بیوگرافی اکبر خرمدین+ علت فوت در زندان
بیوگرافی اکبر خرمدین+ علت فوت در زندان
اکبر خرمدین در زندان فوت کرد.

به گزارش نودادبرتر؛بیوگرافی اکبر خرمدین و همچنین علت فوت در زندان را در نودادبرتر ببینید.

اکبر خرمدین درگذشت این خبری بود که امروز رسانه ها منتشر کردند.

جزئیات فوت اکبر خرمدین

همشهری آنلاین نوشت: اکبر خرمدین که زندانی بود امروز در زندان فوت کرده است.

علت فوت اکبر خرمدین

اکبر خرمدین که متهم به قتل پسر ، دختر و دامادش بود به دلیل بیماری در زندان به کام مرگ رفت. او به سرطان مبتلا بود.

بیوگرافی اکبر خرمدین

اکبر خرمدین، بازنشسته و قاتل زنجیره‌ای است که در اواخر اردیبهشت سال ۱۴۰۰ به همراه همسرش ایران موسوی ثانی به اتهام قتل دو فرزند و دامادشان بازداشت و در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کردند. وی در زمان دستگیری ۸۰ سال سن داشت.

او طبق حکم دادگاه جمهوری اسلامی ایران از جرم قتل فرزندان به کمتر از ١٠ سال و از جرم قتل دامادش با رضایت اولیا دم، به حبس طولانی‌مدت محکوم شد. وی در تاریخ ۳۰ آبان ۱۴۰۰ حروم مرگ شد و از بین رفت.

زندگی‌نامه توسط اکبر خرمدین

اکبر خرمدین سال ۹۴ در مراسمی که به دلیل اکران فیلم بابک با نام سوگنامه‌ای برای یاشار در موزه سینمای ایران برگزار شد، او بر روی صحنه رفت و تنها از خودش گفت؛ از اینکه سرهنگ پیاده ستاد بوده و ۶۹ ماه در جبهه جنگ با عراق حضور داشته، دوبار شیمیایی شده و چهار بار ترکش خورده‌است. او همچنین گفت که ۱۷ سال از دوران ۳۰ ساله خدمتش را دور از خانواده‌اش بوده‌است.

وی همچنین گفته بود: «به نام خداوند آموزگار و به نام شهدای گلگون‌کفن جنگ هشت ساله و درود به شرافت آن شهدا که مملکت را حفظ کردند. من سرهنگ پیاده ستاد خرم‌دین هستم… ۳۰ سال خدمت کردم، ۶۹ ماه در مناطق عملیاتی بودم، دو مرتبه شیمیایی شدم و ۴ بار ترکش خوردم و خوشحالم که در مقابل مملکت انجام وظیفه کردم.»

قتل بابک خرمدین توسط اکبر خرمدین

بابک خرمدین متولد سال ۱۳۵۳ در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و فارغ‌التحصیل ۱۳۸۸ بود. او در سال ۸۹ به‌عنوان دانشجو راهی لندن شد و پس از مدتی به ایران بازگشت.

بابک خرمدین در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ به دست والدینش در شهرک اکباتان تهران به قتل رسید. در ۲۶ اردیبهشت و پس از آن‌که بخش‌هایی از جسد مثله شدهٔ او توسط یک کارگر شهرداری در شهرک اکباتان پیدا شد، پلیس پدر و مادر خرمدین را بازداشت کرد و آن‌ها به قتل فرزندشان اعتراف کردند.

در ۲۷ اردیبهشت اکبر خرمدین، پدرش اعتراف کرد که با همدستی همسرش مواد بیهوش کننده به فرزندشان خورانده‌اند و پس از بیهوشی او را به قتل رساندند و جسد را پس از مثله کردن در سطل زباله‌هایی در فاز ۳ اکباتان، آریاشهر و میدان صنعت رها کرده‌اند.

اکبر خرمدین انگیزهٔ قتل پسرش را اذیت کردن‌ها و رفتار نامناسب مقتول با پدر و مادرش عنوان کرد.

همچنین در یک روایت تازه‌تر خانوادهٔ فرامرز (داماد اکبر خرمدین) ادعا کرده‌اند که اکبر بیماری سرطان پیشرفته دارد و به همین خاطر به دلیل ناامیدی از نزدیک بودن مرگش، تلاشی هم برای پنهان کردن بقایای جسد پسر خود (بابک) همچون دختر و داماد خود نکرده است.

قتل داماد و دخترش توسط اکبر خرمدین

در ۲۹ اردیبهشت پدر و مادر خرمدین اعتراف کردند که دامادشان فرامرز و دخترشان آرزو را نیز به ترتیب در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۷ با همان روش به قتل رسانده‌اند، تکه‌تکه کرده‌اند و اجسادشان را در سطل زباله انداخته‌اند.

آن‌ها دلیل قتل دامادشان را «مشکلات اخلاقی» و دلیل قتل دخترشان را «مصرف مشروبات الکلی و مواد مخدر و ارتباط با افراد غریبه» عنوان کردند.

به گفتهٔ مقامات، یک روانپزشک سلامت روانی این دو نفر را تأیید کرده‌است. رئیس دفتر آسیب‌دیدگان اجتماعی بهزیستی در این ارتباط گفت: «سالم بودن در پرونده‌های این‌چنینی به معنی این نیست که افراد از نظر روانی سالم هستند، بلکه به زبان جرم و جنایت منظور این است که جنون ندارند و مسئول رفتار خود می‌باشند، اما حتماً دچار اختلالات خاصی هستند.»

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۲ میانگین: ۵]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی