیوستگی دارند فصل دوم سریال «نجلا» در قالب یک مجموعه ۴۰قسمتی تولید شده است که پخش این سریال از اول فروردین سال آتی آغاز می‌شود و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

موضوع نجلا از کجا شکل گرفت؟

وی اضافه کرد: سریال «نجلا» یک داستان ملودرام عاشقانه دارد و از بازیگران و عواملی حرفه‌ای بهره گرفته است. داستان این سریال به قبل از جنگ تحمیلی برمی‌گردد و لوکیشن‌های تصویربرداری این مجموعه در این یک سال، در ایران و خارج از کشور است و بخش‌های خارج از ایران شامل نجف، عراق و کربلا می‌شود.

یکی از اتفاقاتی که کار را برای مجموعه‌های رمضانی سخت می‌کند جاافتادن این مجموعه روی آنتن است، چرا که آن زودتر از دیگر سریال‌های رمضانی پخش خود را آغاز می‌کند و عقبه خوب محتوایی و استقبال مخاطبان از فصل اول «نجلا» می‌تواند رقیبی جدّی هم برای ایام نوروز و هم به‌مراتب مدعی پیروزی در ماراتن سریال‌های ماه رمضان باشد.

حسام منظور، محیا دهقانی، ‌آزیتا حاجیان، ملیکا شریفی‌نیا، هدایت هاشمی، سید مهرداد ضیایی و سوگل طهماسبی از بازیگران این سریال در فصل دو هستند، همچنین سارا رسول‌زاده بازیگر نقش نجلا در فصل نخست بود که در فصل دوم جای خود را به محیا دهقانی داد.

قصه سریال نجلا در سال ۱۳۵۸ می‌گذرد. نجلا در اوضاع آشفته و ناامنی‌ها به عبد که عاشق او شده است وعده‌ای می‌دهد که طی آن اگر عبد بتواند او را از مرز ایران و عراق رد کند و به زیارت اربعین برسد، در قبال عشقش به او پاسخ مثبت می‌دهد، اما همه این‌ها در طول مسیر دست‌خوش اتفاق‌هایی می‌شود. اما قصه فصل دوم از مسیر بازگشت از کربلا به نجف روایت می‌شود و تمرکز آن بیشتر روی حصر آبادان است. نجلا سریال عاشقانه‌ای را روایت می‌کند که همچنان در بستر تاریخی و حوادث، جذاب و گیرا، کاراکترهایش را پیش می‌برد.

معرفی عوامل سریال نجلا ۲

  • نویسنده مهدی حمزه، حسین امیرجهانی، هادی قربانی
  • کارگردان خیرالله تقیانی پور

بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
  • نویسنده : آیدا رضایی