نتیجه دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / استقلال می برد یا پرسپولیس؟
نتیجه دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ / استقلال می برد یا پرسپولیس؟
تیم استقلال و پرسپولیس دربی 98 خود را در 26 اسفند 1400 با هم برگزار می کنند.

به گزارش سرویس ورزشی نودادبرتر، برای اطلاع از نتیجه دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ و همچنین پاسخ به سوال استقلال می برد یا پرسپولیس؟ با نودادبرتر همراه باشید.

ساعت برگزاری دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

دربی ۹۸ در روز ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه بین دو تیم پرسپولیس و استقلال برگزار می شود.

کارشناسان به پیش بینی و بررسی و نتیجه دیدار استقلال و پرسپولیس پرداختند.

نتیجه دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ چیست؟

What is the result of the derby on March 17, 2014?

نتیجه دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ چیست؟

اکثر کارشناسان نتیجه دیدار استقلال و پرسپولیس را نامشص پیش بینی کردند و معتقدند بازی سختی برای دو تیم است و هر تیم این بازی را ببرد قهرمان لیگ می شود.

پیش بینی دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

فرکی: دربی پیش‌رو کاملا غیرقابل پیش‌بینی است

پیشکسوت فوتبال ایران و سرمربی اسبق سپاهان مدعی است (نتیجه دربی ۲۶ اسفند) که دربی پیش‌رو با توجه به شرایط فنی دو تیم کاملا غیرقابل پیش‌بینی خواهد بود.

حسین فرکی در خصوص شرایط این روزهای لیگ برتر و دیدار حساسی که این هفته دو تیم استقلال و پرسپولیس دارند و

اینکه می‌گویند این دیدار سرنوشت قهرمانی را تا حد زیادی مشخص می‌کند گفت:

استقلال با برد پرسپولیس قهرمان می شود

با توجه به شرایط جدول تقریباً می‌توان گفت چنین موضوعی صحت دارد. این در مورد استقلال بیشتر صادق است و با

توجه به فاصله ۶ امتیازی که در صدر جدول ایجاد کرده اگر در بازی این هفته مقابل پرسپولیس پیروز شود و در فاصله ۷ بازی مانده

به پایان فصل اختلاف ۹ امتیازی ایجاد کند تقریباً می‌شود گفت معادله قهرمانی فصل حل شده است ولی اگر بازی مساوی تمام شود

یا پرسپولیس برنده بازی باشد این رقابت همچنان در هفته‌های آینده ادامه خواهد داشت.

وی در مورد وضعیت دو تیم در آستانه این دیدار گفت:

استقلال از لحاظ فنی چند هفته‌ای دچار یک سری مشکلاتی بود که آن را به خوبی از سر گذراند و الان چند هفته‌ای می‌شود که به ثبات خوبی از لحاظ فنی رسیده و شرایط مناسبی پیدا کرده است.

آنها به خوبی از تک موقعیت‌هایشان استفاده می‌کنند و نتایج بازی‌ها را به سود خودشان در می‌اورند، این انگیزه و اعتماد به نفس بالای تیم حتی در مواقعی که از لحاظ فنی مشکلاتی وجود داشت به کمک این تیم آمده و باعث شده تبدیل به تیمی شکست ناپذیر تا اینجای کار شوند.

در مورد پرسپولیس باید بگویم آنها از لحاظ فنی شرایط خوبی داشتند ولی شاید در مقطعی نتوانستند متناسب با وضعیت فنی‌شان نتیجه بگیرند و همین موضوع آنها را از صدر جدول عقب انداخت.

می توان گفت از لحاظ فنی به نظرم اوضاع پرسپولیس بهتر است، هرچند که استقلال هم وضعیت خوبی در حال حاضر دارد ولی

در مجموع این بازی خیلی وابسته به شرایط فنی دو تیم نیست و اتفاقات در طول جریان بازی هستند که نتیجه بازی را رقم می‌زنند. پیش بینی نتیجه دربی برای همین سخت است.

پیشکسوت فوتبال در مورد وضعیت سپاهان و استعفای چند هفته قبل محرم نویدکیا توضیح داد:

به هر حال سپاهان تیمی است که همیشه از آن انتظار قهرمانی وجود دارد. خصوصاً در این فصل که همه ابزاری برای قهرمانی داشتند و می‌شود گفت همه چیز برای قهرمانی این تیم فراهم بود ولی خب نتایج در حد انتظار خوب نبود و همین موضوع مشکلاتی را ایجاد کرد. اینکه انتظارات از سپاهان برآورده نشد باعث ایجاد نارضایتی شد و این برای تیمی مثل سپاهان وقتی نتایج مورد نظر کسب نمی‌شود طبیعی است.

فرکی در مورد اختلافی که اخیراً بین منصوریان و مجیدی پیش آمده گفت:

به هر حال هر دو نفر در تیم ملی در مقطعی شاگرد من بودند و با خصوصیات اخلاقی هر دو طرف آشنا هستم. هر کدام ویژگی‌های اخلاقی منحصر به فرد خودشان را دارند. علی منصوریان وقتی دم از احترام به بزرگتر می‌زند واقعاً خودش به آن اعتقاد دارد و همیشه آن را رعایت کرده و اگر گاهی با بزرگتر خودش اختلاف نظر هم داشته باشد احترامش را نگه می‌دارد و از همین رو حرفی که می‌زند در این مورد و انتظاری که از جوانتر دارد درست و حرف به جایی است.

فرهاد مجیدی هم خصوصیات اخلاقی خاص خودش را دارد و بهتر است که به این موارد بیشتر توجه کند. به هر حال بازی‌ها در شرایط حساس و سنگینی است و استرس و فشار روحی و روانی سنگینی به مربی وارد می‌کند و ممکن است تحت این فشار روانی مربی حواسش به مسائل پیرامونی نباشد و ناغافل کسی را نادیده بگیرد و عمدی در کار او نباشد ولی به هر حال بهتر است توجهش به این مسائل بیشتر باشد.

وی در پایان گفت:

امیدوارم بازی دربی بازی زیبایی باشد و فارغ از نتیجه مردم از یک فوتبال خوب لذت ببرند و در کنار آن امیدوارم حاشیه‌هایی که این روزها در فوتبال ما متاسفانه خیلی زیاد هم شده را در این دیدار شاهد نباشیم. دو تیم کار خودشان را انجام دهند و داور هم قضاوت خودش را به خوبی انجام دهد و بدون حاشیه و جنجال این بازی به پایان برسد و به هفته بعد برویم.

علی دایی: برد دربی برای قهرمانی پرسپولیس حیاتی است

علی دایی درباره نتیجه دربی ۲۶ اسفند معتقد است وزارت ورزش با انتخاب مدیران نامناسب و همچنین ایجاد تغییرات پی در پی در باشگاه پرسپولیس باعث ایجاد مشکل در این تیم شده است.

دایی که دو دوره هدایت تیم فوتبال پرسپولیس را بر عهده داشت و با این تیم موفق به کسب عنوان نایب قهرمانی لیگ برتر در لیگ سیزدهم و دو قهرمانی در‌ جام حذفی شد، سرانجام در فصل ۹۴–۱۳۹۳ و در حالیکه پرسپولیس با هدایت او در رده نهم جدول قرار داشت، از این تیم کنار گذاشته شد.

سرمربی اسبق پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا شرایط برای ششمین قهرمانی متوالی پرسپولیس مهیا است گفت:

«به طور حتم همه ما باید این را بدانیم که یک تیم همیشه نمی‌تواند قهرمان بشود. به غیر از بایرن‌مونیخ که سال‌هاست قهرمان آلمان می‌شود و به ندرت چنین تیمی را می‌بینیم، نه رئال و بارسلونا در اسپانیا، نه یوونتوس و آث میلان در ایتالیا، نه لیورپول و منچسترسیتی در انگلیس نتوانسته‌اند در فصل‌های متوالی به قهرمانی لیگ‌های‌شان برسند.»

او در ادامه نسبت به عدم وجود ثبات در مدیریت باشگاه انتقاد کرد و گفت:

«باید بپذیریم در باشگاه پرسپولیس در این سال‌های اخیر اتفاقاتی رخ داده که مشکلات متعددی را برای این تیم رقم زده است. من وزارت ورزش را در این مسائل دخیل می‌دانم. وزارت ورزش مدیران عامل و اعضای هیأت‌مدیره باشگاه را انتخاب کرده است. باشگاه پرسپولیس در این سال‌ها از ثبات مدیریت رنج برده است. در همین سال ۱۴۰۰ چند درصد پرسپولیس تغییر کرده است.

همین عدم ثبات مدیریتی خیلی به برنامه‌های یک باشگاه ضربه می‌زند. مدیری را که انتخاب می‌کنید، باید حداقل ۴ سال به او زمان بدهید تا بتواند برنامه‌هایش را اجرایی کند. من نمی‌توانم دقیق بگویم، چون در بطن کار قرار نداشته‌ام. اما خب همان‌طور که همگان شاهد بوده‌اند در این سال‌های اخیر مدیرانی در پرسپولس منصوب شدند که کار خاصی برای این مجموعه انجام نداده‌اند.»

دایی در واکنش به اینکه با وجود همین مشکلات پرسپولیس توانست پنج دوره قهرمان لیگ برتر شود گفت:

«خب شما اگر دقت کنید در روند حرکتی پرسپولیس، در سال‌های اخیر شاکله‌ای داشت که در شکل‌گیری‌اش خیلی‌ها زحمت کشیدند و تلاش کردند. همین شاکله درست پیش رفت و این نتایج را رقم زد. الان مسائل دیگری وجود دارد که نمی‌توان در موردش صحبت کرد. با این حال نتیجه بازی پنج‌شنبه به نظر من در هموار شدن مسیر قهرمانی پرسپولیس خیلی مهم است. پرسپولیس در صورت کسب ۳ امتیاز دربی بخت و شانس بسیار بزرگی به دست خواهد آورد که بیاید و برای ششمین فصل پیاپی قهرمان لیگ‌برتر بشود. اما اگر خدای ناکرده اتفاق دیگری رخ بدهد، حریف با خیالی راحت‌تر بازی‌های باقی‌مانده را دنبال خواهد کرد.»


مطالب مرتبط:


شاه محمدی: افت شدید استقلال پیش از بازی دربی ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

Will Esteghlal win or Persepolis?

استقلال می برد یا پرسپولیس؟

جمشید شاه‌محمدی درباره نتیجه دربی ۲۶ اسفند با اشاره به پیروزی ۲ بر یک پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: پرسپولیس خیلی برتر بود و بازی را هم برد. مشکل پرسپولیس درون دروازه است، چون گوهری و لک خیلی متوسط هستند. لک اُفت کرده و نمی‌دانم مشکل او روحی – روانی است یا اینکه مشکلات خاص خودش را دارد. فعلاً گلرها در حد پرسپولیس نیستند و هر توپی که سمت دروازه می‌آید آدم می‌ترسد. تیم باید حتماً به دنبال یک دروازه‌بان درجه یک باشد، حتی اگر گلر ایرانی هم نبود، باید با دروازه‌بان خارجی مشکل را حل کرد. در آن طرف تیمروف مهاجم ازبکستانی خیلی خوب بود و از بقیه مهاجمان تیم بهتر است. او خیلی درگیرانه بازی می‌کند.

بازیکن پیشین پرسپولیس با اشاره به شکست هفته گذشته این تیم مقابل صنعت ‎نفت خاطرنشان کرد:

تمام افرادی که مقابل پرسپولیس به میدان می‌روند، برای استقلال بازی می‌کنند نه برای خودشان. مربیان استقلالی شاغل در لیگ زیاد هستند و همه آنها می‌خواهند پرسپولیس را متوقف کنند. چند سالی است که استقلال قهرمان نشده و خیلی از تیم‌ها از این مسئله ناراحت هستند که پنج شش سال است پرسپولیس جزو دو تیم بالای جدول بوده و پنج دوره متوالی قهرمان ایران شده است. همه تیم‌ها می‌خواهند کاری کنند پرسپولیس قهرمان نشود. برای‌شان سنگین است که یک تیم شش سال پشت سر هم قهرمان شود.

«همچنان می‌گویم پرسپولیس قهرمان می‌شود.»، شاه‌محمدی با بیان این جمله گفت:

سه ماه پیش هم همین را گفتم. استقلال فقط گل می‌زند و خوب بازی نمی‌کند. پرسپولیس دربی را می‌برد و استقلال بعد از آن اُفت شدیدی را تجربه خواهد کرد. نیمکت استقلال را در بازی با تیمِ امیر قلعه‌نویی دیدید؟ من قلعه‌نویی را دوست دارم، چون استقلالی واقعی است و برای پول به این تیم نیامده و با «هیچی» برای استقلال بازی کرد. خوشحال می‌شوم گل‌گهر بالای جدول کنار پرسپولیس باشد.

داوری هم در بازی با استقلال به تیم گل‌گهر کم‌لطفی کرد ولی با این حال این آقایان (کادر فنی استقلال) خیلی اعتراض می‌کردند. خوب بود حداقل احترام قلعه‌نویی را نگه می‌داشتند. این حاشیه‌ها را درست می‌کنند، چون تیم ضعیفی هستند. آنها می‌خواهند کاری کنند که با ریختن به زمین، بازی‌ها را ببرند، ولی باز هم نمی‌توانند به جایی برسند. نیمکتی موفق است که آرامش داشته باشد و پرسپولیس این را دارد. بنابراین پرسپولیس دربی را صد درصد می‌برد، چون علاوه بر مواردی که گفتم، بهتر بازی می‌کند.

این مربی با تأکید بر اینکه حضور تماشاگران در ورزشگاه به ضرر استقلال تمام خواهد شد، تصریح کرد:

اگر تماشاگر در ورزشگاه بود، با این نحوه بازی استقلال دچار مشکل می‌شد و به تیم بد و بیراه می‌گفتند. آنها خیلی شانس آوردند که تماشاگر نیست و با بردهای یک بر صفر بالای جدول مانده‌اند. فوتبال استقلال در سطح لیگ یک و دو است. استقلال یک گل می‌زند و از آن دفاع می‌کند، ولی با این سیستم چقدر می‌تواند جلو برود؟ اگر گل بخورد می‌تواند جبران کند؟ نظر من این است که استقلال دربی را می‌بازد و بعد دچار اُفت می‌شود.

شاه‌محمدی یادآور شد:

خیالم راحت است که سه هفته مانده به اتمام بازی‌ها پرسپولیس به صدر می‌رسد. استقلال چیزی ندارد و از نظر فنی، یک تیم معمولی است.

نامجومطلق: دربی می‌تواند روز خوب رافائل سیلوا باشد

پیشکسوت استقلال درباره نتیجه دربی ۲۶ اسفند می گوید که شرایط دو تیم پیش از برگزاری دربی پایتخت، ربطی به نتیجه بازی ندارد و گاها تیمی که در وضعیت خوبی بود، نتیجه مناسب را کسب نکرده است.

مجید نامجو مطلق پیشکسوت و مربی سابق استقلال که خود سابقه سالها حضور در دربی پایتخت را دارد، معتقد است که حضور تماشاگران می تواند باعث افزایش انگیزه بازیکنان برای ارائه یک بازی جذاب شود. او همچنین می گوید که استقلال می تواند با فرهاد مجیدی ساختار دفاعی خود را در دربی حفظ کرده و به موفقیت برسد.

نامجومطلق در ابتدای صحبت هایش  گفت:

با توجه به فاصله دو تیم در جدول رده بندی، شرایط به گونه ای است که نتیجه این دیدار می تواند خیلی تأثیرگذار باشد و این مسابقه نقش تعیین کننده ای برای ادامه بازی ها و لیگ داشته خواهد داشت. این دیدار از حساسیت خیلی بالایی برخوردار است. با توجه به اختلاف امتیازی که پرسپولیس با استقلال دارد، این تیم نیازمند ارائه یک فوتبال تهاجمی است و شاید این مسئله باعث شود که یک دربی متفاوتی را نسبت به بازی های قبلی بین دو تیم شاهد باشیم. قاعدتا تیم ها باید احتیاط را کنار بگذارند و این مسئله به جذابیت بازی کمک می کند.

او صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: در بعد شرایط نتیجه دربی، من اعتقاد دارم که این بازی قابل پیش بینی نیست. ما بارها رویارویی هر دو تیم را دیده ایم. خیلی مواقع تصور بر این بوده که یک تیم بر دیگری برتر بوده و می توانسته برنده بازی باشد که این نظریه کاملا رد می شود. چون دربی یک بازی متفاوت است. من اعتقاد دارم که دربی را نمی شود پیش بینی کرد. حتی زمانی که یک تیم، برتری های نسبتا بیشتری به تیم دیگر دارد، تضمینی برای پیروزی قطعی در دربی نیست.

وی گفت:

ما می دانیم که استقلال شرایط بسیار خوبی دارد. این تیم چند فاکتور خیلی مهم را رعایت کرده است. از جمله نباختن، کم گل خوردن و… اینها فاکتورهای مثبتی است که استقلال از خودش به جا گذاشته است. امیدوارم که این روند ادامه داشته باشد و شرایط به نوعی رقم بخورد که وضعیت استقلال از لحاظ روحی و روانی برای بازی های بعد به هم نخورد.

نامجومطلق درباره زمان حضور خودش در دربی و یک ضربه پنالتی که در مصاف با وحید قلیچ از دست داد، گفت:

در آن دوره و با توجه به مهره هایی که از دست داده بودیم، از لحاظ نفری خیلی متضرر شده بودیم. بازیکنان تأثیرگذارمان از تیم جدا شده بودند و بازیکنان جوانی نظیر گروسی به تیم آمدند. تیم پرسپولیس از نظر نفری شرایط بهتری داشت و به نظر می رسید آنها تیم برنده بازی باشند ولی استقلال نشان داد که از نظر فنی تیم برتری است ما در آن بازی استحقاق پیروزی را داشتیم.

وی ادامه داد:

حالا یک خطای پنالتی به دست آمد و آن را به من دادند که بزنم. در آن زمان، استادیوم آزادی کیفیت خوبی مانند الان نداشت و متأسفانه در لحظه آخر که خواستم ضربه را بزنم، پایم به زمین گیر کرد و آن باعث شد آنطور که می خواستم نشود و آقای قلیچ توانست پنالتی را مهار کند. ولی ما در جریان بازی تیم برتر بودیم و حتی گل مساوی را به ثمر رساندیم و می توانستیم گل های بعدی را هم بزنیم که فرصت هایمان به گل تبدیل نشد. شرایط دربی دقیقا اینگونه است. به عقیده کارشناسان، پرسپولیس می توانست آن بازی را برنده شود ولی تیم ما به حدی خوب بازی کرد که با وجود از دست دادن یک ضربه پنالتی، باز هم می توانستیم برنده دربی باشیم که متأسفانه اینگونه نشد. به هر حال این اتفاقی است که ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید.

پیشکسوت آبی ها درباره تقابل بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی لیگ در دربی و اینکه استقلالی ها باید چه برنامه ای برای این بازی داشته باشند، گفت:

سیاوش یزدانی و حسین مرادمند بازیکنان بسیار تأثیرگذاری در خط دفاعی استقلال بودند و این تیم، با این بازیکنان رکوردهایی که اکنون دارد را به ثبت رسانده است. این دو، بازیکنانی هستند که قطعا می توانستند در ادامه لیگ و بخصوص بازی دربی تأثیرگذار باشند. به هر شکل این اتفاقی است که رخ داده و من نیز تخصصی روی قوانین نظام وظیفه ندارم که بخواهم درباره آن اظهارنظر کنم ولی این مسئله ای است که پیش آمده و استقلال می بایست این اتفاق را کاملا فراموش کند و کوچکترین تأثیری روی روند بازی و شرایط روحی و روانی تیم نداشته باشد.

وی درباره عملکرد رافائل سیلوا بازیکن جدید آبی ها نیز گفت:

مدافع برزیلی که جذب شده، در بازی برابر صنعت نفت فوتبال بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. آنگونه که من دیدم، او بازیکن بسیار باتجربه ای است. بازیکنان باتجربه حتما نباید سابقه حضور در دربی را داشته باشند. بعضی از بازیکنان در این سطح، دربی های متفاوت و در کشورهای دیگری را تجربه کرده اند. این بازیکن در لیگ عربستان که بازی های دربی گونه زیادی دارند، بازی کرده و قطعا با این فشار و جوی که در شهرآورد پایتخت وجود دارد، آشناست. او در بازی با صنعت نفت خیلی خوب و باتجربه عمل کرد و در نخستین بازی خود، نمایش خوبی داشت. او می تواند برای دربی، بازیکن تأثیرگذاری باشد و من اعتقاد دارم که باید برابر پرسپولیس از او استفاده شود. امیدوارم روز خوب این مدافع باشد.

نامجو مطلق گفت:

استقلال تیمی نیست که متکی به خط دفاعی باشد. اینکه استقلال کمتر به حریف موقعیت می دهد، این در اصل به ساختار خط دفاعی تیم برمی‌گردد. من اعتقاد دارم که دفاع تیمی استقلال خوب عمل کرده است. اگر بازیکنان ما از همان نفر اول کار دفاعی را خوب و منظم انجام دهند و وظایف دفاعی خود را به نحو احسن به نمایش بگذارند و محوطه جریمه را پوشش دهند، می توانند موفق باشند. این مسائل باعث شده تا استقلال در فاز دفاعی موفق عمل کند.

او درباره حضور تماشاگران در دربی نیز گفت:

من از این مسئله خیلی خوشحالم. چون به نظر من حضور تماشاگران روی انگیزه بازیکنان تأثیر مستقیم دارد. خود من نیز در این بازی ها بوده ام. به نظر من این بازی بدون حضور تماشاگر، آن هیجان کافی را ندارد. حضور هواداران می تواند در جذاب تر کردن بازی نقش بسزایی داشته باشد. این دیدار می تواند یک تحریک متفاوتی نسبت به دربی های یکی دو سال اخیر ایجاد کند. قطعا حضور تماشاگران روی جذاب تر شدن بازی کمک زیادی می کند.

نامجومطلق در پایان اضافه کرد:

امیدوارم که استقلال در این بازی پیروز شود و در ادامه لیگ بتواند با قدرت به کارش ادامه دهد و در نهایت عنوان قهرمانی را از آن خود کند.انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]
  • نویسنده : آیدا رضایی