مراحل خرید بیت کوین به زبان ساده + جزئیات و آموزش
مراحل خرید بیت کوین به زبان ساده + جزئیات و آموزش
خرید بیت کوین شاید سخت و پیچیده به نظر می رسد، اما با آموزش می توان این کار را یاد گرفت، امروز به موضوع نحوه خرید بیت کوین پرداختیم.

به گزارش سرویس بازار  نودادبرتر، برای آشنایی با مراحل خرید بیت کوین به زبان ساده و همچنین جزئیات و آموزش این موضوع با نودادبرتر همراه باشید.

بیت کوین در سالهای اخیر به سرعت توانسته جایگاه خود را در بین سایر بازارهای اقتصادی باز کند و رشد فوق العاده این ارز دیجیتال همه را به سوی خود کشانده است.

اما برای سرمایه گذاری در این بازار باید قواعد و اصولی را رعایت کرد تا بتوان از این بازار سربلند بیرون بیایید وگرنه باعث ضرر شما می شود

ابتدا باید این را در نظر بگیرید که هر کاری دارای قواعدی است که ابتدای باید آن ها را رعایت کنید تا بتوانید سکوی موفقیت را زودتر لمس کنید.

پیش بینی سود بیت کوین

Bitcoin profit forecast

پیش بینی سود بیت کوین

بنجامین کاون، تحلیلگر رمزارزها عقیده دارد که اگر بیت‌کوین به زیر مقاومت ۳۷ هزار دلار ریزش کند در بازار آلت‌کوین‌ها خون‌ریزی می‌شود.

«ما باید با استفاده از آنچه اتفاق افتاده است وقایع آینده را پیش‌بینی کنیم. اگربیت‌کوین ریزش کند بازار آلت‌کوین‌ها ریزش زیادی می‌کنند.

احتمال دارد که دامیننس بیت‌کوین کاهش پیدا کند اما بازار خون‌ریزی می‌کند.»

دامیننس بیت‌کوین در حال حاضر دقیقا در همان سطحی قرار دارد که در ژوئن سال ۲۰۱۸ بود. در آن سال دامیننس افزایش پیدا کرد.

این تحلیلگر عقیده دارد که اگر بازار بیشتر ریزش شود احتمالا معامله‌گران برای کاهش ریسک بیت‌کوین می‌خرند.

اینجاست که پول از آلت‌کوین‌ها به سمت بیت‌کوین روانه می‌شود. و این یعنی ریزش بیشتر آلت‌کوین‌ها.

ما هنوز نمی‌دانیم که بازار رمزارزها می‌تواند حمایت‌های خود را حفظ کند یا نه اما پیش‌بینی‌ها از نزول بازار زیاد است.

در چنین شرایطی که بازار در محدوده شکننده قرار دارد پیش‌بینی‌ها نزولی بییشتر است اما بازار خیلی از وقت‌ها غیرقابل پیش‌بینی عمل کرده است.

البته کاون هم مانند اکثر کارشناسان عقیده دارد بیت‌کوین تا ۳۰ هزار دلار ریزش می‌کند. او این محدوده را محدوده ۶ هزار دلاری سال ۲۰۱۸ مشابه می‌داند.

کاون عقیده دارد ۳۰ هزار دلار کف بازار است اما این به آن معنی نیست که بیت‌کوین حتما تا این محدوده ریزش می‌کند.

مراحل خرید بیت کوین از ابتدا تا پایان

Bitcoin purchase process from start to finish

مراحل خرید بیت کوین از ابتدا تا پایان

مرحله اول خرید بیت کوین: یک کیف پول بسازید

مراحل خرید بیت کوین به شرح ذیل است: شاید تعجب کنید، اما بیت کوین هم نیاز به کیف پول دارد. جالب اینجاست که کیف پول بیت کوین می تواند یک نرم افزار و یا یک سخت افزار (چیزی شبیه فلش) باشد.

با این حال اکثر افراد نسخه های نرم افزاری را ترجیح می دهند. کیف پول تمام آنچه برای نگهداری، محافظت و معامله با بیت کویت را نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

آدرس کیف پول ارز دیجیتال و رمز آن مهمترین چیزهایی هستند که پس از نصب یا تهیه کیف پول در اختیار شما قرار می گیرند.

آدرس به شما کمک می کند تا پس از خرید بیت کوین آن را به کیف پول خود منتقل کنید و یا آن را خرج کنید؛ درحالی‌که رمز، ضامن حفظ و نگهداری از بیت کوین های شماست.

کیف پول «بلاکچین» که بر روی تمام دستگاه های دیجیتال قابل نصب است، در حال حاضر محبوب ترین نوع است.

برای نصب این کیف پول لازم است به سایت بلاکچین مراجعه کرده و با کلیک بر روی گزینه‌ «SignUP» یا «Get a Free Wallet» و

ادامه دادن دستورالعمل ها این کیف پول را روی دستگاه خود نصب کنید.

معرفی نرم‌افزار تراست ولت (Trust Wallet)

نرم‌افزار تراست ولت (Trust Wallet) کیف پول دیگری است که بیشترین نصب را در جهان دارد. این کیف پول تنها بر روی موبایل قابل نصب است.

دقت کنید که نرم افزارهای کیف پول را از سایت های معتبر دانلود کنید تا امکان نفوذ بد افزار به دستگاه شما و به سرقت رفتن بیت کوین هایتان به حداقل برسد.

وقتی وارد کیف پول خود می شوید یک رشته متنی که مثل شماره حساب بانکی است را مشاهده می کنید که آدرس کیف پول شماست،

چیزی که برای دریافت و یا ارسال بیت کوین باید از آن استفاده کنید.

دقت کنید که اگر کیف پول شما حذف شود و شما نسخه پشتیبان نداشته باشید، تمام دارایی شما از بین می رود، پس حتما از نرم افزار خود یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

برای این کار کیف پول ۱۲ یا ۲۴ کلمه انگلیسی در اختیار شما قرار می دهد که باید آن را در جای امنی یادداشت کنید و برای برگرداندن نرم افزار از آن استفاده کنید.

اگر مبالغ زیادی بیت کوین دارید حتما پیش از خرید بیت کوین کیف پول های سخت افزاری مثل لجر (Ledger) و ترزور (Trezor) را تهیه کنید.


مطالب مرتبط:


مرحله دوم خرید بیت کوین: یک فروشنده معتبر پیدا کنید

The second step in buying bitcoin: Find a reputable seller

مرحله دوم خرید بیت کوین: یک فروشنده معتبر پیدا کنید

با توجه به محدودیت هایی که در ایران وجود دارد و تحریم های گسترده، امکان خرید و فروش در بازارهای ارز دیجیتال جهانی بسیار کم است.

اگر در سیستم‌های «پرفکت مانی» و «وب مانی» حساب داشته باشید، می-توانید با تعداد کمی از صرافی های بین المللی معامله کنید.

علاوه بر این اگر «ویزا کارت» یا «مستر کارت» دارید، می توانید از تمام صرافی های جهانی خرید کنید.

با این حال با توجه به اینکه اکثر ایرانیان مقیم در کشور چنین امکاناتی را ندارند، بهترین و مطمئن ترین راه معامله با فروشندگان داخلی است.

گروه های زیادی در تلگرام ادعای خرید و فروش ارز دیجیتال را دارند، اما با توجه به کلاهبرداری های زیادی که در این زمینه انجام شده است،

بهتر است خرید بیت کوین را از مراجع معتبر تری انجام دهید. از طرف دیگر برخی از سایت ها، افراد فروشنده و خریدار را به هم معرفی می کنند

تا معامله رمز ارز پس از برداشت کارمزد به وسیله سایت، به شکل حضوری انجام شود. اگر هم از کسانی که رمز ارز استخراج می کنند،

خرید بیت کوین را انجام دهید، دیگر کارمزدی پرداخت نمی کنید.

با این حال در میان فروشندگان رمز ارز، سایت های صرافی ارز دیجیتال معمولا در اولویت هستند.

چون معامله بیت کوین از طریق آنها آسان، مطمئن و سریع است. اگر عبارت «خرید بیت کوین» را گوگل کنید، تعداد زیادی صرافی داخلی را به شما نمایش می دهد.

صرافی او ام پی فینکس یکی از صرافی هایی است که می توانید به آن اعتماد کنید و خرید و فروش خود را از طریق آن انجام دهید.

مرحله سوم خرید بیت کوین: احراز هویت

از آنجا که خرید بیت کوین معمولا به شکل آنلاین انجام می شود، احراز هویت برای جلوگیری از کلاهبرداری و پول شویی های احتمالی اهمیت زیادی دارد.

تراکنش‌های نیمه‌ناشناس بیت کوین و نبودن امکان ردیابی، لزوم احراز هویت را پر رنگ تر می کند. برای این موضوع تا کنون روش های زیادی به کار گرفته شده است.

اما در حال حاضر معمولا صرافی ها از مشتریان خود می خواهند که یک عکس سلفی همراه کارت شناسایی خود بگیرند. علاوه بر این یک دست¬خط بنویسند و

در آن ذکر کنند که عکس در چه زمانی و به چه منظوری گرفته شده است. این مدارک به شکل مجازی به سایت صرافی و یا سایر فروشندگان ارسال می شود.

پس از احراز هویت همه چیز برای خرید بیت کوین آماده است.

مرحله چهارم خرید بیت کوین: پرداخت پول و ارائه آدرس کیف پول

در این مرحله کافیست حساب خود را در صرافی مورد نظر شارژ کنید. شما می توانید از طریق کارت بانکی خود، مبلغ مورد نظر را در صرافی آنلاین مورد نظر شارژ کنید.

سپس مقداری از بیت کوین را که قصد خرید آن را دارید سفارش دهید و آدرس کیف پول خود را ثبت کنید.

صرافی مورد نظر بیت کوین را پس از برداشت پول از حساب شما، به آدرس کیف پول شما واریز می کند.

در مورد صرافی هایی که به طور مستقیم بیت کوین نمی فروشند و تنها واسطه بین خریدار و فروشنده هستند، اوضاع کمی فرق می کند.

در این موارد، پس از شارژ کردن حسابتان لازم است مقدار خرید بیت کوین را ثبت کنید و منتظر بمانید تا فروشنده‌ای برای سفارش خرید شما پیدا شود.

پس از دریافت بیت کوین از فروشنده، با ارسال آدرس کیف پول می‌توانید بیت کوین خود را دریافت کنید.

ارزش بیت کوین

The value of bitcoin

ارزش بیت کوین

در پایان میازان سود بیت کوین به هوش و زکاوت شما بستگی دارد زیرا رشد این رمز ارز در حال حاضر در وضعیت خوبی به سر می برد به طوریکه دبیت کوین (BTC) روز پنجشنبه هفته دوم اردیبهشت ۱۴۰۱ به بالای ۴۰هزار دلار رسید

و در کنار سهام آمریکا با ظهور نشانه های جدیدی از انباشتگی توسط سرمایه گذاران و پذیرش بیشتر توسط کشورهایی از آفریقا گرفته تا آمریکای مرکزی و جنوبی،

صعود کرد. بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار ۳٫۲ درصد در ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافت و به ۴۰ هزار و ۲۰۶ دلار تغییر کرد.

بیت کوین علیرغم اخبار مثبت زیادی در مورد این دارایی مانند پذیرش بالقوه حاکمیت در آفریقا، مجوز کوبا برای مبادلات مجاز و حرکت تدریجی مکزیک به سمت یک دارایی بیشتر، در محدوده نسبتاً محدودی قرار دارد.


بیشتربخوانید:


انتهای پیام/

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۱ میانگین: ۵]