جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱
جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱
جزئیات افزایش حقوق کارگران در سال 1401 در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.

به گزارش نودادبرتر؛ میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱ توسط مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد.

میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱

میزان افزایش حقوق کارگران در سال ۱۴۰۱

حقوق کارگران با هزینه معیشتی آن‌ها برابر نیست و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در مورد این موضوع گفت: از همه مشکلات جامعه کارگری و معیشتی آنان به خوبی مطلع هستم. می‌دانم که کارگران نسبت به تورم ۴۸ درصدی، حقوق اندکی دارند و همسان‌سازی نشده است و پیگیر این موضوع در مجلس هستیم.

به گزارش منیبان، رئیس مجمع نمایندگان یزد در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که مشخص است کارگران نسبت به تورم بالای موجود در جامعه حقوق اندکی دریافت می‌کنند و ما در مجلس پیگیر حل مشکلات معیشتی این قشر هستیم.

مجلس برلای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان چه کرد؟

محمدصالح جوکار در آیین گردهمایی کارگران یزدی به مناسبت سالروز تصویب قانون کار، بیان کرد: امسال سال تولید ملی است و مجلس یازدهم در این راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا رضایتمندی حاصل شود که نمونه آن اعتبار برای همسان‌سازی بازنشستگان بود که بخشی از آن تحقق یافته است. مجلس حامی مردم است و مصداق عملی آن تصویب طرح تامین مسکن است و این اطمینان را می‌دهم که در مجلس مطالبه‌گر حق مردم هستیم و دوستی با هر دولتی که بخواهد حق مردم را نادیده بگیرد، نداریم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه اظهار کرد: از همه مشکلات جامعه کارگری و معیشتی آنان به خوبی مطلع هستم. می‌دانم که کارگران نسبت به تورم ۴۸ درصدی، حقوق اندکی دارند و همسان‌سازی نشده است و پیگیر این موضوع در مجلس هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه طرح تبصره الحاقی به ماده ۴۱ قانون کار، تصریح کرد: فردی طرحی را در این زمینه بارگذاری کرده و تعدادی از نمایندگان امضا کرده‌اند اما این امضا به منزله تصویب و اجرای آن طرح نیست و تا تصویب شدن راه طولانی و فرآیند پیچیده‌ای دارد. هر طرحی نیاز به بررسی‌های کارشناسی در کمیسیون‌ها دارد تا به صحن بیاید.

جوکار در پایان بیان کرد: قطعا این طرح رای نمی‌آورد و نتیجه نخواهد داشت زیرا در بررسی‌ها و نظراتی که داده شده مشخص شد این طرح بر خلاف قوانین است و با قانون اساسی کشور هم هیچ همخوانی ندارد. مجلس و دولت برای حل مشکلات قشر زحمت کش جامعه در حال تلاش هستند و از تشکل‌های کارگری و نمایندگان تشکل‌ها می‌خواهم مشکلات و مباحثی را که دارند در اختیار ما قرار دهند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]
  • نویسنده : مریم بالوی فیلی